Slobodna diskusija o traktorima

cista azdaja bez turbine,sirova snaga 130ks... znaci bolje kinez od rusa da see kupi a cene su iste

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Ako je nabavna cene slicna traba uzeti mozda u obzir cene odrzavanja.Cene delova i održavanja za kineza ne znam pa to ne mogu ni da komentarisem,mozda pri izboru treba uzeti u obzir da rus tačnije 1221.3 danas sutra može da se pojača na 160ks za relativno male pare,mozda i to nekome znaci.
 
Po meni i kinezu i rusu od 130ks snage ne fali kad bi poredio sa zapadnim slicnih ks, problem moze da bude hidraulika i teske prikljucne masine, nisu napravljeni da rade sa predimenzionisanim masinama, ali za te pare i dalje su best buy, po meni ovo je neki max cena za te modele, kad se setim samo pre 2 3 godine bila je akcija 1204 yto za manje od 32000 sa pdvom, a sad je isti taj traktor 10k skuplji...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Cene održavanja su podjednake, rekao bih. A što se tiče podizanja snage isto tako može i yto da se nasvira. Motor preko 7000cm3... Na usisnoj grani je ostavljen otvor za turbo, izduvna se menja, pumpa prilagodi...
Field, si siguran da je 10.000 skuplja 120-ka?
 
Nadjoh na netu, nzm da li je neko iskoristio ovaj 'popust' znam da sam odustao zato sto se cekalo minimum 6 meseci...
0d9a33646e090fa5e16ad27690d04d65.jpg


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Cene održavanja su podjednake, rekao bih. A što se tiče podizanja snage isto tako može i yto da se nasvira. Motor preko 7000cm3... Na usisnoj grani je ostavljen otvor za turbo, izduvna se menja, pumpa prilagodi...
Field, si siguran da je 10.000 skuplja 120-ka?
Delovi za yto su skuplji nego za belarus traktore. Prvo zato sto za belarusa ima svaka prodavnica, a za yto dve firme. Tako je kako je, neko se kune u ruse, neko pljuje kineze

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
I ja sam tada hteo novog 1304 sa brzim menjačem.Uplaćivao se avans u iznosu 20% od cene traktora pa su oni vraćali avans nazad kada traktor stigne pa se onda isplaćivao ceo iznos.Odustao sam od svega jer nisam mogao toliko dugo da čekam traktor pošto mi je trebao koliko odmah a i zbog samog odnosa prema potencijalnom kupcu, kao da sam došao na streljanje.
 
a i to je bezveze,daj nam 20% avans i cekaj 6 mes. za traktor... a coveku treba masina,znaci za saradnju nisu dobri cim kazes ko na sreljanje da si otisao

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Kakvu sve politiku ti dileri nece izmisliti, koliki je to bezobrazluk...
Ako ti se radi ljudino radi sa svojim kapitalom a ne tudjim.
Po meni je neozbiljnost svake firme gde se ceka masina pogotovo tako dugo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Variti rezervoar? Kod nas ih je par eksplodiralo… pazite sa tim.
Ako su eksplodirali onda su bili od benzina i nisu bili isprani. Neće biti ništa ako se dobro ispere i dooobro ocedi od vode. Uglavnom ljudi ne ocede i to zezne majstore, računaju voda nije zapaljiva. I nije, ali po vodi pluta benzin i malčak se oglasi rezervoar pa se naduva ko balon. Ali ne eksplodira. Dizel nije toliko opasan, ali u zimskim uslovima. Onda čak ne moraš ni ispirati rezervoar ali uz jednu caku. U letnjim uslovima se mora dobro oprati. Boce od autogasa ni tu nema problema ako se dobro operu, pa još ako malo odstoje otvorene.... ihhh, seci je kako hoćeš.
 
iskreno i meni se to ne svidja,mene su ovi iz RTI-a vozali bili za Basaka mesec dana... a dogovor je uplatim pare traktor stize,medjutim ne te je na carini te ovamo onamo dok mi nije dokurcilo pozvao i trazio direktora licno da pricamo.... posle sat vremena javljaju traktor ce vam sutra biti isporucen

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
I auto kad se kupuje u ova luda vremena kada se radi po porudžbini, tj. kad nemaju na lageru slobodna vozila traže neku vrstu kapare. I vi bi ste prvi tražili kaparu, a verovatno je i tražite kada prodajete neku mašinu. Možda je 20% mnogo, ali 5-10% je korektan iznos.
 
Ja kad sam zvao ove iz Agrovojcodine i kažem oću to to ovako a oni na sve načine oće da uvale ono što već imaju i što ne ispunjava šta ja hoću, pod nekim glupim izgovorima kako je to bolje, kako je preglednije...
Ma ko sve danas kod nas radi kao diler i serviser i ne čudi me. Ne znaju šta je levi, a šta desni navoj, a kamo li nešto bitno.
One curice na sajmu se bar potrude da nauče katalog 😁
 
iskreno i meni se to ne svidja,mene su ovi iz RTI-a vozali bili za Basaka mesec dana... a dogovor je uplatim pare traktor stize,medjutim ne te je na carini te ovamo onamo dok mi nije dokurcilo pozvao i trazio direktora licno da pricamo.... posle sat vremena javljaju traktor ce vam sutra biti isporucen

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Zato njima xx nije nikad ni stigao.
Čovek iz našeg sela uplatio,sad plaća rate,banku ne interesuje a traktora nigde ni dan danas.
 
Baš tako,kod nas na tom sajmu ja mislim da je 2019 prodato 63 kom,isporučeno pola .Kod nas je stigao jedan a drugi nije.
Uglavnom epilog je da je valjda firma i stečaju ,vlasnik nema imovine na svom imenu,nadoknadu neće da prihvati ni fabrika ni novi uvoznik uglavnom se kraj ne nazire.
 
Nazad
Vrh