Slobodna diskusija o traktorima

Miroslav je električar u AgroVojvodini, dobar čovek i dobar električar. Nadam se da nije menjao broj. 064 1556018 Slobodno se pozovi na mene (Siniša iz Đurđina).
 
Cuo se jutros sa njim, dali su mi br iz AV. Poslacu njemu. Inace rekao mi jedan elektricar da je dosta slican anlaser na Univerzalu i neki Ursus.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Tebi je problem to sto ti se "človi" rotor kada uleti zupcanik u zamajac,i tada dodiruje na stator.kada je u stegi vrti lepo zato sto nema naprezanja u stranu koje prouzrokuje gore navedena sprega.
 
Meni je ma 454 otisao bio alnaser, isto su cetkice bile dobre, ali kad treba da pali on bi kao rondao nesto i jedva ili okrenuo ili ne bi olrenuo, zavisi jel traktor vruc ili hladan. Onda sam ga nosio kod lokalnog majstora koji nije mogao da ga uradi ali je poslao negde dalje i uradili su, bio je rotor u pitanju koliko se secam, to me kostalo pre 3 godine oko 6 u hiljada koliko se secam.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Znamo se nas dvojica odlično, bio je kod mene i kod drugara.Čujemo se povremeno, dao mi je neke simpatične savete šta treba da se radi kad ideš da gledaš neki zapadni traktor i tako to.
 
Jel si probao direktno anlaser kad je na traktoru da glavna struja ne ide preko automata nego direktno na ulaz kod četkice ali pre toga treba sa tanjom žicom povezati + na automat da uzubi na zamajac. Mi smo imali identičan proble na Maseju i problem je bio potrošenos srednje čaure kod rotora u prazno vrti ko lud ali kad dobije opterećenje tolko se pomeri rotor da dodiruje stator.
 
Aksijalni luft ili ti hod rotora se ne podešava u sredini već platnama kod prednje i kod zadnje čaure.Srednja služi samo kao oslonac kod većih anlasera da ne bi došlo do krivljenja osovine rotora pri startovanju motora.
 
Jel si probao direktno anlaser kad je na traktoru da glavna struja ne ide preko automata nego direktno na ulaz kod četkice ali pre toga treba sa tanjom žicom povezati + na automat da uzubi na zamajac. Mi smo imali identičan proble na Maseju i problem je bio potrošenos srednje čaure kod rotora u prazno vrti ko lud ali kad dobije opterećenje tolko se pomeri rotor da dodiruje stator.
Nisam to probao, probao sam punjac da kacim direktno na njega. U ponedeljak ide kod drugog majstora, ako ga ovaj ne opravi, onda ide nov.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh