Slobodna diskusija o traktorima

Nebojša, evo sad sam pričao sa vlasnikom i kaže da je super zadovoljan sa ovima. A i vlasnik Poljomehanike mu je garantovao da će trajati. E jbm li ga ja sad šta će biti, ali napravio je isto sati koliko i originalni i dalje rade dobro.

Worm, 2200? Pa to i nije tako strašno. Dizne su možda oko 200 evra, resto generalka za 4 klipa... Da je Čakovec (HR) bliži bilo bi to značajno jeftinije, al dobro. To nam je što nam je.
 
Kakva im je sada politika prodaje?Kad sam ja bio zagrejan za kupovinu X1304 davao se avans u iznosu 30% od cene pa kad stigne traktor oni vraćaju avans pa ti uplaćuješ ceo iznos.Onda se čekalo na isporuku od 6 do xx meseci što meni nije odgovaralo nikako.
 
Nebojša, evo sad sam pričao sa vlasnikom i kaže da je super zadovoljan sa ovima. A i vlasnik Poljomehanike mu je garantovao da će trajati. E jbm li ga ja sad šta će biti, ali napravio je isto sati koliko i originalni i dalje rade dobro.
Ti originalni su imali falinu u startu zato su tako brzo pocrkali.
Daj boze da potraju al iz mog nekog iskustva mrka kapa.
Probano dosta puta i nikad se nisu pokazali dobro,nesto kao kineska korpa novi tip,svaka deseta valja,obično jako brzo pukne potisna ploča.
 
Nebojša, evo sad sam pričao sa vlasnikom i kaže da je super zadovoljan sa ovima. A i vlasnik Poljomehanike mu je garantovao da će trajati. E jbm li ga ja sad šta će biti, ali napravio je isto sati koliko i originalni i dalje rade dobro.

Worm, 2200? Pa to i nije tako strašno. Dizne su možda oko 200 evra, resto generalka za 4 klipa... Da je Čakovec (HR) bliži bilo bi to značajno jeftinije, al dobro. To nam je što nam je.

I ja sam se iznenadio mislio sam da će biti dosta skuplje a ispade ekstra povoljno.
Delove sve original uzeo od Roberta (povoljniji i više svega na stanju od AV).
A motor sklapan i rađen u Feniksu u NS
 
Idem po ovoj našoj zemlji uzduž i popreko svaki dan i ne mogu da se nacudim koliko se ljudi i generalno mišljenja razlikuju.
Evo kad već spominjete tog kineza od 130 ks pre mesec dva dana sam radio jednog rusa I pored njega raskupusan menjac na tom kinezu i to na novom tom sa 40km menjačem,traktor 100 i neki sat napravio i raspao se,covek koliko sam razumeo imao staru verziju pa se ponovio sa ovim novim.
Par dana posle toga kod čoveka radim dvojica imaju te 130 kineze jedan ima onu staru verziju a jedan novu,ovaj hvali novog i kuje u zvezde a ovaj pljuje starog da gore ne može biti.
Radio sam kod čoveka koji recimo pljuje novog tukana gore nego zmaja,kaže prve godine je dao oko milion dinara na popravke koje garancija nije pokrivala.
Negde se kunu u maseje,negde u jd negde u ovo negde u ono i svi imaju svoje razloge da je nešto dobro a nešto loše.
 
Kakva im je sada politika prodaje?Kad sam ja bio zagrejan za kupovinu X1304 davao se avans u iznosu 30% od cene pa kad stigne traktor oni vraćaju avans pa ti uplaćuješ ceo iznos.Onda se čekalo na isporuku od 6 do xx meseci što meni nije odgovaralo nikako.
Ma sa AV nisam hteo da ulazim niukakve dilove posle telefonskog razgovora jer su se tako postavili da uvale šta imaju a ne šta hoću i to da me još kecaju za uplate i sl.
Uzimam preko Ćorića iz Bašaida tj sa njim sam se dogovorio i to ne YTO sklapan kod nas u AV kao svi nego sklapan i kontrolisan u Kini u fabrici i ovde dolazi kompletan.
Sa njim sam imao dobru saradnju i ranije i izlazio uvek u susret i bio korektan.
I tanjirača mi je bila i povoljnija kod njega nego u Consumu direkt. Nadam se da će i sad sve ispoštovati i biti OK.
A pre svega i bliže mi da dovezem kući traktor iz Bašaida samo 13-15km nego iz NSa 100km 😎
 
ja kad sam uzimao plug kod posto bio moj prevoz nisu imali svoj rekli mi da dodjem oko 11h... Pisem za Agropanonku... mi dosli ranije i odemo oko deset oni nisu nista pipnuli,dosao jedan poceo da sastavlja zavija mi mu pomazemo reko gde su tockovi za dubinu narucio sam fiksne tek sef ee pa zaboravili to da posaljuevo ti ovi kao klik klak a nema veze sa klik klakom dali mi neke najobicnije... nista oni to natovare na slepku da neko reko e docice neko da ti pusti plug u rad jos mi kaze vi dole u Srbiji pa cekaj prijatelju a Ns je u Madjarakoj... stvarno za saradnju su kurton bili tada

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Nebojša, nemoj se ljutiti ali pošto i ti u temi mtz reaguješ i ne daš na iste moram i ja. Šta znači raspasti? Po meni, totalna havarija gde se sve raspadne izlomi i gde se sve mora menjati. Znaš i sam da nijedan sklop kao što je menjač ne može da se raspadne skroz. Otkažu jedna dve tri pet komponenti ali ne može se sve raspasti. Nije što je YTO u pitanju ali eto branim takve izjave kao što i ti braniš MTZ-a.
i svi imaju svoje razloge da je nešto dobro a nešto loše.
Razlozi vrlo često mogu biti zbog lošeg održavanja i rukovanja. Evo npr nama za 12 godina na 1204-ci nije pukla osovina hidraulike a znam za slučaj gde je čovek promenio jednu a možda i dve. Razlog? On koristi još teža oruđa, a kanda nije pročitao u uputstvu da se odstojne čaure između menjača i poluga moraju premestiti ka spolja odnosno da poluge dođu što bliže menjača kako bi osovina hidraulike manje trpila. Ni sam nisam znao za taj podatak nego sam slučajno uhvatio uputstvo pa ajd da malo čitam.
Onda npr krstaci prednje vuče kod točkova. Ko ih podmazao? Smem se kladiti mali broj ljudi. A znamo da ništa na suvo ne ide. :) Primera je mali milion i da ne idemo dalje u dubiouzu ja ću se tu zaustaviti.
 
Ajde jedno pitanje za yto a moze i za ostale. Da li neko moze da popravi anaser od kineza ili da proba da se nesto nabuzi na postojeci. Nosio sam anaser kod tri majstora i svi kazu anaser dobar, rotor-stator ne probija nigde, zamenjen cetkice i lezajevi, caure isto nove. Na traktoru ni da mrdne. Stavili nove kablove, nove kleme, opet nista. Akumulator sa manjeg kineza stavim na veci(120) upali ga, probamo kontra, akumulator 180a ma skoro nista. E sad ne znam sta je vise. Da li imate nekog carobnjaka da moze da popravi to cudo, ili da kupujem nov?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nebojša, nemoj se ljutiti ali pošto i ti u temi mtz reaguješ i ne daš na iste moram i ja. Šta znači raspasti? Po meni, totalna havarija gde se sve raspadne izlomi i gde se sve mora menjati. Znaš i sam da nijedan sklop kao što je menjač ne može da se raspadne skroz. Otkažu jedna dve tri pet komponenti ali ne može se sve raspasti. Nije što je YTO u pitanju ali eto branim takve izjave kao što i ti braniš MTZ-a.

Razlozi vrlo često mogu biti zbog lošeg održavanja i rukovanja. Evo npr nama za 12 godina na 1204-ci nije pukla osovina hidraulike a znam za slučaj gde je čovek promenio jednu a možda i dve. Razlog? On koristi još teža oruđa, a kanda nije pročitao u uputstvu da se odstojne čaure između menjača i poluga moraju premestiti ka spolja odnosno da poluge dođu što bliže menjača kako bi osovina hidraulike manje trpila. Ni sam nisam znao za taj podatak nego sam slučajno uhvatio uputstvo pa ajd da malo čitam.
Onda npr krstaci prednje vuče kod točkova. Ko ih podmazao? Smem se kladiti mali broj ljudi. A znamo da ništa na suvo ne ide. :) Primera je mali milion i da ne idemo dalje u dubiouzu ja ću se tu zaustaviti.
Ja u predhodnom postu nisam kudio YTO traktre,to mi nije bila namera ni najmanje niti sam veličao i uzdizao bilo koji drugu marku.
Samo sam kometarisao koliko se ljudi razlikuju da za jedan te isti traktor troje ljudi ima tri različita mišljenja,pa majku mu covek kuka na potpuno novog tukana a 95% ljudi sanja da ga ima.
A sto se onog menjaca tice "raspao se" su reči gazde,ja nisam video menjac jer je već bio odnet na remont pa i ne znam sta je tačno stradalo,a i sve da se ceo raspao pa nije ni to smak sveta i to je nešto što se događa i ne znači da je zbog toga neka masina loša,jbg prosto se desilo,moglo se desiti iz milion razloga.
 
da kupujem nov?
Ma kakvi nov anlaser! Planetarac 3,7kw vrti ko blesav, kada je sve kako treba, sigurno je neka sitnica u pitanju. Koliko je star traktor? Kako je vrteo prvog dana? Kada i kako su počeli simptomi da se manifestuju? Postepeno ili odjednom? Opiši tačno šta se dešava jer je ovako teško odrediti kvar. Uživo je druga priča.
Da li samo klikće i ne vrti? Da li vrti ali slabo? Ili nešto treće?
Ako je anlaser 100% ispravan kablovi i klemne promenjene, ostali kvarovi bi mogli biti: prekidač mase tj plusa, instalacija, brava ili relej automata. Ne treba ti nikakav čarobnjak. Ja koji se ne razumem nešto previše u elektriku sam na našem rešio probleme sa anlaserom. Jedared je bio relej (kupio novi ali opravio i vratio nazad stari). Kontakti u automatu su mi zalepili zbog lošeg akumulatora pa sam otvorio automat i to očistio. Onda sam i čaure zamenio preventivno (pašu od Iskrinog anlasera za 539) i ležajeve planetarnog (6001 msm da je bio). A zadnje što je bilo su četkice od kojih je jedna došla do kraja i to sam saam skrpio da premostim par dana dok ne padne kiša. Kasnije sam odneo električaru jer se ne mogu zameniti u kućnoj varijanti.
 
ja kad sam uzimao plug kod posto bio moj prevoz nisu imali svoj rekli mi da dodjem oko 11h... Pisem za Agropanonku... mi dosli ranije i odemo oko deset oni nisu nista pipnuli,dosao jedan poceo da sastavlja zavija mi mu pomazemo reko gde su tockovi za dubinu narucio sam fiksne tek sef ee pa zaboravili to da posaljuevo ti ovi kao klik klak a nema veze sa klik klakom dali mi neke najobicnije... nista oni to natovare na slepku da neko reko e docice neko da ti pusti plug u rad jos mi kaze vi dole u Srbiji pa cekaj prijatelju a Ns je u Madjarakoj... stvarno za saradnju su kurton bili tada

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Slican pojam sam i ja stekao. Ljudi iz prodaje nezainteresovani i arogantni. Ako su takvi prema ostalim kupcima, pitam se kao uopste posluju...
Sa druge strane radnici u Agromarketu su me pozitivno iznenadili. Ljubazni i profesionalni bilo da j kupac dosao za kanticu ulja ili da kupi nov traktor. Na mene su ostavili utisak veoma ozbiljne firme.
 
sto se tice Agromarketa s njima sam uvek imao ok kominikaciju bilo sta da mi treba

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Ajde jedno pitanje za yto a moze i za ostale. Da li neko moze da popravi anaser od kineza ili da proba da se nesto nabuzi na postojeci. Nosio sam anaser kod tri majstora i svi kazu anaser dobar, rotor-stator ne probija nigde, zamenjen cetkice i lezajevi, caure isto nove. Na traktoru ni da mrdne. Stavili nove kablove, nove kleme, opet nista. Akumulator sa manjeg kineza stavim na veci(120) upali ga, probamo kontra, akumulator 180a ma skoro nista. E sad ne znam sta je vise. Da li imate nekog carobnjaka da moze da popravi to cudo, ili da kupujem nov?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока

Treba proveriti automacku sklopku iznad akumulatora,rastaviti je i ocistiti bakarne delove,hoce da se "zagarave" i onda nema kontakta.
 
Ma kakvi nov anlaser! Planetarac 3,7kw vrti ko blesav, kada je sve kako treba, sigurno je neka sitnica u pitanju. Koliko je star traktor? Kako je vrteo prvog dana? Kada i kako su počeli simptomi da se manifestuju? Postepeno ili odjednom? Opiši tačno šta se dešava jer je ovako teško odrediti kvar. Uživo je druga priča.
Da li samo klikće i ne vrti? Da li vrti ali slabo? Ili nešto treće?
Ako je anlaser 100% ispravan kablovi i klemne promenjene, ostali kvarovi bi mogli biti: prekidač mase tj plusa, instalacija, brava ili relej automata. Ne treba ti nikakav čarobnjak. Ja koji se ne razumem nešto previše u elektriku sam na našem rešio probleme sa anlaserom. Jedared je bio relej (kupio novi ali opravio i vratio nazad stari). Kontakti u automatu su mi zalepili zbog lošeg akumulatora pa sam otvorio automat i to očistio. Onda sam i čaure zamenio preventivno (pašu od Iskrinog anlasera za 539) i ležajeve planetarnog (6001 msm da je bio). A zadnje što je bilo su četkice od kojih je jedna došla do kraja i to sam saam skrpio da premostim par dana dok ne padne kiša. Kasnije sam odneo električaru jer se ne mogu zameniti u kućnoj varijanti.
Traktor ima 15 godina. Anaser je radjen vec dva puta. Simptomi su poceli da se javljaju jesenas slabije je palio rraktor, tj slabo vergla, mislio sam akumulator je. Ali akumulator je ispravan. Kada se stavi na sto da se proba, sve radi kako treba, ali sporo okrece. A kada ga stavis na traktor ne moze da okrene krug. Probao sam da ukljucim punjac da mu pomognemo, opet nista, ne mkze krug da okrene. Masu smo iskljucili, tj skinuli kablove, sad ide direktno sa akumulatora na anaser.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Biće da je tebi anlaser u pitanju. Potrošena jedna četkica ili eventualno kontakti u automatu. Četkice možeš i sam da proveriš (verovatno je jedna došla do kraja). Skini anlaser, stavi ga u mengele uspravno i skini poklopac (ključ 10 i krstasti šrafciger ti treba). Svuci poklopac i dovoljno je da vizuelno proveriš četkice i to tako što ćeš gledati njihov kabel. Ako je kabel od četkice zategnut i naslonio je u nosač četkice, gotova je i ona je uzročnik. Eventualno, ako nemaš nikoga bliže, pošalji ga meni da ga pregledam i da ga odnesem kod pravog električara.
Sad mi palo na pamet, što ne zovneš Miroslava iz AV?
 
Anaser je bio kod elektricara u Vrscu, kaze da su cetkice dobre, zamenio je samo caure. Ko je taj Miroslav? Imas mozda njegov br?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh