Slobodna diskusija o traktorima

Iskreno Rus za ove Turke je traktor i ha haj,. Pa na sta ce ti traktori liciti za 15, 20 godina? Kad vidim ko sve i kako vozi i odrzavam Ruse, pa ti isti bi Turske traktore razjebali ocas posla😂😂😂
 
Dosta radionica danas tvrdi da mogu po uzorku isti deo da urade, iste tvrdoce...
Mnogi bi se mozda i kockali da je lako zameniti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Moze sigurno. Rade ljudi zupcanike i vratila za gradjevinske masine kod kojih original kosta recimo 1000 evra ili vise i mora da se ceka. E kad vec mora da se ceka u radionici ga odrade za recimo 300 evra i teraj dalje. Problem je kad neko hoce trenutno drugi deo i da nastavi poso jer se u svim radionicama ceka.
 
@obradmiki ima i kod rusa svakakvih situacija, a nisu ni oni više jeftini na održavanju. Čovek je na 1021 menjao sinhrone (mislim 3kom) a nzm da li je dobacio 1000rs. Kad je čuo da su original oko 75.000din/kom (cena pre par godina ko zna koliko je sad) mal ga nije srčka strefila. Ubacio je navodno kineske sinhrone i eno za sad radi. Menjao je i kardansku osovinu i još štošta oko kardana a najveće opterećenje mu bio rasipač i to nekih 15t pobacao.
@Paracinac88 Ako ćeš rusa kupiti, gledaj samo .3 modele. Nekako su se ti najbolje pokazali.
 
Poslednja izmena:
@obradmiki ima i kod rusa svakakvih situacija, a nisu ni oni više jeftini na održavanju. Čovek je na 1021 menjao sinhrone (mislim 3kom) a nzm da li je dobacio 1000rs. Kad je čuo da su original oko 75.000din/kom (cena pre par godina ko zna koliko je sad) mal ga nije srčka strefila. Ubacio je navodno kineske sinhrone i eno za sad radi. Menjao je i kardansku osovinu i još štošta oko kardana a najveće opterećenje mu bio rasipač i to nekih 15t.
@Paracinac88 Ako ćeš rusa kupiti, gledaj samo .3 modele. Nekako su se ti najbolje pokazali.
pa to je 1221.3 136ks

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
@obradmiki ima i kod rusa svakakvih situacija, a nisu ni oni više jeftini na održavanju. Čovek je na 1021 menjao sinhrone (mislim 3kom) a nzm da li je dobacio 1000rs. Kad je čuo da su original oko 75.000din/kom (cena pre par godina ko zna koliko je sad) mal ga nije srčka strefila. Ubacio je navodno kineske sinhrone i eno za sad radi. Menjao je i kardansku osovinu i još štošta oko kardana a najveće opterećenje mu bio rasipač i to nekih 15t.
@Paracinac88 Ako ćeš rusa kupiti, gledaj samo .3 modele. Nekako su se ti najbolje pokazali.
Jesu cene rusa tj delova skočile al ne baš toliko,malo ljudi lazu.
Sinhron za 14/4 menjac nije više od 41000,42000 din po komadu sad kad su cene skočile a bio je do prošle godine 23000.
Sto se .3 modela tice 1221.3 pa na dalje,1025 i 1021 je mnogo bolja varijanta klasičan nego .3.
 
Stajao sam pored čoveka kada je zvao poljomehaniku. Jedino ako sam zaboravio, davno je bilo. Baš ću ga nazvati da proverim.
Ne znam koga je zvao i kad je zvao al znam koliko sta kosta,bar u AP a oni su uvek najskuplji.
Sinhron za 16/8 menjac je 52000 kupljeni pre 10 dana zadnji pa pre mesec,mesec ipo kupovani zadnji za 14/4 kao što sam napisao oko 40000.
Kineska varijanta oko 60e.
 
Izvinjavam se! Pogrešio sam, nisam dobro zapamtio.
84.000 bi koštala 3 sinhrona koji su cvaknili na 1200rs, a nisu dobro radili od samog početka (prekratak hod i teško je išla palica prvih par stotina rs ai taman kada se razradio, nije dugo trajao). Ugrađeni su kineski sinhroni i sad ima oko 2400rs, puno mu bolje radi menjač sa ovima i kaže vlasnik da će ovi duže trajati sigurno.
 
Izvinjavam se! Pogrešio sam, nisam dobro zapamtio.
84.000 bi koštala 3 sinhrona koji su cvaknili na 1200rs, a nisu dobro radili od samog početka (prekratak hod i teško je išla palica prvih par stotina rs ai taman kada se razradio, nije dugo trajao). Ugrađeni su kineski sinhroni i sad ima oko 2400rs, puno mu bolje radi menjač sa ovima i kaže vlasnik da će ovi duže trajati sigurno.
Nažalost neće se navozati sa kineskim sinhronima,cudi me da su i toliko izdržali.
Ako su original crkli na tako malo sati imao je neki drugi problem.
A na tom menjacu obično samo oni i stradaju.
 
Da, znam, i vidim da si gledao taj model, ali ako slučajno prelomiš da uzmeš manji (1025.3 koji je 110ks) čisto da znaš. Samo .3, po meni. A kad već svi hvale svoje traktore moram i ja. Šestak YTO.

Baš tako. Posle skoro 11 godina druženja sa kockom YTO 80-90 odluka je pala ponovo za istog proizvođača.
Naručen novi x1304, trebalo bi da stigne krajem februara.
Lično smatram da je trenutno na tržištu odnos cene i kvaliteta najbolja kombinacija.
 
Kad čitam cene ovih turaka naježim se.
Ja sam na mom YTO 80-90 odradio full generalnu sa originalnim delovima, zamenu uložaka i štelovanje dizni, reparacija LUK korpe i obe nove lamele sve sa rukama majstora platio oko 2200€.
 
Nazad
Vrh