Slobodna diskusija o traktorima

Ursus i zetor makar delova ima ako nista drugo
Ovo TORPEDER male serije retka masina iskreno nzm dal ima 1 u opstini Backa Palanka
Vecan traktor jednom ga kupis i vise ne mozes prodati!!
Salu na stranu ko je kupovao te traktore 1970- 80 ih godina?????
U 99,9% slucajeva zadruge ja ne znam ni jedan traktor preko 5136 da je kupljen nov u seljacku kucu da je stigao do 2000godine
Sve je bilo nesto sa inv brojem na haubi
Posle 2000 stizu i kinezi i rusi 1221 i svasta
A naj veci privatni traktori u selu bile Brene, po koji pra stari Shluter, eventualno ursus 120 i oni su bili retki kod privatnika

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Iskreno nemam pojma, šalim se malo sa Stižaninom.Ima dosta D.F traktora kod nas i vidim da svi rade i idu, takođe posedujem dva starija Agrotrona sa kojima sam za sada prezadovoljan.
 
РХ 170 има мењач ЗФ а то је велика разлика између њега и оног РХ 100 тај није ваљао док се за овог не може исто рећи
 
Poslednja izmena:
Прилог за биографију злосрећног RX-a: и код нас у економији су имали једну 120-ку и виђао сам је током феријалне праксе крајем '80 и почетком '90-их. Стојао паркиран у кругу, леп, практично нов, али... Кажу људи да је сркао уља више него нафте. Кажу да никад није ни радио како ваља.
 
Mozda jedan od najboljih, najizdrzljivijih starih traktora 100+ks je verovatno VOLVO BM 814. Kod mene ih ima verovatno vise nego u ostatku zemlje i rade u sumi. Uglavnom imaju ubacene kamionske motore.
 
Ja znam da je ta RX serija ozloglasena ali nije mi jasno sta ne valja kod ovog modela 170 ako je ZF menjac i dif od Fendt-a...
Torpedovi motori su sasvim dobri (ako je Torpedo imao te snage motor)
Ili mi ovde mlatimo praznu slamu jer mozda generalizujemo, dok ne dodje neki cova koji je ranije bio neki majstor u nekom uspesnom kombinatu, da nam objasni neke stvari?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko ja znam nosi svoje motore po licenci Deutz-a.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene su svuda po motoru Deutz zigovi. Javice se neko ko se bolje razume, ali koliko znam bar ovi do 100 ks nose original Deutz motor.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Onda je ovo dvostruka sreća :LOL:

u9JWeyf.jpg


U Mačvi su ti RX bili jako popularni i dan danas se teraju bez nekih vecih problema...
Mozda je nekada u kombinatima kad su radili xxx sati neke njihove slabe tacke dolazile vise do izrazaja...
Uostalom za te pare i nema mnogo izbora

Davno sam ovo slikao baš u tvom kraju.
 
Pre neki mesec na vašaru vidim da ringišpil pokreće neki agregat sa velikim V6 dizel motorom. Kad sam ga pogledao izbliza video sam da na pločici piše "fabrika motora Torpedo - Rijeka". Pomislio sam da je možda neka licenca Deutza ali je ipak bio vodom hladjen. Tako da pravili su oni svoje motore, samo je pitanje šta su ugradjivali u traktore od toga.
 
Nije mi jasno za brzinu 539. Ja sam razdaljinu Kać-Međa prelazio pun-prazan za oko 3h. Traktor mi je bio u fabričkom stanju kupljen 1988-me. Gas sam samo oduzimao u Zr na semaforima i na jednoj lakat krivini prema granici. Po navigaciji ima 91km. Jedino od sporih traktora za koje ja znam su stari Torpedi, vrišti a ide sporo.
Da li neko zna da mi objasni ?
 
Nije mi jasno za brzinu 539. Ja sam razdaljinu Kać-Međa prelazio pun-prazan za oko 3h. Traktor mi je bio u fabričkom stanju kupljen 1988-me. Gas sam samo oduzimao u Zr na semaforima i na jednoj lakat krivini prema granici. Po navigaciji ima 91km. Jedino od sporih traktora za koje ja znam su stari Torpedi, vrišti a ide sporo.
Da li neko zna da mi objasni ?
Ne ide svaki fergan isto,a koji je razlog ne znam (menjac predpostavljam). Drugar ima fergana ide 20 na sat jedva a neki tu po komsiluku idu 30.
 
Nazad
Vrh