Slobodna diskusija o traktorima

U Mačvi su ti RX bili jako popularni i dan danas se teraju bez nekih vecih problema...
Mozda je nekada u kombinatima kad su radili xxx sati neke njihove slabe tacke dolazile vise do izrazaja...
Uostalom za te pare i nema mnogo izbora
2011 sam kupio ozlogaseni 5106 silom prilika i sluzio me dobro 12god ... pravio je godisnje do 200 sati... tako da ko nema mnogo posla a ni para a treba mu jaci traktor verujem da to nije losa kupovina
 
U Mačvi je redosled zastupljenosti traktora: IMT, Rakovica, Ursus, Torpedo. I meni se svideo ovaj RX samo nisam siguran da li bi ga mogao okrenuti na mojoj jednoj njivi od 60 ari ili bi morao gaziti i košijinu njivu, a on dosta nezgodan čovek.
 
U Mačvi je redosled zastupljenosti traktora: IMT, Rakovica, Ursus, Torpedo. I meni se svideo ovaj RX samo nisam siguran da li bi ga mogao okrenuti na mojoj jednoj njivi od 60 ari ili bi morao gaziti i košijinu njivu, a on dosta nezgodan čovek.
Kupi fenda on ce sigurno moci 😁 ili je komsija nezgodan zbog komsinice🤣
 
Nikad se ne boj velikog traktora i male njive, to mi je davno rekao jedan veliki ratar. I istina je. Baš neki dan orem svoju njivu, široka a kratka, nema ni 100 metara. Pored komšija ima isto takvu, on sa 200ks i 4 glave plugom, a ja sa 100ks i dvije glave, uvratine su nam potpuno jednake, 12 brazdi.
 
Питам, зато што нисам још ни једном видео од комбија или камиона на отпаду. Од аутомобила има највише од фиата.
 
Za RX170 , nisam napravio replay
Takav traktor nov su mogli da kupe samo kombinati u vrijeme kad se pravio , a pravio se u Rijeci , osim ako niste imali neku proizvodnju kod vas u Srbiji od 91 na dalje, sad si se ozenio i nema dalje:)
 
Код нас у задрузи је био један РХ 170 и вазда је кубурио са квачилом док му нису уградили неко друго, а од чега не сећам се.
 
A imt 5170, koliko je dobar, pouzdan?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za RX170 sam čuo sledeće: "Udobnost 0, buka nenormalna, snaga je vrhunska ali tu snagu ne može menjač da izdrži."
 
Za RX170 sam čuo sledeće: "Udobnost 0, buka nenormalna, snaga je vrhunska ali tu snagu ne može menjač da izdrži."
A cuo si samo dio price:) traktor je smece kako se uzme,kao IMT5170 ili jos gori.
Kopia deutz DX160 , koji je imao jednu veliku manu , problem tkz 6 cilindra a ni transmisija nije bila spasena , ali ova kopija iz Rijeke , bolje da ne komentarisemo. Ali kad sam procitao mail i tekst , "kupio ga otac novog" pa "sin cuvao" , nasmejao sam se , jedino ako sin nije posjedovao zadrugu prije rata :) , ali dobro glavna je prica , i farba :)
 
Nazad
Vrh