Slobodna diskusija o traktorima

Za 3 crvene se ne isplati praviti je

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Kod mene na 577 ispalo da je od sredine pola kruga levo pola desno pun… bas nezgodno na putu dok se ne naviknes, pogotovo sa 9 redi majom…
 
Nema veze kad krepa nacemo bolji… ili ako naleti.. ovo sa nekog klas kombajna mislio sam da ce biti ok jer je kombajn ipak precizan, ali eto…
 
Kad smo kod tih egzoticnih traktora, meni je onaj MB trac traktor stogod (sto bi Sremci rekli) zbog ogibljenja, vazdusnih kocnica i jos dosta dobrih stvari na njemu.
Ni njega nikad uzivo nisam imao priliku da vidim a i ne znam kakav je dozivljaj raditi sa njim, pretpostavljam da je teze nego sa standardnim traktorom.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja sam nešto malo vozio MB Trac ali nismo utvrdili tačnu oznaku pošto nalepnica nema a i maska fali pa sad da li je 1100 ili 1300, nije ni važno. Uglavnom, traktor koji bih radije vozio nego većinu novih sa dugmićima.
 
Istinu ćeš saznati kada kupiš traktor za 10.000e od 160 ks. Šta go ti bude bilo ko rekao ne ćeš verovati ali ćeš osetiti.
Ti bi da je neko čuvao traktor samo za tebe i da ti ga proda jeftino. To bi svi mi da kupimo, a ne da tebi nađemo.
Ajd malo da vratim informaciju, najviše zbog ljudi koji razmišljaju slično a nisu se usudili da urade....kupljen je RX170, evo slike, biće više kad bude dana:


Prvi vlasnik, 86', deda kupio novog, sin vozio i čuvao, sad unuk preuzeo imanje, a ovog držali u šupi, jer hoće nove evropske udobne sa klimom.....zadnji diferencijal je od Fenda (fabrički), menjač i prednja ZF, motor original, realno ono što sam tražio. Vodio majstora da pogleda, nije našao ništa što bi mogao da iskoristim da oborim cenu :sta:::super:: ....osim zadnjih guma ::namigivanje::....tako da hvala svima koji su pomogli svojim savetima, da odustanem od JD, a da ipak izaberem ovo.
...i da, kolega @Boderlica moguće je naći ovako nešto, nije nemoguća misija, samo treba biti uporan i prepoznati kad se pojavi, a stručni ljudi su tu da potvrde.....

P.S: da ne zaboravim najvažnije..... 11.500 € :ppozdrav:
 
Trebao bi da zamenim izduvnu granu na imt 533, sad je dilema koju uzeti tursku, indijsku ili domacu Perkins Mladenovac. Ako moze neki savet.
 
Људи, у вези тих 'идраулични волана: пре неколико дана ми је излетао међу препорукама на ЈТ неки инострани клип типа који је на трактор накалемио електро-серво са неког аута или чега већ. Је л' неко разматрао електро-серво да ставља на трактор?
 
Већина фиата има електро серво. Код трактора би било озбиљних преправки + колико је поуздан систем због тежине трактора.
 
Nazad
Vrh