Slobodna diskusija o traktorima

Nisam stekao taj utisak sa HIDRO volanom na zetoru i ursusu, cak ni sa SERVO volanom
A nova pumpa volana kosta citavih 17 crvenih

Jeste on malo trom lenj, ako je 6 ak teze ga okrenuti
Delova i NS i kisacu ima u izobilju
Npr srce zadnjeg diferencijala sa sve trkacima unutra 350e
Ventil prednje vuce 35e
Lamela i potisna ploca i zabice 200e
Klip sa karikama i cilindar 90e
Turbo 300e
Hladnjak 200e
Pumpa hidraulike 200e
E sad MULTIPOWER jeste malo problematican za neupucene moze da se resi svi delovi izadju oko ,800e
Problem su 3 brzine
1 previse brza za oranje 10_11km/h
2 previse brza za tanjiracu i setvospremac
3 spora za transport
Ali za 12_13000e mozes kupiti IZVANREDAN primerak 16045=1614


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Čiji turbo prodaju?
 
Nisam stekao taj utisak sa HIDRO volanom na zetoru i ursusu, cak ni sa SERVO volanom
A nova pumpa volana kosta citavih 17 crvenih

Jeste on malo trom lenj, ako je 6 ak teze ga okrenuti
Delova i NS i kisacu ima u izobilju
Npr srce zadnjeg diferencijala sa sve trkacima unutra 350e
Ventil prednje vuce 35e
Lamela i potisna ploca i zabice 200e
Klip sa karikama i cilindar 90e
Turbo 300e
Hladnjak 200e
Pumpa hidraulike 200e
E sad MULTIPOWER jeste malo problematican za neupucene moze da se resi svi delovi izadju oko ,800e
Problem su 3 brzine
1 previse brza za oranje 10_11km/h
2 previse brza za tanjiracu i setvospremac
3 spora za transport
Ali za 12_13000e mozes kupiti IZVANREDAN primerak 16045=1614


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Naravno da ste upravu za nekoga ko je sišao sa 558 ili 577 sa hidrauličnim volanom (isti problem). Ali je skroz drugačije ako siđeš sa 565 ili bilo kojeg drugog raktora sa zapada.
Niste pročitali da sam napisao da je koncept loš i da menjanjem pumpe se ništa ne postiže, nije bilo dobro ni kada je traktor bio nov novcat.
 
Da li neko možda ima ovakvu korpu (polovnu) sa koje bi bio voljan prodati bolcnu i žabicu-pracnu? Ili zna nekog majstora koji bi mogao imati tako nešto? Korpa je od YTO-a ali ide na razna traktore Fiat, New Holland, Case.... https://www.mcsagri.com/debriyaj-baski-5150921-2
Ili ako neko zna da li se negde može kupiti set za remont korpe kvačila za ovakvu korpu, neka mi napiše u pp gde da potražim.
Našao sam neke setove u Pan motoru ali to nije to. Gde bih još mogao da tražim?
----------------------------
Korpa je Valeo 279488 od 12"
 
Naravno da ste upravu za nekoga ko je sišao sa 558 ili 577 sa hidrauličnim volanom (isti problem). Ali je skroz drugačije ako siđeš sa 565 ili bilo kojeg drugog raktora sa zapada.
Niste pročitali da sam napisao da je koncept loš i da menjanjem pumpe se ništa ne postiže, nije bilo dobro ni kada je traktor bio nov novcat.
Necu reci da ne gresim kontam spor na leru a brz na gasu kad sednem iz IMT_a jeste malo spor volan ali ne mpgu reci da PROPADA PROPUSTA

ali npr na mom 560 90g krilna pumpa sam menjao orbitrol i stavio nov vece kubikaze pa mi je sad volan BRZ npr pun levi pun desni ne puna 3 kruga( bio je 4,5kruga)
pa sad kad sednes iz nekod drugog traktora bude ti BRZ cim vozis naviknes se
Evo ovih dana cu radit hidro volan na 539 i isto bi tako brz da bude pa ide ista pumpa i isti klip i orbitrol





Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Necu reci da ne gresim kontam spor na leru a brz na gasu kad sednem iz IMT_a jeste malo spor volan ali ne mpgu reci da PROPADA PROPUSTA

ali npr na mom 560 90g krilna pumpa sam menjao orbitrol i stavio nov vece kubikaze pa mi je sad volan BRZ npr pun levi pun desni ne puna 3 kruga( bio je 4,5kruga)
pa sad kad sednes iz nekod drugog traktora bude ti BRZ cim vozis naviknes se
Samo su stavili pogrešnu pumpu, a mogli su i menjač sa više brzina staviti. Ostalo je OK. To je prvi traktor koji sam poželeo da posedujem.
 
Necu reci da ne gresim kontam spor na leru a brz na gasu kad sednem iz IMT_a jeste malo spor volan ali ne mpgu reci da PROPADA PROPUSTA

ali npr na mom 560 90g krilna pumpa sam menjao orbitrol i stavio nov vece kubikaze pa mi je sad volan BRZ npr pun levi pun desni ne puna 3 kruga( bio je 4,5kruga)
pa sad kad sednes iz nekod drugog traktora bude ti BRZ cim vozis naviknes se
Evo ovih dana cu radit hidro volan na 539 i isto bi tako brz da bude pa ide ista pumpa i isti klip i orbitrol





Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Nemoj ispod 2.5 kruga, to je minimum, za njivu ekstra a za transport bolje je malo vise , ali naviknes se....
 
Aj kad ste se dotakli hidro volana, imam par pitanja. Na YTO mi volan isto reaguje možda malo prebrzo, pun levo pun desno oko 3 kruga i ide relativno lako ali tek kada sam sipao 90-ku u pumpu. Sa 10w-30, kada se momački ugreje traktor, na ler gasu (oko 700 obrtaja), u mestu nisi mogao da mrdneš volan. Tek kada nabiješ gas na 1300-1400 obrtaja, tek tada ide. Zato sam šiznuo i sipao menjačko ulje na probu pa je tako i ostalo. Da li je to znak da je pumpa gecrkt (mada od prvog dana volan ide teže a i posle zamene pumpe je ostalo isto) i koji je uopšte radni pritisak pumpe za volan? Oko 90 bari, dobro znam?
A pošto i semering polako popušta na orbitrolu mislio sam da uzmem novi orbitrol ali manje kubikaže (da dobijem više krugova motanja) pa me interesuje da li ću sa njim možda izbeći menjanje pumpe? Kontam ako je manji orbitrol, manje mu i ulja treba...
 
Aj kad ste se dotakli hidro volana, imam par pitanja. Na YTO mi volan isto reaguje možda malo prebrzo, pun levo pun desno oko 3 kruga i ide relativno lako ali tek kada sam sipao 90-ku u pumpu. Sa 10w-30, kada se momački ugreje traktor, na ler gasu (oko 700 obrtaja), u mestu nisi mogao da mrdneš volan. Tek kada nabiješ gas na 1300-1400 obrtaja, tek tada ide. Zato sam šiznuo i sipao menjačko ulje na probu pa je tako i ostalo. Da li je to znak da je pumpa gecrkt (mada od prvog dana volan ide teže a i posle zamene pumpe je ostalo isto) i koji je uopšte radni pritisak pumpe za volan? Oko 90 bari, dobro znam?
A pošto i semering polako popušta na orbitrolu mislio sam da uzmem novi orbitrol ali manje kubikaže (da dobijem više krugova motanja) pa me interesuje da li ću sa njim možda izbeći menjanje pumpe? Kontam ako je manji orbitrol, manje mu i ulja treba...
Nije problem pritisak, problem je protok. Nije mi palo na pamet da sipam neko gušće ulje od ATF-a.
 
Pa, moguće je da je protok u pitanju. Ima na pumpi neki produžetak a na njemu neki čepovi... verovatno da su unutra nekakvi ventili ili regulatori pritiska i protoka.... ne znam. Nisam se nikada zanimao sa hidro volanima. Al eto kad te muka natera, isprobaš i menjačko ulje u volanu. :)
 
Gde si kupio pumpu i orbitrol?
Pumpu imam novu krilnu kao fabricka ugradnja na M i DM motore
A orbitrol cu kao i svaki do sad kod Mise ukrajinca
Klip obican imam
Ma privlaci mi paznju taj poprecni klip bas mi nesto FUL sedne i imaju kod njih i krace ruke za rukavce bas za taj sistem volana
ec59f24da6c99ff3b3bef31d508b7cc3.jpg
b25d6e1abc76701395434108b3fd701a.jpg

I na primer kad bi sve kupio novo u polilasu i nesto u sagal
Izaslo bi oko 600e da sam ugradjujes a oni sto su na tik tok ugradnja volana traze 650_700e za delove da sam ugradjujes

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
kod mene na 542 je hladnjak od 539 i pomeren je dosta napred u odnosu na orginalni... sad gledam kad bi taj dvostrani klip ugradio sa unutrasnje strane do motora bilo bi idealno jer ispred ne mogu zbog nosaca utovarivaca...jedino poluge rukavca morao bi praviti
 
Nazad
Vrh