Slobodna diskusija o traktorima

ZTS 160 ima neupotrebljivu drugu brzinu, osim za transport. Obavezno da bude u funkciji multipover. Imao sam ga, bio sam zadovoljan. Mana mu je što je loše rešena pumpa volana.
 
Slabo ima i zts-a po oglasima, a i to sto ima jaka je cena....

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Za 10k eura ni Belarusa od 80ks nema valjanog maltene da se nadje.
@komer Sa 30 000 sati ti zapadni trakori sa fensi menjacima, ja ne bih ni kupovao to,tu odma u startu u menjac ubacis 10k eura minimalno . On nije lose cak ni prosao sa tih 20k eura ulozenog....
Ja ti mogu prenesti što je on rekao.
Prošao dobro il ne,rekao je da ne želi elektroniku nego mehaniku.
I da mu u polju treba radnik a ne maneken.
Radi dosta zemlje,nisam ga vidio 2-3 godine,ali ako ga vidim,pitat ću ga za traktor.
 
Puno očekuješ sa tako malim budžetom, ja ti želim da ti se želje ispune.
Ne bih komentarisao tvoje očekivanje da kupiš za malo para traktor koji nije radio. U svakom slučaju sretno.
Ako ti pođe za rukom nađi i meni pa mi preprodaj.
Imam ja izraz za to što ti hoćeš da kažeš šta je realno na svakom ćošku "to može i moja baba tako" :D .....zato i jeste teško naći i odlučiti se. A ako ćemo realno, kod mene u okruženju ima nekoliko i svi oni rade, niko ne stoji i ne šrafi svaki dan, ako su tako loši......po vama bi bilo to samoubistvo, a jel to znači da ti što ih imaju i viđaju se u ataru, treba odmah da se ubiju :ROFLMAO:
 
Slažem se ali razumeo sam iz komentara da su takva očekivanja.
da i ne,.....očekivanja su da je neko to normalno koristio i održavao, menjao i popravljao kako šta iskrsne, a ne vezivao žicom i kanapom i vozio dalje.....kao na ekonomijama.....kad vidim izlupane farove i pokidane sitnice, odmah znam kako je korišćen i do sada ni u jednoj kupovini nisim pogrešio....e sad naravno da mislim da ima i dalje urednih ljudi i solidnih mašina, jer to što je malo para, ne znači da ne vrede i da su loši pa da ih se otarase, nego veliki poljoprivrednici hoće nove zapadne, class i ostale, a ove nemaju koem da prodaju, realno ko radi više neće da kupi iz istog razloga kao što pišete da su nepouzdani ...i onda im pada cena, daju za malo para. Sad samo da se nađe zdrav primerak pa i da treba da se uloži koja hiljada € nije to smak sveta, zato i ne idem na sve ili ništa pa da ne mogu da ga popravim posle.....
 
Imam ja izraz za to što ti hoćeš da kažeš šta je realno na svakom ćošku "to može i moja baba tako" :D .....zato i jeste teško naći i odlučiti se. A ako ćemo realno, kod mene u okruženju ima nekoliko i svi oni rade, niko ne stoji i ne šrafi svaki dan, ako su tako loši......po vama bi bilo to samoubistvo, a jel to znači da ti što ih imaju i viđaju se u ataru, treba odmah da se ubiju :ROFLMAO:
Istinu ćeš saznati kada kupiš traktor za 10.000e od 160 ks. Šta go ti bude bilo ko rekao ne ćeš verovati ali ćeš osetiti.
Ti bi da je neko čuvao traktor samo za tebe i da ti ga proda jeftino. To bi svi mi da kupimo, a ne da tebi nađemo.
 
Mogu i da ti odgovorim na ovo da sam već proverio u praksi, druga mašina i bio sam u pravu.....već par godina prošlo i mogu da kažem jel jeste ili nije.....tako da, hvala na lepim željama, ja znam šta radim :ppozdrav:
 
Jeste podnošljivo samo što kod velike većine taj multipover neradi uglavnom zbog lošeg rukovanja iliti neznanja jer nisu hteli da pročitaju uputstvo za upotrebu, treba ga dobro agregatirati sprem uslova rada tojest težine zemljišta da bi se uklopio sa tim izborom brzina i iskoristio maksimalno, inače sprem cene i održavanja sasvim korektan traktor.
 
Onda nemoj ovde zamajavati ljude koji žele da ti pomognu kada znaš bolje od njih.
Izvini, prvi si počeo :D
ja sam i pitao za savet, da mi pomognete sa odlukom, zadatak jednostavan, koji od ova dva modela (JD 4440, 4630, RX170) ili eventualno treći koji nisam razmatrao, da je 160+ks za 4 brzade, da je do 13k €? Džaba me @Boderlica ubeđuješ da to ne postoji, hajde da vidimo šta postoji.....možda je meni to prihvatljivo. Nije mi prihvatljivo da gledam Belorusa za iste pare 13k € i da vučem 2 brazde, nije mi prihvatljivo (možda grešim) da gledam 1221 i vučem 4 brazde pa da se pitam dokle će izdražati tako, trebaju mi informacije šta je loše, a šta dobro, pa ću sam odlučiti šta mi je prihvatljivo, ne očekujem čudo.....za sad sam samo dobio, nećeš naći za te pare! Mnogo očekujem? :unsure:
 
Jeste podnošljivo samo što kod velike većine taj multipover neradi uglavnom zbog lošeg rukovanja iliti neznanja jer nisu hteli da pročitaju uputstvo za upotrebu, treba ga dobro agregatirati sprem uslova rada tojest težine zemljišta da bi se uklopio sa tim izborom brzina i iskoristio maksimalno, inače sprem cene i održavanja sasvim korektan traktor.
Zetorima je česta mana oznake na zupčanicima razvoda, promaše sa oznakom za jedan ili više zuba. Ne treba verovati oznakama. Treba ,,peške" tražiti gmt.
Kod multipovera je isto problem što nikada niko ne kalibriše multipover do se ne raspadne.
 
Zupčasta i na leru ima mali protok, treba gasčina da može da se mota volan. + što je sve staro 40 godina, ni novo nije bilo dobro. Moj jedan poznanik kupio novog, prvi put uterivao u dvorište u nazad, sutra ga je prodao.
Nisam stekao taj utisak sa HIDRO volanom na zetoru i ursusu, cak ni sa SERVO volanom
A nova pumpa volana kosta citavih 17 crvenih

Jeste on malo trom lenj, ako je 6 ak teze ga okrenuti
Delova i NS i kisacu ima u izobilju
Npr srce zadnjeg diferencijala sa sve trkacima unutra 350e
Ventil prednje vuce 35e
Lamela i potisna ploca i zabice 200e
Klip sa karikama i cilindar 90e
Turbo 300e
Hladnjak 200e
Pumpa hidraulike 200e
E sad MULTIPOWER jeste malo problematican za neupucene moze da se resi svi delovi izadju oko ,800e
Problem su 3 brzine
1 previse brza za oranje 10_11km/h
2 previse brza za tanjiracu i setvospremac
3 spora za transport
Ali za 12_13000e mozes kupiti IZVANREDAN primerak 16045=1614


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Posjeduje li ko Husqvarna sjedalo na traktori...imam u ponudi.a htio sam da ga postavim na 577.. samo neznam kakvog su kvaliteta
 
Nazad
Vrh