Slobodna diskusija o traktorima

Svi ti sa 120 ks (4 brzine) + Mercedes motor i ne okreci se. I na ovima i na rakovici je dovoljno jak menjac da bi izdrzao.
 
Zetor/Ursuz baš zbog te 4 brzine mi bio nekako neadekvatan, mada po nekoj statistici baš ovi što imaju manje brzina nemaju problem sa menjačima, za svaku operaciju imaš samo jednu koji odgovara, iznad i ispod ili sporo ili ne može da vuče, pa možda zato i traju. Kod svih je ono polovljenje brzina pored volana neispravno, tako da nisam siguran.....a JD 4630 možda? svi imaju prednje vuče i ovi 4440, njih samo razmatram i naravno da su u ispravnom stanju, te poredimo.
 
Nećeš naći 4440 ili 4630 sa ispravnom prednjom vučom.To nije funkcionisalo kako treba ni dok su bili novi.Imao sam 4630 bez prednje vuče, bio je fabrički 2wd traktor.Okretnost fantazija, na petoparcu bukvalno da se okrene.Imao je klasičan sinhronizovani menjač sa 8 brzina u ne tako sjajnom rasporedu, za oranje je imao jednu brzinu i to ti je to, niža prespora, viša prebrza.U ostalim operacijama tipa setvospremač, tanjirača moglo je da se bira između 2 brzine ali ne stalno već spram uslova.Nije za vozikanje i transport jer dosta pije goriva dok je u teškim radovima podnošljiviji.
 
.......i još rade......kad pogledaš koliko su na imanjima radili i koje površine, ostali brendovi bi odavno bili rašrafljeni na sve strane.....zato me i privlače negde malo.....nešto kao taj Volvo BM nepoderiv, samo me odbija izgled.....
 
Od 160 ima 3 brzine.
Rakovica sa ZF, istina. Takav ima nas clan Kova77. (Ubacen Mercedes motor).
Neko je napisao Volvo. Takodje s Mercedes motorom je imao moj komsija (ne mogu da se setim koji je motor bio).
JD jeste svi bili na imanjima, mada ni ostali nisu kupljeni da kose i grabe…

Zetor/Ursuz baš zbog te 4 brzine mi bio nekako neadekvatan, mada po nekoj statistici baš ovi što imaju manje brzina nemaju problem sa menjačima, za svaku operaciju imaš samo jednu koji odgovara, iznad i ispod ili sporo ili ne može da vuče, pa možda zato i traju. Kod svih je ono polovljenje brzina pored volana neispravno, tako da nisam siguran.....a JD 4630 možda? svi imaju prednje vuče i ovi 4440, njih samo razmatram i naravno da su u ispravnom stanju, te poredimo.
 
Са имања су првенствено продавани због одржавања или боље речено неодржавања. У фирми је од 80-тих увек било великих џондира. Дођу до тачке да су за велике површине непоузданни и треба их сваке године за нешто отварати. Али таквима још има живота на мањим газдинствима, ко још хоће да шарафа и тражи делове по отпаду. И наравно још има здравља.
Сада један џондир у фирми има преко 33000 сати. Тај ће бити рупа без дна кад дође на ремонт.
 
Nisam pametan za savet ali sve su to traktori oko 40 godina starosti, a ni jedan nije stajao. Da su dobri ne bi bili jeftini.
 
Или доброг старог Шлитера!?
Jel bilo tih Slihtera kod nas ranije?
Nisam ga nikad uzivo video, znam za njega samo preko interneta.
Volvo bm kazu da nema boljeg za ekstremne poslove kao sto je suma jer bukvalno ne moze da stane.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Onda gledaj J.D serije 50 ili 55, imaju pravu prednju vuču, većina powershift menjač koji je super za sve operacije.Naravno nisu cenovno povoljni kao serija 30 i 40 ali sve ima svoju cenu.Što se tiče polovnih delova, problem je za dosta stvari jer su se zalihe potrošile i pretopile.Ima prodavaca kod kojih može sve da se nađe ali se spremi za ozbiljne troškove.Ono što je koštalo 500 sada je preko 1.000 evra.
 
Било је, има један у Сомбору се продаје све оригинал на њему. И имају моји другари из Куле, много моћна машина правих сирових 160кс. Имају и Раковицу 120 са МБ мотором раде доста земље са та два трактора.
 
Продан је отишао за делове, е то је био прави франкештајн, али док им је отац био жив тај трактор се није гасио. Три бразде неки регент које МТЗ није могао да дигне, а не да вуче, онај сетвоспремач код тебе и ношена тањирача 30 дискова, а дискови ф650 или 660. Због фаповог мотора није могао брже од 18кмх да иде али колико путем толико и у бразди је ишао. Плуг имао захват 40цм по глави кад га закрљају до жуте земље иде и 2 м је бацао у страну земљу. 😁Онај сетвоспремач кад закаче дизао је преко метар земљу роторима за собом, а правио прашину у једном проходу. Тањирача орала боље и дубље од иједног плуга у крају.
 
Форда само за избегавање оне старије серије, њима су делови проблем. Другар има једног 140кс и по делове су ишли у Грчку тамо има каже добар неки отпад. После су купили једног овде и целог га разбуцали за делове. Али да је мрцина јесте прављен кад је Бог ишао земљом,као и сви ови старији трактори,Шлитер,ЈД,Р 120,Саме Буфало, Интернационал, Волво МБ,...
 
Nazad
Vrh