Slobodna diskusija o traktorima

Simptomi puknute glave su da stvara pritisak u rashladnom sistemu i izbacuje rasladnu tečnost iz hladnjaka.Ne mora da meša ulje i vodu.Ako tebi samo kaplje na pumpi za vodu,sam si dao odgovor,ni si trebao ništa ni da pitaš.
Neka si mi rekao Gorane :D bravo, drago mi je ako ti je sada lakse :ppozdrav:
sve u svemu, pitao sam jer nisam bio siguran da toliko vode moze da se izmuzga ili iskaplje iz pumpe, pa je gore kolega napisao da u radu jos vise trosi, nisam znao to, kao sto sam tebe i pitao za simptome puknute glave...nisam strucnjak zato sam i pitao. Hvala svima na pomoci:geek:
 
Zamenio sam pumpu za rashladnu tečnost na Zetoru 7011. Odmah je počeo da izbacuje rashaldnu tečnost na odušak. Nije sipana tečnost do vrha hladnjaka. Trenutno je na 1 cm iznad saća i dalje izbacuje. Dok je bila stara pumpa nije bilo nikakvih problema. Da li je moguće da je otišao dihtung glave, a da nije pokazivao sa starom pumpom?
Mislim da je rešen problem, ali ipak ću sačekati oranje posle kiše pa da vidim da li je to bio problem. Naime, traktor nije imao termostat i bez problema je radio kod mene 5 godina, a samo Bog zna koliko je tako radio kod prethodnog vlasnika. Stavio sam termostat i traktor je prestao da izbacuje antifriz. Vozio sam ga 15ak km i nije kap antifriza bacio. Pronašao sam i post člana lisnik od 29.januara 2012. gde navodi da se stvara veći pritisak u sistemu ako nema termostat i da je obavezan.
 
Pisao sam u temi Zetor, pa kontam da je veca sansa da ovde nadjem odgovor:

Skoro sam remontovao kompletan traktor 5711, a pogotovo menjac/transmisiju.

Snimio sam problem pa ako neko ima ideju sta je ovo, da resavam.

Ler gas, traktor miruje, nije u brzini tj menjac miruje. Cuje se lupkanje neko ali ne neko jako. Ako zgazim kvacilo, zvuk se izgubi. Cim pustim kvacilo, lupka. Ako povecam gas, cesce lupa tj od ucestalost od obrtaja zavisi.

Prva, druga, treca i peta brzina, nizbrdo, uzbrdo, po ravnom, pod teretom ili bez tereta, sve normalno.

Cetvrta brzina, uzbrdo i po ravnom, sve super. Ali cim krene neka i blaga nizbrdica a pogotovo veca nizbrdica, javlja se lupetanje i to ozbiljno.

Snimak govori vise od 1000 reci. Na snimku se krecem po ravnom, cetvrtom brzinom i sve je normalno. Zatim krece blaga nizbrdica i krece da lupa to nesto. Zatim zbog nizbrdice traktor ubrzava i to lupanje postaje jace i ucestalije zbog povecanja obrtaja motora. I to tako traje. Pri kraju snimka prestaje nizbrdica i opet se sve smiri kao da je sve u redu.

 
Kupio si samo za jedno vratilo, ili oba zupčanika 4-te brz

Kupio si samo za jedno vratilo, ili oba zupčanika 4-te brzine?
Evo pokusavam da se setim ali mislim da sam i na donjem snopu zamenio zupcanik jer je bio ostecen kad je ovaj iz gornjeg snopa stradao. 90% je i on zamenjen. Tri sam ukupno zupcanika zamenio. Koji god je imao samo i ostecenje cementacije, kupio sam nov.
Na sta sumnjas?
 
Pa vidi ovako,
Kada bi se taj zvuk čuo u svim brzinama, ja bih odmah posumnjao na KT par.
Ovako, ako se to ispoljava samo u 4-toj, jedino što ima smisla je tu istražiti šta nije u redu. A jedino što mi pada na pamet u tvom slučaju je da zupčanici nisu dobri, odnosno da su od male/loše privrede.
To nije baš verovatno ali je moguće.
Takođe, ona tvoj mehanizam smirivanja zupčanika bi takođe mogao biti jako sumnjiv kandidat za kvar.
Bilo kako bilo, nema smisla da koristiš traktor sa takvim simptomima, jer će sigurno dovesti do nekog sr.nja..
Dali na tom kućištu menjača postoji neka dekla koju bi mogao skinutu da malo zaviriš unutra dok radi?
Ako ništa, bar ubaciti inspekcijsku kameru, pa polako istraživati..
 
Poslednja izmena:
Traktor koristim normalno ali cetvrtu brzinu nizbrdo ne koristim uopste dok ovo ne resim. Ovo sam samo sad ursdio zbog snimanja.
Sve ostale brzine rade super. Cak i ova cetvrta po rsvnom i uzbrdo. Samo se ovo desava u cetvrtoj nizbtdo kako se i po snimku vidi.

Daj Boze da je kocnica u pitanju. Mada je ona duboko u ulju i nema logike da tako zakacinje nesto i lupa.
Mogu skinuti poklopac menjaca i baciti pogled. Opet nesto kontam da nije do menjaca jer se i na leru cuje da lupka dok je menjac skroz mirsn.
 
Nazad
Vrh