Slobodna diskusija o traktorima

Ne moj biti smesan ja sa bivsi vlasnik imt 577 578 i znam koliko vrede u paru
Више сам се шалио него био озбиљан,али стојим иза тога да Арма неће саставити ни трећину радног века садашњих имт трактора,поготово уз исто одржавање.Беларус смо узели чини ми се 73 нов па не мислим да је нешто много овај 82 унапређен наспрам тог нашег из тог доба,механика је у принципу иста а кабина је ето мало боља.Мислим да мало претерујеш око неквалитета Имт наспрам осталих ал ајд,свако има право да мисли шта хоће.
 
Више сам се шалио него био озбиљан,али стојим иза тога да Арма неће саставити ни трећину радног века садашњих имт трактора,поготово уз исто одржавање.Беларус смо узели чини ми се 73 нов па не мислим да је нешто много овај 82 унапређен наспрам тог нашег из тог доба,механика је у принципу иста а кабина је ето мало боља.Мислим да мало претерујеш око неквалитета Имт наспрам осталих ал ајд,свако има право да мисли шта хоће.
Sastavice motor i menjac. A nacrkavace amortizera vrata, dizni, pumpi ac, sajli se pokidati itd
 
Imt problem sa kocnicama hronican zato ima prepravki na diskove itd , pumpa za kipovanje stojala kao ukras a vecina kupije preko hidraulika one dve rucice , san hidraulik je trebao biti mnogo jaci i bolje resen , recimo ta ac pumpa elektro dok je stara znala da praci problem propusti membrana nafru u karter , malo jos radni svetala , plus prednost domaceg terena jer su imali fanove na celom balkanu i da su isli sa realnim cenama mozda bi radili i sad , sreca propali su dok nisu stigli turci obrukali bi se jos vise
 
Ja nisam bio vlasnik ali sam želeo 577. Mislim da 577 sa duplom vučom nije sposoban kao belarus. Prednja vuča nije trajna, a skupa za održavanje. I polako postaje problem nabavka kvalitetnih delova.
 
Imt problem sa kocnicama hronican zato ima prepravki na diskove itd , pumpa za kipovanje stojala kao ukras a vecina kupije preko hidraulika one dve rucice , san hidraulik je trebao biti mnogo jaci i bolje resen , recimo ta ac pumpa elektro dok je stara znala da praci problem propusti membrana nafru u karter , malo jos radni svetala , plus prednost domaceg terena jer su imali fanove na celom balkanu i da su isli sa realnim cenama mozda bi radili i sad , sreca propali su dok nisu stigli turci obrukali bi se jos vise
Проблем са кочницама који?Имам и 577,када сам одрадио људски кочнице и поставио оне ГУМЕ да не улази влага и земља у купе заборавио сам на њих,а прошли власник је то држао отворено и возио без кочница,и први кукао како неваљају.Пумпа за киповање је цркла после 30 година рада,и купљена друга?Не видим проблем.АЦ пумпа то стоји,зна да јебе ствар.Мало радних светала,слажем се,али никакав разлог да ме одбије од куповине.
Сад већ испадаш помало смјешан,имао је фанове јер је био добар и поуздан трактор од 539 па на горе.Њихов прооблем је био што су на преломном периоду стали и нису ништа естетски и комфорно унапредили,а то је негде период од 2000 до 2005 године и то је пресудило,наравно и лопови у управи.Да су тада направили трактор са бољом кабином и естетиком ти "фанови "би и данас куповали Имт а ти би возао тог Арматрака.Уосталом сачекај 10 година па да видимо на шта ће да личе кад нови имају проблеме и фалинке.
 
Poslednja izmena:
Jao, jao, ne moze se nesto pokvariti sto ne postoji
Ne moze se porediti Imt sa Arma trakom jer to nije ista stvar, kad bi Arma bila napravljena sa opremom kao Imt onda bi bila za poredjenje, ovako ne ide

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kod mene su na 77 kocnice ko na autu ako ne i bolje...kad je ukljucena prednja vuca hoce da te skine sa sjedala kad naglo ukocis....samo da mu je nabacit kabinu ko kod mixsera i da se mjenjac malo manje cuje bila bi to makina za pozeljet
 
Kod mene su na 77 kocnice ko na autu ako ne i bolje...kad je ukljucena prednja vuca hoce da te skine sa sjedala kad naglo ukocis....samo da mu je nabacit kabinu ko kod mixsera i da se mjenjac malo manje cuje bila bi to makina za pozeljet
Jel u tebe siva kabina sa ravnim podom ili ja ne znam tacno koji si traktor kupio?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Imt problem sa kocnicama hronican zato ima prepravki na diskove itd , pumpa za kipovanje stojala kao ukras a vecina kupije preko hidraulika one dve rucice , san hidraulik je trebao biti mnogo jaci i bolje resen , recimo ta ac pumpa elektro dok je stara znala da praci problem propusti membrana nafru u karter , malo jos radni svetala , plus prednost domaceg terena jer su imali fanove na celom balkanu i da su isli sa realnim cenama mozda bi radili i sad , sreca propali su dok nisu stigli turci obrukali bi se jos vise
Nikakav problem na tom traktoru kocnice nemaju, problem imaju njihovi vlasnici!!
Ac pumpa moze napraviti prob, jednom u 10 god, mozda i redje, sem toga nikakav trosak.
Pumpa za kipovalje takodje nema prob, opet moze biti do vlasnika.
Problem Imt-a je sto je pravljen od dana nastanka pa do kraja na isti kalup.
Vec pocetkom 90-ih se znao ishod ako brzo ne promene nesto
Na zalost javasluk u firmi je bio problem po meni najveci, nestrucnost veoma odgovornih ljudi itd....
Komfor i udobnost je 0, na prvom mestu sediste pa sve ostale komande u kabini, palice menjaca, rucice kvadranta....
To je bilo za 70-te i 80- te verovatno odlicno, ma da znamo da se dosta brendova iz tih godina moze naci u veoma zanimljivoj opremi.
Kvalitet je dokazan, za ove novokomponovane brendove tek ce da vidimo.
Ova dva imena nikako ne mozemo porediti, Arma je traktor iz ovog vremena, napravljen je da bude ugodan i lak vozacu.
Nisam hejter, ni Armamrzac, cak sta vise svidjaju mi se ovi traktori, voleo bih da budem vlasnik istog ako bude neke srece, necu ocekivati da menjac, hidraulik, dif sluze 40 god, pola od toga, bio bih zadovoljan.










Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel u tebe siva kabina sa ravnim podom ili ja ne znam tacno koji si traktor kupio?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Jest....visoka siva kabina sa ravnim podom......sjediste visoko nasadeno pa mu samo opruzilo vrat volana tako da je dug i ponekad oce volan vibrirat u ruci....mogli su bar to sredit malo bolje.....pokvarsmo ljudma temu pa prestajem o imt
 
Arma 704 e koju ja imam je dokaz koliko nas Imt smatrao budalama , kad uporedim Imt 577 i ovu moju Armu koja je placena 21700 e pa sa te cene skinemo transport 1000 km, pa carinu , pa zaradu firme koja prodaje , pa sve ono sto 577 nema a to je : klima , savremenija kabina maska i blatobrani od plastike , poboljsan motor ( elektro ac pumpa ) menjac savremen bolji i veci izbor brzina , euro kacenje pa hidro topling itd dodje da ova arma kosta ko ferguson a oni su nama 577 naplacivali 27000 eura ako se ne varam . Tako da sam shvatio da su nas nasi jebali u zdrav mozak . I ne samo traktori sve ostalo i semena hemija djubriva premiksi sve . Bili su zasticeni ko beli medvedi a nas su smatrali idiotima koji moraju da kupe krs jer izbora nemamo. Pisem ovo i pucam od besa ne mogu dalje..
Nije toliko kostao, manje je

Tesko je porediti jer im ni vreme proizvodnje nije isto, imt u najboljem slucaju je stariji 15god
Mene najvise nerviraju sitnice koje nista ne kostaju dodatno fabriku a mogle su masinu uciniti boljom
577 i ovako mator ima dobru cenu, to nije dzaba, jeftino odrzavanje, univerzalnost i pouzdanost ga jos uvek cini pozeljnog za vecinu poljoprivrednika
 
Burazer je pre mesec dana svog imt-a 549 duplaka 2011.godište, sa preko 4000 sati, prodao za 10.000 evra okruglo, a platio ga novog 12500 e. Bio sam prisutan kad je kupac došao da vidi traktor, bez reči je prihvatio cenu, a kroz razgovor se dalo zaključiti da po njemu nema traktora bez Imt-a...
Burazer sutradan uplati armu 584e.
Traktor je stigao pre 10-ak dana..
 
Pristojan IMT 577 DV kosta oko 10k evra. Za 10-12k se moze kupiti pristojan zapadnjak par godina stariji, ugrubo oko 90 godista. U sustini traktor bez ili sa minimalnom eletronikom.
Odrzavanje? Sve filtere je nekada proizvodio frad. Ostali delovi variraju zavisno od brenda. Recimo prednja soferka za mog case-a kosta oko 20k dinara i stigne u roku od 3-4 dana, bravica paljeja (crkla zbog loseg automata na alnaseru)7k dinara. Najskuplji deo koji smo kupili je glavni kocioni cilindar koji kosta 240e, a garnitura gumica za reparaciju oko 20e. Ostali delovi takodje nisu problem za pronaci i ima dosa aftermarket brendova po pristojnim cenama.
Za toliku razliku u ceni pri kupovini smatram da je bolji izbor zapadnjak jer je po udobnosti, komforu i opremi svetlosnu godinu ispred IMT-a. Znam kako se osecam kada posle duzeg rada izadjem iz Case-a i Torpeda ili Rakovice. Daleko od toga da izadjem odmoran, ali bar me ledja ne bole niti mi pisti u usima. Delovi jesu skuplji nego za IMT ali nema toliko sitnica da ce te nervirati i zahtevati cesto cackanje oko istih.
 
Pa ko god radi puno neće gledat ni armu ni imt.
Niti to može izdržat dugo bez kvarova.
Niti su udobni za duge radove.
Za te cjene te Arme u toj klasi idu mali new hollandi s tim treba usporedit.
 
Pristojan IMT 577 DV kosta oko 10k evra. Za 10-12k se moze kupiti pristojan zapadnjak par godina stariji, ugrubo oko 90 godista. U sustini traktor bez ili sa minimalnom eletronikom.
Odrzavanje? Sve filtere je nekada proizvodio frad. Ostali delovi variraju zavisno od brenda. Recimo prednja soferka za mog case-a kosta oko 20k dinara i stigne u roku od 3-4 dana, bravica paljeja (crkla zbog loseg automata na alnaseru)7k dinara. Najskuplji deo koji smo kupili je glavni kocioni cilindar koji kosta 240e, a garnitura gumica za reparaciju oko 20e. Ostali delovi takodje nisu problem za pronaci i ima dosa aftermarket brendova po pristojnim cenama.
Za toliku razliku u ceni pri kupovini smatram da je bolji izbor zapadnjak jer je po udobnosti, komforu i opremi svetlosnu godinu ispred IMT-a. Znam kako se osecam kada posle duzeg rada izadjem iz Case-a i Torpeda ili Rakovice. Daleko od toga da izadjem odmoran, ali bar me ledja ne bole niti mi pisti u usima. Delovi jesu skuplji nego za IMT ali nema toliko sitnica da ce te nervirati i zahtevati cesto cackanje oko istih.
Za 10k mozes kupiti oguljenog od rada 577, ako neki izleti za te novce sacuvan sa malo sati, tom istom svetlosnom brzinom nestaje sa oglasa.
A taj zapadnjak da valja za 10- 12k, tesko, sem ako ti uvoznik nije drug, kum i sl.
Sem toga za taj uvozni imas garanciju dok ne izadjes sa njim na ulicu, kad menjac vikne aj cao, mozes plakati.
Nek nije udoban imt, rakovica, torpedo, deo stize u toku dana ili sutradan, igranka skoro i da ne prestajee

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh