Slobodna diskusija o traktorima

Е грешиш и то много грешиш,призетко нисам и никада био неби. :pМа ја сам ти слика и прилика Дракчета,а мој матори исти Рајко не би преписао имање па то ти је.:cry: Ти маторци тешки ко Трепча као да им зеницу ока тражиш,а не имање можеш мислити јака ствар то имање.:giggle:
Мада сад када би се опет женио гледао би преко капије да има минимум 5кј мираза па макар немала једну ногу и око.;)
 
Ne smem javno sve reći, al malo i ja da oftopikujem. Po mom ocu bitno je da ne može se kući vratiti peške za jedan dan. Tad i kada hoće da te naprasno napusti, ipak se odljuti. A kada je iz druge ulice, časkom ode kući kada se naljuti. I tašta ti svaku zapršku omiriše :):):):).
Ма где си био пре 15 година кад сам се женио да ми даш овај савет,а сад ми стајеш на муку. Мене супруга са другог краја граде максимум 5 км до куће јој пешке за пола сата код њених,а и ташта код нас. 😢
 
Ма где си био пре 15 година кад сам се женио да ми даш овај савет,а сад ми стајеш на муку. Мене супруга са другог краја граде максимум 5 км до куће јој пешке за пола сата код њених,а и ташта код нас. 😢
Moj otac je to govorio. A on se oženio iz susednog sela. A i tašta mu nije mnogo dolazila. A ja se oženio razdaljina oko 160 km :) :ppozdrav: .
 
Ма где си био пре 15 година кад сам се женио да ми даш овај савет,а сад ми стајеш на муку. Мене супруга са другог краја граде максимум 5 км до куће јој пешке за пола сата код њених,а и ташта код нас. 😢
Nemoj da Sandra procita ovu tvoju prepisku... :haha::haha:
 
I u mene Stari kurč..ite naravi ja otiso za austriju radim i bice tako valda ako se pozivi do pemzije jer potpisana je kreda za kuci i eto ti ga,kad dodjem kuci pomognem sve sto mogu hocu kupit i koju masinu al ne znam ni zasto kupujem al eto neka se ima neka starog posluzi i ja volim poljoprivredu,meni je ostat na imanju ostace to meni...
 
Tko nije vidio magicni powershift na Jd traktoru moze da vidi jednog raskupusanog , nemora od pocetka , otisli bolcni/osovine na palanetarcu i onda polomio vanjske prstenove , ima jos sitnica koje bi otisle da nije zamjenjeno.

 
Neko je rekao da ima 4650 , evo jedan powershift isto sa problemima , malo samljeo zupcanike, traktor je 1988 godiste , popravljan 2018 godine kad je imao 7200 radnih sati blokirao mjenjac da je ugasio motor. Inace mislim da je kao i onaj prvi kupljen od vlasnika kao neispravan.
Otkinuo jedan zup na letecem zupcaniku od planetarca i onda pomljeo ostale.
Inace taj traktor sa neispravnim mjenjacem je kupio za 6500$.
 
Napisao je dole u komentarima da je kupio kao obnovljene,reparirane ,kako god,delove za 6500 dolara.Worthington prodaje delove za masine,traktore,kombajne,itd.
 
Malo o youtubu i bombasticnim naslovima kao ovaj sa linka , propali smo prodajemo sve , a kupili nove mehanizacije cak i jetskije. O cemu se radi, neki zaradjuju novac na YT , pogotovo amerikanci i kanadjani i ostali jer google koji je vlasnik YT placa svaki pregled videa. Recimo posjetitelja iz sjeverne amerike i kanade oko 4 puta vise od indijca itd. Takodje dobiju vise ako stariji gledaju a ne tinejdjeri itd.

Sve zavisi o temi i tko gleda ali za vecinu gluposti amerikanac dobije od 1000 do 4000$ pa i vise za 1000000 klikova na YT.
Tako da je nekima to biznis , video mora biti dulji od 10minuta.

Evo jedan primjer nekoga koji zaradjuje je i ovaj klinjo iz svjeta poljoprivrede , sto su bombasticniji naslovi i vece gluposti sto prica vise ce ljudi da pogleda video , tako da sve treba uzimati sa zrnom soli kako kazu pogotovo na YT kanalima koji imaju ogroman broj klikova i videa, jednostavno to postaje novac.

 
Nazad
Vrh