Slobodna diskusija o traktorima

Taj od 65 do 70 godina je verovatno vec udao ćerke.
Sve razumem i vecinu posla sam obavljam, qlo nikada necu odobravati da jedan isti čovek vozi kombajn i tera prikolice sa robom.
 
U njegovim sam godinama i dosta toga odradim sam, ali u šumu ne.
Imam znatno manje posla pa imam vremena odmoriti kad zatreba, a zatreba često.
 
To je prava retkost...
Moj je meni predao kormilo kad sam se oženio pre 11 godina, neće da prepiše ali mi se ne meša u odluke, setvenu strukturu, investicije.. Dok sam imao krave dolazio je svaki dan da namiriva, sad dođe po potrebi kad ima posla, tačnije dođe i kad treba i kad ne treba, i samo pita jel ima šta raditi, valjda mu dojadila penzija pa mu treba beg od babe.. 😁Imam utisak da mu žao što je oranje brzo završeno..
 
Ako te Foton Lovol III zadovoljava u svemu raspitaj se kod uvoznika o voćarskoj verziji. Stariji modeli su postojali u toj verziji (oznaka N) pa je vrlo vjerojatno da postoji i serija III u voćarskoj (suženoj) izvedbi.
Meni se taj traktor čini povoljnim u odnosu na uloženo. Kvare se svi i jeftini i skupi. Najvažnije je za korištenje da imaš relativno blizu servis koji je dobro opskrbljen rezervnim dijelovima ili rezervni traktor (ne mora biti tvoj) koji za silu može odraditi hitan posao..
Hvala na savetu. Raspitao sam, se , isao sam kod uvoznika u Ratinu, vocarska verzija je nesto izmedju pravog vocarca i velikog traktora samo bez kabine, malo uzi i malo spusteniji. Novu generaciju, III, tog vocarskog N nemaju. Samo stari model. Lose resene komande, skuceno sve, sediste neudobno. III generacija mnogo lepse izgleda. Mislim i skuplji je dosta, vocarac N 14.500eur a ovaj Lovol504 17.300 sa kabinom. Pozdrav
 
yuabra,
šteta da nemaju. :(
Možda još nemaju ni Kinezi, a možda im nije isplativ uvoz?

sremac84,
tvojem ocu je posao, što bi se reklo, ušo pod kožu i ne može bez njega. Nemoj mu oduzeti to njegovo zadovoljstvo, nego mu uvijek osiguraj neki posao u skladu s njegovim mogućnostima. Takvi ljudi obično ne žive dugo nakon što prestanu raditi.
 
Ovo što kaže iwanho je istina, mada sremčev otac radi a bio je izgleda i zaposlen. Možds mu fale krave :) .
Pre mnogo godina, u vreme traktorizacije 80 tih ostao špediter od 1.5 tone. Rešio otac da proda, došao čovek da kupi i kaže prodao konja i špediter, a otac se razboleo, tuguje. Kad je video gde ide kupio kobilu, a onda i od nas spediter. Kaže deda progledao, ide u polje sa konjem i uziva. Koliko je poživeo ne znam, ali eto iskustvo.
 
Otac je prepustio meni i bratu da vodimo domacinstvo davno, mozda i rano... Uglavnom je sve moje odluke sto se tice kupovine, zamene masina podrzavao a nesto i sam inicirao
Ja sam rano otišao od kuće 18g dolazio sam kad god sam mogao i pomagao mojima
kupovao sam zemlju mašine čuda niko mi se nikad nije mešao
vratio sam se sa 29g opet kupovao zemlju mašine podizao voćnjak niko mi se nije mešao kao ni dan danas
Mašine zajedno koristimo, ja sve odrzavam a li se zna koje su čije od prilike 60% je mojih
Ovce sam ja kupio
Matori ih hrani i pazi njegovi su muški jaganjci i subvencija, hrana je sa njegovih njiva! Mada ja nabavim još dosta sa strane
Moje su mašine za pripremu Sena i izdjubravanje
Ženske ja ili ostavim za proširenje stada ili prodam i investiram u zemlju ili mašine
Ja imam poseban budžet od svoje zemlje usluga radionice, a kiriju od mog stana dajem u kućni budžet
Oni imaju prihod od zemlje životinja i kiriju od njihovog stana.
I sve što ja želim ja i finansiram!!
Još 5_6 god da dobiju penzije pa ću i njihovu zemlju uzeti u arendu!
Naravno pomognem im oko njihove zemlje jel su matori i moji su!
Po meni čist posao duga ljubav



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Да будеш калиф уместо калифа!?

Не' да може!

Успут, за неупућене - назив ове теме је "Слободна дискусија о тракторима". Пиииииип сте му мајку са офтопиком! :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh