Slobodna diskusija o traktorima

Onda ti negine turcin ili kinez.
 
Nisam , pogledacu i to . Zelja mi je da je tih, dobra klima i grijanje ,udoban, kuke na polugama a ne kugle , visok, mali radius okretanja , 4 izvoda , sto duza garancija , brz na sto manjim obrtajima , radijalne gume , sto vise brzina , hidro reverzer bi zelio al znam da ce tesko biti za tolko para , onda bar lak reverzer i meko kvacilo , dobro sjediste , obaranje volana , stepenice normalne jer sam vec lomio ruku zbog klizavih stepenica , .. Snaga , obrtni momenti, dijeljenje brzina ,turbo, itd stvari za teske poslove nemora nije bitno , i da da je do 30k evradi , da izadje bez pdv i sa posticajem oko 18k .
Момо, нисам скапир'о из овог твог излагања - колико комада трактора ти имаш вољу да купиш?


;)
 
Ajmo redom tvoje kriterijume iz mog ugla posle 2g koriscenja i 550 rh na Armi. Tih - tisi od Belarusa ali vise se cuje od na primer Nh t5 (sto je i normalno NH je tacno 2x skuplji). Udoban - za mene jeste a jos bi bilo bolje da sam uzeo Gramer na vazduh. Brzo kacenje - ima. Visok - ako si mislio pregledno iz kabine to jeste. Radijus okretanja nisam merio ali kada mogu da ga koristim kao viljuskar u dvoristu kontam da jeste. Radijalne gume - njet dobijes dijagonale, mozda moze uz neku doplatu i radijalne. Nisam ni pitao kada sam kupovao. 4 izvoda ako mislis na 4 para izvoda to nema, ima 2 para. Garancija 2g kada sam ja uzimao. Hidroreverser nema ni najskuplja arma ako se ne varam. Ne znam da li htt ima. Obaranje volana ima. Stepenice sam prepravio jer su njihove uzasno klizave. Iskopirao sam Case Maxxum stepenice i sada je dobro. Kvacilo je meko tj nemam sa tim nikakvu zamerku. Za reverser i slicno moras ici na skuplji brend tipa Lambo/Same/Landini kao najjeftinije zapadne (skuplji su CNH, Claas, JD, a Agco da ne govorim. Nafurana korporacija)
 
Momo, mislim da u klasi 70-80 ks nećeš naći to što ti želiš kod ovih istočnijih brendova.Oni te snage traktore nemaju tako opremljene. Koliku sejalicu i rasipač misliš da nosiš sa tim traktorom?

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Jel' to Momo sa deutz motorom?
Јбт за ту олупину од трактора су за 5 година дигли цијену за 12500 км.Пре 5 година кад сам га гледао да купим коштао је 50 000 км а могао се за кеш добити за 48 000.Ал кад смо видели шта је ,кад кренеш од хаубе која је дебела 2 мм,као да су дјеца на техничком изливала,сав се увија,кабина клот,све клот,зајеби,и још ликови дигли за 12500 км цијену.то ко купи тачно није нормалан.
 
Momo jedini traktor te snage sa toliko opreme sam ja vidio proljetos fendt 307, ali je sad za*ebano zbog granica a i ti hoces nov traktor
 
Kolega sa posla mi je pričao da njegov komšija (okolina Bijeljine) ima neki od tih novijih Zetora do 80KS (već samo to spominjao ali sam zaboravio da ga pitam koji ej tačno model) i kaže da stalno ima probleme sa njim. Pregrijava se stalno, tri puta su mu mijenjali dihtung glave, lamela ga je*e naveliko, nikako da je ušteluju, ili ne odvaja ili proklizava pa je spali. Kaže da je čovijek grdno zažalio što ga je uzeo a nov traktor uzet.
Gledao sam te nove Zetore na sajmu u Bijeljini prošle godine i stvarno su šrot. Kao što Putin reče, kao djeca da su se igrala a nov traktor. Susjedov 4911 star 50 godina izgleda kao ozbiljniji traktor kad ga opere. Ajd što je hauba od nekog sranja od plastike, kabina unutra ne liči ninašta, loša obrada, loša plastika, sve djeluje gore nego na najzadnje kinezu Dong Feng. Ajd sve to al kad se pogleda mehanika, vidi se da je kvalitet odlivaka i kovanih dijelova loš, porozan materijal toliko da se vidi okom, ivice nisu obrađene. Vidjao sam ih polovnih dosta, desetak godina starih. Hauba se raspadne i drobi se, promijeni boju, pišaju ulje na sve strane kao da im je 80 godina, kabina se raspala, komande klimave...Strašno šta nosi ime Zetor. Bukvalno sprdnja sa markom koja je bila primjer dobrih i pouzdanih traktora.
 
Trebate razdvojiti Proksime i Majore, Major je model napravljen da bude konkurencija Turcima, Kinezina i ostalim jeftinijim traktorima, dok su Proksime dosta kvalitetnije i robusnije napravljene i mogu parirati jacim brendovima

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
To je izgleda kako se kome zalomi.Ima kod nas Proxima 120, kupljena nova i nikada nije valjala.Leti je ne voze jer se greje sve živo a tokom jesenjih radova uglavnom se vozi noću ili hladnim danima.Rađene su popravke i servisi ali bezuspešno, nešto se ne gađa.
 
zombie_666

Nadam se da se salis sve ovo sto si napisao... Kod nas u selu ima bar deset a i vise komada, meni je ovo druga Proxima 100 i sad trenutno ima 1900 sati
Niko se ne zali svi idu i nema veze sa vezom o tome sto si sad napisao. Imao sam i starijeg 7011 i kad ga uporedim sa ovim onaj kao da je od plastelina bio. I odma da se razumemo ovaj kod mene osim kad prekacinjem zakacinjem pa nema nista na polugama uvek je preopterecen skoro u svim operacijama. Za te pare skroz korektan traktor.
 
Ljudi ako ste pratili temu o zetorima, clan kačerac je pisao da fabrika lose posluje, da otpustaju radnike, da su imali i oni ne srecnu privatizaciju, tako da nije ni cudo ako fusere ili imaju losu kontrolu kvaliteta pa im promakne po koji los primerak.
@zektor, u kom smislu je 7011 od plastelina? Svi pricaju da je zetor 70ih i 80ih imao najbolji kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Zetor fabrika je privatizovana od strane neke no name firme u smislu bavljenja traktorima. Da je to kupio Claas, JD, CNH mozda bi napravili od toga kao Skoda sto je napravio VW. Na sajmu kada sam ih gledao meni se to ne svidja nista.

@zektor
Mislio sam da je skuplje. To ispada 32.5+pdv i za te novce jedino su jeftiniji istocni traktori te snage.
 
Nazad
Vrh