Slobodna diskusija o traktorima

Ja kada zaglavi ne znam kako da odglavim :sta: Onda zovem u pomoc zeta ili Kuma.:ppozdrav:
Odvrnes cep kraj rucice menjaca,manjim pajserom poguras zupcanik dal napred il nazad zavisi dal je ostao u rikvercu ili napred..3 min posla.
 
Ma to znam, da odvrnem cep prvo... Guram sve redom i tamo i vamo i nece. Zet odglavi za 2 sekunde. :sta:
 
Ja izbacim mali reduktor u neutralni polozaj,stisnem kvacilo i polugicu guram za po jedan stepen napred ili nazad i posle svakog pomeranja probam jel odglavilo.Posle jednog ili dva pomeranja je uglavnom odglavljeno.
Ovako me deda ucio. :)
 
Necu da kontriram da ispadne da svako svoga konja hvali. Na 539 da li znate nekog kome je crkao menjac? Kod mene ulje u menjacu nikada mislim da nije promenuto. Kako je rekao jedan u selu, to se na fergusonu ne menja:ppozdrav:
 
Onda je vreme da tvoj menjac bude prvi na tapetu,taj ko ti je to rekao nije te dobro posavetovao.
 
E svaka vama cast ali svima,ima te IMT po 20-30-40 godina i menjac vam zaglavi,pa zar za tolike godina strucnog rada i razumevanja u te traktore niste uspeli resiti taj jednostavan problem koji se resi za 5 minuta i vise nikad ali "NIKAD" ne zaglavi....toliko o onoj prici "znam ga u dusu"......

- - - - - - - - - -

Napiši šta se radi,vidiš da se mučimo pajserima.
 
Kako mi se cini da je cahura u kojoj sjedi mjenjacuvrnuta u kuciste poklopca mjenjaca i odozgo osigurana kontra maticom. Ova kontra mi se cesto popusta na 549 pa sam nekako smuckao da se i donji dio uvrce u poklopac.

Ako sam ja to dobro shvatio, izvadisstift iz mjenjaca, odvrnes kontru i spustis rucku mjenjaca malo nize da birac ne moze "zaskociti". zakontriras maticu odozgo, vratis stift kroz rucku, zastitna guma preko tog svega i teraj.

Kazem, AKO je i cahura u kojoj se mjenjac nalazi s navojem, nisam to nikad zagledao previse... Vjerujem da tu postoji neko podesenje "dubine" biraca brzina...
 
Kako mi se cini da je cahura u kojoj sjedi mjenjacuvrnuta u kuciste poklopca mjenjaca i odozgo osigurana kontra maticom. Ova kontra mi se cesto popusta na 549 pa sam nekako smuckao da se i donji dio uvrce u poklopac.

Ako sam ja to dobro shvatio, izvadisstift iz mjenjaca, odvrnes kontru i spustis rucku mjenjaca malo nize da birac ne moze "zaskociti". zakontriras maticu odozgo, vratis stift kroz rucku, zastitna guma preko tog svega i teraj.

Kazem, AKO je i cahura u kojoj se mjenjac nalazi s navojem, nisam to nikad zagledao previse... Vjerujem da tu postoji neko podesenje "dubine" biraca brzina...
Nisi dobro skontao,nije to,nesto jos jednostavnije.
 
Meni je na fergi pri oranju znalo zaglavit i po 5 puta u toku dana dok nisam promijeno one spiceve na biracu i opruge malo vise razvuko...Jedno vrijeme sam moro obadvema rukama prebacivat dok se nije sve uhodalo i od tad nevjerujem da mi je ijednom zaglavio....Ispado iz brzina nikad nije,dok kod strica cesto hoce niz nagib da izbaci mali reduktor
 
Zar je moguce da niko od vas nije to skontao sta zeza glavljenje,i lakse vam je za minut,dva,tri da pajserom gura zupcanike nego da razmisli,majku mu sta tu zeza stvar.Priznajem ni ja nisam znao ali kad je kap prelila casu resio sam problem posle pola sata razmisljanja i hvala bogu za 4 godine nisam nijednom turio pajser u menjac.Pa razmislite sta ogranicava hod setanja te palice gore-dole.

A ima slucaj u selu gde je jedan cica odglavljivao menjac na 533 dok radi traktor,kao bio strucnjak odglavi ga za sekundu ali jednog lepog dana kad je kisa padala za manje od te sekunde mu sasvim slucajno upadne pajser u menjac kroz cep-rupu i mozete misliti sta se desilo.....

- - - - - - - - - -

Meni je na fergi pri oranju znalo zaglavit i po 5 puta u toku dana dok nisam promijeno one spiceve na biracu i opruge malo vise razvuko...Jedno vrijeme sam moro obadvema rukama prebacivat dok se nije sve uhodalo i od tad nevjerujem da mi je ijednom zaglavio....Ispado iz brzina nikad nije,dok kod strica cesto hoce niz nagib da izbaci mali reduktor
Da i to je preporucljivo nekad promeniti,obicno to niko nemenja a trebalo bi.
 
Necu da kontriram da ispadne da svako svoga konja hvali. Na 539 da li znate nekog kome je crkao menjac? Kod mene ulje u menjacu nikada mislim da nije promenuto. Kako je rekao jedan u selu, to se na fergusonu ne menja:ppozdrav:

Na nasem 539,nikad otvaran poklopac menjaca niti poklopac hidraulika. Jos uvek fabricka pumpa unutra,a kupljen nov 91 godine. Mada kako stvari stoje pumpa ce se uskoro morati raditi.
 
Ljudi sta ce vam bre pajser za odglavljivanje to sa malo duzim srafcigerom ili komad 30cm armature osmice i resena stvar bez cimanja i neke velike sile,a isto moze i sa polugom menjaca polako da se cima poluga i da se odglavi menjac.I to nije samo mana 542 ja sam prvi put to radio drugu na 539 i tada sam i saznao da to moze da bude problem kod svih IMT-ova od 533-51xx!
 
Zar je moguce da niko od vas nije to skontao sta zeza glavljenje,i lakse vam je za minut,dva,tri da pajserom gura zupcanike nego da razmisli,majku mu sta tu zeza stvar.Priznajem ni ja nisam znao ali kad je kap prelila casu resio sam problem posle pola sata razmisljanja i hvala bogu za 4 godine nisam nijednom turio pajser u menjac.Pa razmislite sta ogranicava hod setanja te palice gore-dole.

A ima slucaj u selu gde je jedan cica odglavljivao menjac na 533 dok radi traktor,kao bio strucnjak odglavi ga za sekundu ali jednog lepog dana kad je kisa padala za manje od te sekunde mu sasvim slucajno upadne pajser u menjac kroz cep-rupu i mozete misliti sta se desilo.....

- - - - - - - - - -


Da i to je preporucljivo nekad promeniti,obicno to niko nemenja a trebalo bi.

I opet nisi napisao.Meni je jednom dok sam imao 540 upao pajser pa smo ga jedva izvadili ( morali skidati poklopac)
 
Ne zamaram se time previse... 549 zaglavi MOZDA 2 puta u godini dana. Imam kljuc okasto-vilasti 26 koji sam izorao lane-preklane i koji taman pase okastim krajem na maticu poklopcica. Tak kljuc je uvijek u traktoru... Ako zaglavi, zaglavi u 2. brzini. izbacim rucicu reduktora u ler, otvorim poklopcic i prstom vratim birac nazad vratim poklopac i gas dalje. Ovo sve bez silazenja sa sica i bez gasenja traktora. Stisnem kvacilo da ne bi bilo slucajno kakvog loma i to je to.

Imali smo gadnih problema s 539 dok jos 549 nijeni bio u planu. Ubacisga u 3. i ne biga izbacio da ti zivot o tome ovisi. Onda izbacis rucicu reduktora i cimaj veliku rucku dok jednom ne izbaci. Pio nam je krv tako sigurnih mjesec dana i onda od jednom prestalo i radi normalno do dana danasnjeg. Nije se tad puno radilo zemlje nit se puno traktor koristio pa nam nije igralo veliku ulogu al znalo je biti i 10-ak minuta da ne da izbaciti iz 3.. Nismo silili rucku mjenjaca ni za ubacivanje ni za izbacivanje...
 
Nazad
Vrh