Slobodna diskusija o traktorima

Ne bre, to sam negde procitao, pa citiram. Ne znam ni sta je JD. :osmeh:

Miroslave, na kraju krajeva, i sam si rekao da nema razlike izmedju 54x traktora i 539!

Izvinjavam se za off, i iskljucujem iz rasprave, ne bih da zasluzim ponovo opomenu na osnovu geografskog polozaja. :haha:
 
Poslednja izmena:
Maticu, dobro te sluzi pamcenje.

Miroslave, ne znam zasto me maltretiras, zbog sale o dimu na auspuhu? Ponekad zbijate sale preko cele stranice, a sad me opominjes zbog jednog vica koji sam ovde pokupio upravo od moderatora. Na prethodnoj stranici sam lepo napisao svoje misljenje kao vlasnik i vozac i fergusona, i 54x traktora. Jedan je u mojoj porodici 37 godina, a drugi 25.

Prlajvog vesa svuda ima. Sto bi ti rekao, ni manje ni vise nego tvoje reci:
301k7x4.jpg
 
Poslednja izmena:
Jaci je, tezi, brzi i sposobniji u transportu, ima skoro duplo veci izbor brzina za rad,
Dzaba mu taj veci izbor brzina kad svaki 6 mjeseci treba rasklapati mjenjac..
 
daner
znam te muke sa ulazenjem u kabinu na 539
:osmeh:
Isti problem imam i ja. Kad vozim drugov 539 sa kabinom,pola sata ulazim u nju i na kraju kad sednem iskrivim vrat kao Kvazimodo jer mi glava udara u krov. A kad izadjem pola sata lezim na betonu da ispravim ledja.:osmeh:
 
Jaci je, tezi, brzi i sposobniji u transportu, ima skoro duplo veci izbor brzina za rad,
Dzaba mu taj veci izbor brzina kad svaki 6 mjeseci treba rasklapati mjenjac..
Образложи?Имали-га-30-год-14000рх-никад-мењач-отворили?а-има-и-комшија-са-мање-сати-па-није-отворио-мењач?
 
daner
znam te muke sa ulazenjem u kabinu na 539
:osmeh:
Isti problem imam i ja. Kad vozim drugov 539 sa kabinom,pola sata ulazim u nju i na kraju kad sednem iskrivim vrat kao Kvazimodo jer mi glava udara u krov. A kad izadjem pola sata lezim na betonu da ispravim ledja.:osmeh:

Nahladit ces bubrege od betona...podbaci kakvo cebe
 
Ni mi za 28 godina nikada nismo otvarali menjač, niti je ikada išta radjeno oko njega. I dalje fabričko stanje "što bi se reklo".
 
Образложи?Имали-га-30-год-14000рх-никад-мењач-отворили?а-има-и-комшија-са-мање-сати-па-није-отворио-мењач?
Komsija radio u Njemckoj, kupio novog 80- neke, provjericu tacnu godinu. Sa traktorom su radili njegovi sinovi za svoju kucu,5,6 duluma psenice i kukuruza i malo trave. Najvise je napravio sati u ratu u transportu i sa cisternom za vodu.. Sad ima oko 2500 rs, a mjenjac je otvaran najmanje 7/8 puta.. Iz cetvrte redovno iskace, a da se zakuje to mu je kao reci dobar dan..
 
I naš je 85-90% od svojih 4000rs napravio sa prikolicom u brdu i u većini slučajeva u pretovaru. A da hoće da zaglavi menjač, hoće kada se baš žuri, drugačije meni se nije dešavalo da zaglavi.
 
Komsija radio u Njemckoj, kupio novog 80- neke, provjericu tacnu godinu. Sa traktorom su radili njegovi sinovi za svoju kucu,5,6 duluma psenice i kukuruza i malo trave. Najvise je napravio sati u ratu u transportu i sa cisternom za vodu.. Sad ima oko 2500 rs, a mjenjac je otvaran najmanje 7/8 puta.. Iz cetvrte redovno iskace, a da se zakuje to mu je kao reci dobar dan..
To nije mana samo kod 542,ja znam za 540,560...
 
Sta se ovde sve pise samo da bi se pisalo imao sam 539 bez kabine,pa Ursusa 335 i zadnjih 15god. 542 novi tip nebi ga dao za pet 539.O ulasku u kabinu u 539 da ne pricam ali izlazak obavezno na glavacke dok u 542 utrcavam i izlazim ko covek kad poskoci na rupu nema da glavom olupam krov okretnost kad mu se malko "doteraju"granicnici ne treba pricati.Sto se tice snage i sposobnosti 542 vs 539 je nebo i zemlja 542 ga jede ko slinu jedina mana meni je kad su doboki snegovi zbog prednjeg kraja koji je tezi onda hoce da lako proslajfuje.Za transprt je 542 azdaja 5 brzina lepo rasporedjenih i ujednacenih leti po putu za zmajevkom dok 539 se dobro oznoji sa istom.Za presu Claas 60 je zakon 542 dok 539 je isto vuce ali svaki udarac klipa osetis u ledjima.Jos kad 542 ima hidro volan to je onda potpuno kompletan traktor za lake poslove,a Bogami i za neke teze tipa oranje i priprema!Za neko gazdinstvo do 10-20ha 542 i vise nego dovoljan i jos da dodam kod mene je sa linijskom pumpom,a komsija ima sa rotacionom i kada je vozio moj traktor kaze da je moj mnogo ostriji na gasu!

- - - - - - - - - -

I da dodam i komsija i ja sa nasim traktorima vuglimo po dve prikolice ja loznicu i zastavu on zastavu i poljostrojku nosivosti i preko vagona i jos nam nikada nisu crkli menjaci,a vozali su ih i kurta i murta.
 
Ni meni petobrzinac nikad pipnut nije i isto zna zaglaviti. Obicno u rikverc kad na brzinu hocu da ga prebacim a ne potrefim idealno polozaj brzine. Pre sam pajserom odglavljivao sad sam nasao foru u nekom polozaju cimam obe rucice i odglavi se. Ovo mi se desi mozda 2-3 puta godisnje . ali to resim za 10 sec i teraj
558 mi je 2x u zivotu zaglavio bio ali smesno je porediti trobrzinac sa petobrzincem

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pisem ono sto sam dozivio i vidio.. 99 otac i djed cu trazili da kupe nov traktor( znam da je bila kriza za traktor) i jedva negdje u Novom Sadu nadju. Traktor je prodan 2006 i imao je preko 5000rs, nikad nista nije dirano. Bio je jedini traktor u domacinstvu, radio od jutra do sutar.. Ovaj sto je kupljen 2006, sat stao davno mislim 2011 na 3800rs, sad ima sigurno preko 4500rs i osjeti se da pomalo gubi snagu). Nema ko se na njemu nije ucio, radio u tri smjene, jedan sidje drugi se popne i tako u krug.. Iskopao je preko 100km kanala frezom za kopanje.. Remontovana je hidraulicna pumpa, zamijenjena vodena pumpa, i mijenjala je pumpa ulja motora i lezajevi na radilici, i dva puta lamele..
 
E svaka vama cast ali svima,ima te IMT po 20-30-40 godina i menjac vam zaglavi,pa zar za tolike godina strucnog rada i razumevanja u te traktore niste uspeli resiti taj jednostavan problem koji se resi za 5 minuta i vise nikad ali "NIKAD" ne zaglavi....toliko o onoj prici "znam ga u dusu"......

- - - - - - - - - -

a prica 539vs542,fergusonce ima mnogo bolje izbalansiran odnos tezine prednji-zadnji kraj i tu dobija na funkcionalnosti a 542 ima mnogo tezi prednji kraj pa kad mu skinete kabinu nesposoban traktor,u brdu slajfuje kad se naoblaci i nemora kisa da padne ali da je sposobniji to je tacno ali i tezi na gasu.....fali KS
 
Nazad
Vrh