Slobodna diskusija o traktorima

@Same To je stvar izbora. Ali smo pricali o posecnom poljoprivredniku u Srbiji. Ako neko ima vise traktora, verovatno da je imao od cega kupiti te traktore. I da mu nije lose.
Kod nas jedan covek do skoro obradjivao 40 ha sa fergusonom zadnjih deset godina. Ali sta ce covek, kod nas nema velikih prinosa, nema odakle da kupi. A ima zenu i dete, ne radi nigde.

@Montoya Druze, ne ljutim se ja na tebe. Ali znam sta si hteo i sta mislis. I da si to napisao da bi se podsmevao, posto mislis da je Zetor precenjen traktor.
 
@Pocerina Bas tako. Narucito u mom kraju, gde otkupljivaci placaju predatu robu nakon 7-8 meseci. Pa ako cekas njih da ti uplate, nemas ni za gorivo.
 
Ja lično više cenim Zetore i imam jednog ali da su ga preterali sa cenama jesu.Ali svaka roba ima svoga kupca.
 
Odustali od postavljanja na mtz1221, pa se sedmica ponovila...
attachment.php


Laka drljaca nije mogla da se zakaci pa smo malo prepravili nabrzake da se poravna zaoran stajnjak.
attachment.php

attachment.php
 
Da li na obruc prednje felne od imt 5106-5136 moze da se montira guma 14.9 24?Nije preusiroka za taj obruc?
Gde i posto ima tih obruca?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ovaj novi kinez mi nikako ne pali kako treba. Ujutru kad je oko nule vergla bas dosta dok sastavi, mozda 7-10 sekundi vergla. Radi tako minut i posle moze da pali normalno kako bi i trebalo. Filter od.goriva i komplet dovod je proveren i sve je u redu. Traktor ide, vuce samo tako, ostar na gasu. Motor je dobar, ne znam sta moze da bude. Grejac nema.
 
Probao sam i da drukam na AC pumpi pre paljenja ali ista stvar. Ali sto je hladnije vise vergla, negde ima kvaka do cega je ali ne mogu da provalim.
 
A da li bi mogao da ugradis grejac?

Ma ne treba mu grejac, ovaj veci ima 4 klipa i isto nema grejac a palio je na obnim velikim mrazevima iz prve bez problema. Ovaj manji ima jos dekompresor da razbije ulje kad je hladno i njemu ne bi trebao grejac. Znam da ovo nije normalno i znam kako bi trebao da pali jer je rodjak imao ovakav isti traktor i palio je isto na bilo kojem mrazu bez ikakvih problema.
 
Dizne vadi nebacaju maglu pa kad su krupne kapi motor teze to proguta dok staruje a kad startuje dok se neugreju imaš dim posle sve ide dobro jer je topao i lekše povezuje palenje.
 
Nazad
Vrh