Slobodna diskusija o traktorima

Jeste od rusa..stavi na oglas ili salji na pp mozda odmah imas kupca..:))
 
Drugari imam jedno pitanje, danas na mom Same-u u toku drljacenja traktor je poceo jako da zuji. Prvo mi palo na pamet menjač, medjutim probao sam da opteretim motor pod kvacilom a da se traktor skoro i ne krece i zujanje se isto javlja u opterecenju i to bas kad treba i turbina da se cuje.
E sad dali je moguce da je otisla turbina?
Traktor je inace Same Laser 160, Decembar 2011.god., ima 1940 radnih sati i danas sam mu zamenio ulje i filtere i sipao Shell Rimula R4 15w-40.
 
Pozdrav svima, kako sam u nedoumici i slab sa znanjem o traktorima imam jednu molbu, tj da me posavjetujete oko kupovine IMT 549 ili 542? Jer imam jedan od ta dva u planu uzeti a ne znam koja je razlika da li je samo tih 7 konja? hvala
 
549 ima tri klipa od rakovice 65, menjaci su im isti koliko znam, dosta je brz traktor, 5 brzina. 549 je dosta skup tj skuplji je i od 539, 542, 558, 560.
Ako su pare problem, onda uzmi 542 a ako nisu, 549 je svakako lepse imati.
 
Polako, polako. 542 i 549 nose rakovicine motore. 542 je predkomoras a 549 je direkt ubrizgavanje. A razlika snage je 7 konja. Oba su 5 brzina i oba imaju istu krajnju brzinu i raspored brzina i sve moguce sem motora. Ja dajem glas za 549. Vrijedi tih 2000KM doplate naspram 542.
 
542 nije slabiji od 549 za 7 konja već samo za 5.Lepši rad motora ima 542 i dugotrajniji je.Teorijski 549 manje troši zbog direktnog ubrizgavanja,ali bih voleo da mi to potvrdi neko ko ima i 549 i 542 ili ko je vozio ta dva modela u istim poslovima.
 
Osjeti se to ja sam bio kad su radili s cisternama 3000 litara dok ovaj dođe do 3 ovaj je u 5 .
Šije ga opasno dm motor a da će m duže trajat hoće.
Sve je stvar ukusa ja sam 49 vozio ispred mene 540 znači u brdo odmah posustaje dok ga 49 savlada lako.
 
Neokretniji od 539, jaci zadnji kraj, jaci hidraulik, bolji prednji trap, vece gume nazad... Za prskanje i kultivaciju bolji od 539 radi jaceg hidraulika i visljeg polozaja sjedenja. Onako, malo je nezgrapan ali radi radnju bez problema. Ako radi puno teskog posla zna se na njima nosac konusnog zupcanika odlomiti... U mom selu je 540 koji je bio predstavljen na sajmu u NS. Navodno PRVI, s IMR motorom a komsija sa sela kad ga je kupio na sajmu oznacio ga je da bude siguran da ce dobiti bas taj traktor.
 
Neokretniji od 539, jaci zadnji kr:bravo:, jaci hidraulik, bolji prednji trap, vece gume nazad... Za prskanje i kultivaciju bolji od 539 radi jaceg hidraulika i visljeg polozaja sjedenja. Onako, malo je nezgrapan ali radi radnju bez problema. Ako radi puno teskog posla zna se na njima nosac konusnog zupcanika odlomiti... U mom selu je 540 koji je bio predstavljen na sajmu u NS. Navodno PRVI, s IMR motorom a komsija sa sela kad ga je kupio na sajmu oznacio ga je da bude siguran da ce dobiti bas taj traktor.
Hvala ti puno na datim informacijama, mnogo mi znaci kao pocetniku! Meni bi u svako slucaju bio dovoljan za obradu i rad u malinjaku na 0,5ha mada i pored malinjaka za kucne potrebe bi bio dovoljan a cjena je dosta povoljnija od 539
 
Ja ga imam već 15 godina , ore sprema seje prska šparta vuče berač prikolice i šta sve još ne. Izuzetno zahvalan i izdržljiv i mislim da nećeš pogrešiti ako ga uzmeš ( moje mišljenje a ti sam odluči)

Послато са 351D уз помоћ Тапатока
 
Ja ga imam već 15 godina , ore sprema seje prska šparta vuče berač prikolice i šta sve još ne. Izuzetno zahvalan i izdržljiv i mislim da nećeš pogrešiti ako ga uzmeš ( moje mišljenje a ti sam odluči)

Послато са 351D уз помоћ Тапатока
Normalno,bitno da je funkcionalan i da sluzi svrsi,,jeste da je malo stariji al boze moj kad se bude imalo lako je kupiti novi Landini Mistral :osmeh:
 
U poziciji sam da pazarim nove walterscheid kuke za brzo kacenje. 2kat. 130 eura. Jel to puno para?
 
Sacekaj malo sa ponudom, ako ovako nastavi sa smanjivanjem cijene moci ces ga kupiti za 10-12 hiljada

k8JAiUK.png
 
Bas lepo izgleda, samo vidi ima li delova. I kod nas se prodaju mislim da je 10500 cena takvog bez kabine i bez te ralice.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh