Slobodna diskusija o traktorima

Jednostavno ne volim. Na primer, ovaj Deutz sto imam, nema EHR, moze otici pumpa hidraulike ili neka druga sitnica. Menjac ako ne daj boze ode, mogu se danas raditi zupcanici po uzoru, ako se ne moze naci original. Motor mu je klasican kao u 9006 samo jaci. Jedino mi se prednja vuca i blokada diferencijala ukljucuju na dugme, ne znam sa tim sta je i kako funkcionise. Posto se ne razumem bas. Ali bi boleo da se i to ukljucuje preko rucice
 
Ne podsmevaj mi se bez razloga. Moj izbor je moja stvar i ne treba da te brine, kao sto ni mene ne brine tvoj izbor traktora. Ti vozi IMT-a, a ja dokle god sam u mogucnosti da vozim udobne traktore, vozicu ih. Ako nekada bude toliko lose, uvek se mogu vratiti na IMT-a i Rakovice.
 
Realnost je za 30ha zemlje imati 4 traktora? Imati traktor od 100ks da izore 20ha godisnje? Jel je to realnost? Da je u kombinaciji sa vucnom tanjiracom, taj traktor od 100ks, pa da razumem?
Ja bih naprimer za pare koliko vrede Brena i 577 kupio dobrog stranca od 80-90ks. I onda bi to bilo nerealno ili? Tako da nije do realnosti, nego do izbora.
Koliko bih ja traktora trebalo da imam za 92 hektara? 7-8 komada?
 
Realnost je što taj traktor tu površinu obradi za kratak vremenski period a to dosta znači kada su u pitanju agro rokovi a sam traktor ne vredi mnogo da bi morao da ga ganja danonoćno kako bi ga isplatio već se isplati da radi 10 dana godišnje i da ga parkira a čovek se bavi pored ratarstva i stočarstvom gde je potrebno više traktora različite snage.
 
To pricas za tebe, koji uz veliki traktor imas i veliku vucnu tanjiracu i veliki setvospremac. Pa zavrsavas brzo.
A on za Brenu ima samo trobrazni plug. Sprema sa sedmicom. Znas i sam da je opterecen IMT-om. I da mu ta Brena ne treba, a to zna i on sam.
Tako da manite se realnosti u ovoj prici.
 
Kao sto sam rekao ne zanima me tvoj izbor. Kupi ako hoces jos jednu Brenu u turbo varijanti, kao sto si rekao. Nego mi smeta sto pametujes meni nesto o Zetorima, te cena, te Imt cudo neko.
Ja cu druze za svoj novac da kupujem sta ja hocu, a da li je skupo ili ne odlucicu ja sam. ako se tebi ne svidjaju Zetori, ne moras meni da dobacujes kada god ih spomenem. Ako ti volis IMT-a, sada moramo svi to da vozimo.:ppozdrav:
 
Kao sto sam rekao ne zanima me tvoj izbor. Kupi ako hoces jos jednu Brenu u turbo varijanti, kao sto si rekao. Nego mi smeta sto pametujes meni nesto o Zetorima, te cena, te Imt cudo neko.
Ja cu druze za svoj novac da kupujem sta ja hocu, a da li je skupo ili ne odlucicu ja sam. ako se tebi ne svidjaju Zetori, ne moras meni da dobacujes kada god ih spomenem. Ako ti volis IMT-a, sada moramo svi to da vozimo.:ppozdrav:
Evo zetora za tebe http://www.olx.ba/artikal/20986776/zetor-7711-6211-5245-6245-7245-7745-6211-7211-5211/
 
To pricas za tebe, koji uz veliki traktor imas i veliku vucnu tanjiracu i veliki setvospremac. Pa zavrsavas brzo.
A on za Brenu ima samo trobrazni plug. Sprema sa sedmicom. Znas i sam da je opterecen IMT-om. I da mu ta Brena ne treba, a to zna i on sam.
Tako da manite se realnosti u ovoj prici.
т
а хоћеш ли ти схватити да си повео једну те исту тему 10 пут,јеси ли толико неозбиљна особа?
И да смарап више,и да схватиш да си у ИМТ теми,и да се расправљаш са људима који су за тебе доктори за пољопривреду и машине,јер неке познајем лично и знам какве капацитете имају...

Човече купи шта хоћеш,препродаји шверцуј ал не смарај више..
 
Manjevicu meni bi i bilo cudno da koristis samo IMT traktore. Ti si neko ko je za 4-5 godina bavljenja poljoprivredom od 10-ak ha stigao do skoro 100 ha, tako da ti ne spadas u prosecne srpske poljoprivtednike.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
@ Putine Ne interesuje me nesto tvoje misljenje i postovi.
@ Pocerina Sve sto se zaradi od poljoprivrede, ulaze se dalje u poljoprivredu, ne koristi se taj novac za trosak. A i dosta sam zaduzen.
 
Kao sto sam rekao ne zanima me tvoj izbor. Kupi ako hoces jos jednu Brenu u turbo varijanti, kao sto si rekao. Nego mi smeta sto pametujes meni nesto o Zetorima, te cena, te Imt cudo neko.
Ja cu druze za svoj novac da kupujem sta ja hocu, a da li je skupo ili ne odlucicu ja sam. ako se tebi ne svidjaju Zetori, ne moras meni da dobacujes kada god ih spomenem. Ako ti volis IMT-a, sada moramo svi to da vozimo.:ppozdrav:
Ne vidim šta sam loše rekao, niti sam pisao šta ti treba ni šta ti ne treba kao ti meni...
Samo sam prokomentarisao : Dobrar izbor
:ppozdrav:
 
Sta ces Manjevicu onda da kazes za mene? Imam 5 traktora, a obradjujem ukupno 15-20ha za svoje potrebe, zavisno od godine.
 
Nazad
Vrh