Slobodna diskusija o traktorima

Ja imam torpeda 45, troši jako malo a dovoljno je jak za sve što ti treba.
Nazad su mu gume od 12 a 48-ca ima 13.
 
@ landini Ajde ne lupaj. Rakovicu 135 sam rekao da sam gledao jedno vreme, ali sam hteo nesto sa boljom kabinom. Ja veci traktor imam dosta dobar, ne treba mi bolji.
A mi pisemo o zameni za 539 i nemoj uleces u raspravu bez veze, a nisi ni procitao moje postove. I da me ti pratis kao sto kazes, znao bi da uglavnom kupim to o cemu se raspitujem. Mozda je jedna ili dve masine da sam se raspitivao, a da ih nisam kupio. I ovog Zetora 6011 kada budem prodao, kupicu malo jaceg. I ovo o cemu se sada raspitujem, kupicu vec na jesen, ako se poklope kockice.

@ jjova Koja je razlika izmedju 45 ice i 48 ice?
 
Kazem, ovaj 48 ima 13 gume a 45 12. 48 ima veću kabinu. A odakle ta 3 ks razlike? Motor je isti, verovatno na pumpi.
Ko zna, možda i trgujemo.
 
Jel si imao problema sa korpom, lamelom? Drug ima 48-icu, svake druge godine je menjao korpu, lamelu. Sad da li je bilo do njega ili traktora....
 
Mislis da kupis traktor koji je malo jaci od 539 i da ima jacu hidrauliku i da nosi IMT 23 reda...hm..hm...na losem si putu,sve sto si nabrojao od polovnih traktora to nemoze da radi,ustvari moze i nosice nece crci hidraulika ali prednji kraj ce otici u nebo,i na rakovici 47,zetoru 5211 i na malom torpedu.....svi su oni laki napred osim 549 koji se nece podici i nece crci hidraulika.
Video sam kombinaciju zetor i sejalica 23 reda i lakse se podigne napred od malog fergusona koji ima daleko bolje izbalansiran teret-odnos napred-nazad.

- - - - - - - - - -

Jel si imao problema sa korpom, lamelom? Drug ima 48-icu, svake druge godine je menjao korpu, lamelu. Sad da li je bilo do njega ili traktora....
Menjali smo i mi komsiji na 45-ci lamela kao na autu mala,dobro kod nas je brdo i dosta je isao i u sumu,prodao ga sa polomljenim menjacem po 111 put i kupio rakovicu.Njegov izbor.Torpedo je OK za ravnicu,mala potrosnja dobro palenje....
 
Nisam imao problema sa tim već sa menjacem. Dva puta je otvaran. To je bilo dok je orao, sad više ne ore pa ni nema problema. Lacin, torpedo ima kila, nije lak.
Vidim da si izmenio poruku. Hteo sam da napišem da mi nemamo brdo. Ali, bio si brzi. Ipak, torpedo je dugačak pa ne znam da li bi išao na dva točka.
 
Hoces reci da ce sejalica 23 diska, lakse podice prednji kraj na 5211 nego na 539?
Po konedati je 5211 tezi i duzi od 549.
 
Hoces reci da ce sejalica 23 diska, lakse podice prednji kraj na 5211 nego na 539?
Po konedati je 5211 tezi i duzi od 549.
I rakovica 76 ima preko 2600kg ali se podigne dok si rekao keks i eto te do neba.I rakovica 65 bez kabine je malo laksa od 560 ali se podigne rukama prednji kraj(moj burazer to radi za opklade)dok 560 nemozes podici pa da ga vezes za kucu i vuces.
Zetora sam vozio,3-klipas se podize ja mislim cak lakse od rakovice 65,pogotovo onaj zetor sa onom komfort superteskom kabinom.
 
23 diska ( IMT, Poljostroj, radio sam sa obe) u kombinaciji sa 539, nije dobar posao. Ide, ali nije to to. Kod mene bi za to bilo ovo sto sam nabrojao 542,549,4506,4806,5011,5211.
I mislim da bi i potrosnja tu bila mala, posto su trocilindrasi. Ne mora da znaci da sam u pravu.
@Lacin Mislim da ti prisas o starijim modelima Zetora, 4711, 4911.
 
539 je u celoj prici jedan veliki mucenik,kompaktan i dobro izbalansiran za svoju snagu i ukupnu tezinu pa moze da nosi i sto netreba a da se ne podigne.
 
Moj nosi prskalicu od 600l, ustvari do sada je nosio. Imt i Poljostroj 23 diska.
Jedno mi je sa.prskalicom pukla poteznica na varu, doduse mojom krivicom.
A svi pricaju kako ne moze on raditi sa takvim masina, ali eto radi, vec 4 sezone, a i dalje je dosta dobro stanje.
 
Trenutna zelja (sto se tice traktora) mi je da imam u dvoristu Zetora 5211, 7211 ili 7711, i ovog Deutza sto trenutno imam. Za moje povrsine bi bila idealna kombinacija, po meni.
Imao bi traktor za svaki posao. I sto je najbitnije, udobnost na prvom mestu, a na drugom mestu traktori bez elektronike, samo cista mehanika.
 
Izvinjavam se sto upadam ovako u diskusiju, ako moze brz odgovor...
Jel moze razlicito ulje u motor i filter vazduha?
Ulja su veoma slicna.
Radi se mobil delvac uljima 15w-40 jedan je super 1400e a drugi je MX
 
Nazad
Vrh