Slobodna diskusija o traktorima

Kako si je potrefio? Bas ih sada gledam kod Corica na sajtu nove, ali mnogo mi je da platim toliko traktor sa kojim su samo sejati i bacati vestak.
 
Danas sam saltao programe na tv-u i video reklamu za John Deere od 45ks. Cena je, ako sam dobro zapamtio, 12k+pdv. Nekako mi je to mala cena u odnosu na case. Zna li neko nešto vise o tome? Manjevicu, zašto ti treba jači hidraulik, tj koliki rasipac hoćeš da nosiš?
 
Nije problem u rasipacu, imam 400l rasipac.
Nego imam zitnu sejalicu sa 23 diska, nosi je on i vuce, ali nije najbolje. A ako sejem sa 6011, onda nemam cime valjati.
A i za prolece je malo problem, ako uzmem malo tezu pneumatsku (Majevica Lara), a tada mi 6011 prska i valja, pa opet nemam cime sejati.
A imam ponudu prodati 539, pa ce mozda otici posle setve.
 
Imao sam dve, ali se to prodalo. Eto ni ona nije losa za to, volim ja Rakovice.
Gledam trenutno karakteristike za 5211, nije los za te poslove.
Uporedjivao sa 549, duzi je od 549, tezi, malo jaci. Samo mi se cena ne svidja.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Da ali ta cena mislim da je za traktor bez kabine bez tegova i druge opreme.

Kod corica je cena bez kabine, sa tegovima. Mislim da Mahindre nemaju fabricki kompresor.
 
Koliko košta sa kabinom i (ako ne ide kompresor u standardnoj opremi) kompresorom? Rakovica 47 je preko 1600000 dinara kod Ćorića što dodje preko 13k evra. A porediti Rakovicu i John Deera mislim da nema smisla. Možda grešim.
 
Za John Deere ja pisem, ne za mahindru. Kabina samo se doplacuje 2200 e + pdv. I to je taj bez prednje vuce.
 
Ja sam te razumeo. Ne vidim potrebu za prednjim vucom za traktor koji bi sejao i nosio rasipac i berac. Manjevicu, uzmi u obzir i imt 565.
 
Ja sam te razumeo. Ne vidim potrebu za prednjim vucom za traktor koji bi sejao i nosio rasipac i berac. Manjevicu, uzmi u obzir i imt 565.

Hvala na predlogu.
Ne bih 565, nervira me ona buka i zujanje menjaca, ne mogu to da podnesem. 577 sam iz tog razloga prodao. Mozda ako naleti povoljno 542,549. A ima ovde kod mene jedan 565, koji je na prodaju, mogao bi da uzmem na pocek.
 
Najviše zuji diferencijal, ne menjač. Ali buka je buka. Staviš antifone, nećeš ga svakog dana voziti. Ali ako hoćeš bez buke onda to ima svoju cenu.
 
E pa sad odluci se makar otprilike da li ces noviji traktor ili 565 od 30 godina. Mahindre su se dobro pokazale, vlasnici ih hvale.
 
Ma Mahindre sam samo pogledao. Svadjaju mi se, ali mnogo mi to para. Polovno nesto gledam.
Nema bas nesto polovnih Mahindra.
 
Joj ljudi, ne shvatam vas nikako. Ovaj Manjevic samo ubija vrijeme na forumu i nateze narod bez veze. Sad hoce rajku 135icu al ga presijece montoja sa udobnoscu, pa bi sad nesto jeftino al ne moze 565 jer bruji-zvizdi-majuce, pa onda odjednom ne zali ni feninga jer radi 100ha pa mu nije problem dat koju hiljadu eura vise na odrzavanje samo da zdravlje sacuva. Pa je prodo dvije rakule pa bi opet rakulu, pa je imo 577 pa bi opet 577, pa bi prodo zetora pa ga ne bi prodo, pa bucan je, pa onda nije bucan. Pa onda trosi, pa ne trosi. Pa uzeo bi jaceg zetora.

Pratite ga odredjen period i shvaticete da samo cima narod.
 
Nazad
Vrh