Slobodna diskusija o traktorima

Бели дим је од уља,мотор кад сагорева чисто уље баца бели дим,ту може да се јави велики проблем ако повуче пуно уља може да добије незаустављиву туражу.Ако радиш на екстремним успонима избаци иберлауф напоље,вероватно ће ти избацивати уље кад идеш на рикверц узбрдо,поготово кад је под већим гасом.
 
Sad bi trebalo da je uredu kad ima ulja koliko treba. Sutra idem u te ekstremne uspone videcemo kako ce biti.
 
Ako može pomoć, jesenas sam kupio Imt 539, 1992g, a skoro i roto kosačicu Imt sa 4 diska, danas je zakačim za traktor , upalim traktor , stisnem kvačilo do kraja i pokušam ručicu za uključivanje kardana da povučem na gore, krči i neće. Probam na dole i ide . Kao da kvačilo ne razdvaja dobro. Ugasim traktor , i onda ručica hoće i na gore. U tom položaju je ostavim, ponovo stisnem kvačilo do kraja i upalim traktor i vidim da se diskovi na kosačici polako okreću i ako držim stisnutu pedalu kvačila. Ima li neki savet da ovo podesim bez rastavljanja traktora ?....Menjanje brzina ide normalno, traktor dobro vuče i ide, znači problem je u drugom stepenu kvačilo ne razdvaja dobro.
Ne znam da li smem i koliko, onde gde je pedala kvačila povezana sa polugom (gde ide ključ 19) da probam da povećam hod pedale...
 
Poslednja izmena:
Nemoj jos povecavat hode pedale. Prvo skini poklopac ispod zamajca i premjeri zazore na 3 vijka za drugi stepen.
 
Hvala svima koji su mi pomogli oko mog problema.. U pocetku sam se prepao da nije nesto ozbiljnije ali od kad sam promenio ulje sve je u redu. Za ova dva dana sam uradio 20 radnih sati, danas bas u ekstremnim stranama i sve u redu.
 

Znam o cemu se radi. Nije spustena cena zbog neispravnosti, nego zbog nestasice para.
Moj drug je radio sa traktorom kod tog coveka, kaze da je potpuno ispravan i da radi dobro.

- - - - - - - - - -

2TXK8P.jpg
[/URL]
[/QUOTE]
Ovaj Zetor se prodao za 9.500e. A svi kukamo kako su ima jake cene, a on se prodao za manje od mesec dana. Doduse imao tegove napred, nazad, poteznice na izvlacenje. Dobar traktor bio, bas mi se svidjao.
 
Neumnjam da su losi Labogii ,same hurliman to skoro pa sve isto cak imaju i iste modele pod drugim imenom .nego nekako mi zbog delova obicno sve to iz uvoza je vec tu i tamo da nesto treba zameniti a kako za delove
ajde Masey ,Jondir , calas,zetor,ali za hurliman nema bre ni jedan servis ili prodavnca sve po narudjbini iza ove druge se naruci ali ima ih.
Prijatelj je imao renoa dva meseca je cekao na neku glupost
 
Da li neko zna za neki sajt sa masinama u Austriji ili Nemackoj? Pogledao sam mobile.de pa tamo traktori kao kod nas.
 
Skoro sam listo ovaj landwirt. Skuplje nego kod nas. Bar sto se traktora tice, prikljucke nisam gledo.
 
Nazad
Vrh