Slobodna diskusija o traktorima

Komplikacija je lagane prikljucke kopcati s tim kukama. Poznam covjeka koji je s IHC traktora odrezao kuke i bacio i ugradio na poluge standardne "oci". Ne moras precizno naterivati kao s kukama ako sam kopcas neki prikljucak i nemas kupovinu kugli a postoji sansa da kuke imaju previse "mesa" za neke manje prikljucke pa se ne mogu ni zakopcati.

Ja mislim ili nisi video kačenje sa kuglama ili te neko gadno prevario sa kukama možeš sam zakačiti a sa običnim treba njih dvojica. A kugle nisu tako strašno skupe evo ja sam kupio jer nisam dobio uz traktor Cat3 na Cat2 za 830din/kom imali su na stanju kugle obične, pa kosu su bili obrušeni da budu uži, pa na kojima je bila kao čaura sa oba strane po nekih 10mm i neke sa limovima po prodavcu ti idu na plug pa ti sad odluči kako je.
 
Kacenje na kugle je spas. Vrlo se lako koristi. Jedino sto kod nas se nekoristi previse. Zakacili jesenas plug. I tek kad smo zavrsili oranje otkacili. Isto tako i drljacu. Stoji zakacena mesec dana vec. Ko zavarena.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Ja mislim ili nisi video kačenje sa kuglama ili te neko gadno prevario sa kukama možeš sam zakačiti a sa običnim treba njih dvojica. A kugle nisu tako strašno skupe evo ja sam kupio jer nisam dobio uz traktor Cat3 na Cat2 za 830din/kom imali su na stanju kugle obične, pa kosu su bili obrušeni da budu uži, pa na kojima je bila kao čaura sa oba strane po nekih 10mm i neke sa limovima po prodavcu ti idu na plug pa ti sad odluči kako je.

Bobo je u pravu-ima prikljucaka koji se ne mogu zakaciti sa kuglama.al da su spas,jesu,cuva ledja i vreme.
 
Naravno da ima prikljucaka koji nisu predvidjeni za brzo kacenje al je manje tih prikljucaka nego onih koji imaju mogucnost brzog kacenja. Ne zove se brzo kacenje i ne kosta bezveze skuplje od obicnih kugli.
 
Poznajem jednog koji na vašeru tri puta pita za cenu ako ga prodavac ne konstatuje (gužva) on stavi u džep il torbu...
kaže, ja sam lepo pitao a sigurno mu ne treba dok se ne javlja:osmeh:
 
Taj tvoj komsija ima neki problem,ima doktor za to.Kazu da je za takve ordinacija u Lazi Lazareviću:ppozdrav:

Nitko nije rekao da mi je komsija, nego poznam covjeka koji nije mogao na IHC kopcati dva svoja prikljucka koja je s prijasnjim traktorom kategorije II s "ocima" koristio normalno.

Ja mislim ili nisi video kačenje sa kuglama ili te neko gadno prevario sa kukama možeš sam zakačiti a sa običnim treba njih dvojica. A kugle nisu tako strašno skupe evo ja sam kupio jer nisam dobio uz traktor Cat3 na Cat2 za 830din/kom imali su na stanju kugle obične, pa kosu su bili obrušeni da budu uži, pa na kojima je bila kao čaura sa oba strane po nekih 10mm i neke sa limovima po prodavcu ti idu na plug pa ti sad odluči kako je.

Naravno da sam vidio kacenje s kuglama i koliko puta sam kolegi pomagao kopcati plug i sjetvospremac na traktor jer sam nikako ne moze. Natera precizno ali dok on iz kabine podize, jedan iz vana mora podizne poluge nisaniti da kuke idu direkt na kugle... Kad je sam, stavi kugle u poluge i kopca kao da ih i nema. Ja sam kopcam rotodrljacu i trobrazni plug bez ikakvih problema s "ocima" dok bi se s kukama patio kao isus na krizu. Kako da sam usmjeravam poluge na kugle i u isto vrijeme podizem poluge da se prikljucak zakopca?

Ne znam kako vama to funkcionira ali kako mucobieno pise, kad jednom zakopcam prikljucak, traktor je 2 mjeseca s njim vjencan, nije da prekopcavam stalno pa da mi igra veliku ulogu. Vjerovatno imate svi vanjske komande hidraulika pa mozete sami zakopcati prikljucak. Bas bih vas volio vidjeti kako bi to islo iz kabine ;)

A vidi se koliko se u kugle razumijes kad ne znas cemu sluze kugle sa sesirom "po recima prodavca one idu na plug"... "Sesiri" sluze bas da olaksaju kopcanje svih prikljucaka i da poluge navode prema kuglama...
 
Ti ne shvatas da dosta ljudi u koje i sebe ubrajam zamijene po 4 prikljucka na dan. Sad zgrces sijeno, sad baliras pa jednu turu prevuces a tamo neki deseti lik zove da mu pokosis 3 dunuma. I tako ide u nedogled. A ne mozes me ubijedit da je lakse sa ocima zakacit prikljucak nego sa kandzama. Za oci moras 100% prica u liniji da obje poluge odjednom naidju na klinove. A sa brzim kacenjem jedna poluga stoji vise od druge i pridjem zakacim onu koja je visa i cimam traktor nazad naprijed dok se druga ne poklopi i dizes a ono zakaceno. Ne treba vanjske komande da se to koristi. Normalno da je efikasnije al moze i bez njih. Pusti price. Da ih imas na traktoru promijenio bi misljenje za 10ak dana dok se uhodas. Isto ko sto sam ja iskusio u nekoliko prilika kad sam radio sa traktorom koji to ima a svi ostali nemaju.
 
Nazad
Vrh