Slobodna diskusija o traktorima

Dopisivali smo se preko facebooka i u vezi nekih plugova i dotakli se IMT-a 5500 i ti mi napisao da si vidio na nekoj licitaciji taj traktor i da su valjda trojica koji se bave soderom dosli i izlicitirali traktor samo zbog motora... Ja sam gotovo 100% siguran da si mi ti to pisao, sad sumnjam i sam u sebe al 100% je netko na facebooku. Nikad nisam poruke iz chata brisao pa cu bas prelistati, zivo me zanima od koga sam to dobio informaciju ako nije od tebe... Nemam puno kontakata s kojima se dopijeujem iz Srbije...

5220, 5270, 5360 ima i kod nas koliko hoces, neki u funkciji, neki zarasli u korov ali ih ima posvuda. 5500 je problem za pronaci bilo kakvu sliku a da nije u tvornickom dvoristu slikana.
 
Ima li neko na forumu Yagmur Agrifarm 550, ili bar neka saznanja o tom traktoru iz eksploatacije. Pročitao sam karakteristike, ali je to sve ''na papiru'', interesuju me iskustva u eksploataciji, kvarovi, cene rez. delova i sl.
 
Koliko ja vidim ne idu ni kod nas po tim cenama jer velika većina jako dugo stoji po oglasima.Dodaš još koju kintu i imaš 10-15 godina mlađi J.D da uzmeš.
 
3650 je na dobrom glasu i u HR. Kolega je svog s 12 000 sati prodao za neke fine novce prije 6-7 godina u svoje selo i traktor jos uvijek radi kao sto je i kod njega radio. Nikad nije imao problema s nicime na traktoru ali povecavao je povrsine a bojao se da se mjenjac s 12 000 sati nece pokvariti bas u pola sezone i uzme nov jd slicne snage a ovaj proda i svi zadovoljni. Mislim da je clan ovog foruma ali ne mogu biti siguran...
 
Pa ne uzimam ja to. Nego mi zapali za oko, toliko traze za njih, a oni ispod 90. godista. Nit imaju klimu, nit neki utovarivac ili prednju hidrauliku. Pa i da kazes. Nego oni klot, a cene sacuvaj boze.
A za te sto pricamo 15 godina mladje. Ne bi oni bili tako povoljni da nisu izradjeni ili skupi za odrzavanje ili tako nesto.
Da se ruzumemo, voleo bi imati nekog zelenka, primer 6620,6820... Ali me dosta plase, zbog odzavanja i potrosnje.
Kod nas zadruga ima 6620, kupili ga novog, ima skoro 10000 sati. Kazu do 8000 sati, ruku nisu stavili na njega, osim redovnih servisa. Ali posle tih 8000 sati, kada su poceli remonti i servisi, kazu, da su za te pare mogli da kupe jos jednog polovnog... To je prica njihovog majstora i direktora. Ako lazu oni, lazem i ja.
 
Poslednja izmena:
Jeste kvalitetan i pouzdan traktor ali ga vreme gazi.

Gledao sam ja jednog 3140, polovio je brzine (ne znam kako se to zove kod John deere), kabina udobna, tih je bio. Mislim da je bio 1987.
Taj traktor moze da odradi isto sto i ono i onaj iz 2000. godine. Normalno da su u slicnom stanju. Ja ga nisam uzeo, zato sto nije imao klimu.
Jedino ako ovi noviji ne povecavaju prinose kao plugovi obrtaci.:)
 
Ko kupi nov taj zna šta ima u dvorištu dok kod polovnog niko nema predstavu koliko će i da li će ići.

Normalni je bolji nov traktor sa trake. Ali pricamo o onima iz 86,87. godine. I onima posle 2000. Barem ja tako gledam.
Glupo je porediti John deere, skroz nov i onaj iz 86. godine.

- - - - - - - - - -

Mi se ovde trenutno svi slazemo, jedan s drugim.

- - - - - - - - - -

Ja se umalo nisam zeznuo i kupio onog Apolla, te malo radnih sati, te mlad traktor. Posle se razmislio, pa za 6000-7000e. Mogu kupiti 577, u jako dobrom stanju, nekog zapadnjaka sa pocetka osamdesetih. Sve je to bolje nego taj kinez. Iako je on 2008. godiste.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio stariji traktor MF 6180 sredio ga i prezadovolja njime lako se vozi ne umaram se u njemu tolik ali sad vidim da mi taj traktor nije bas praktican jer mi treba za svasta nesto pogotovo sto radim malo zemlje.
Vise bi mi odgovarao neki od 90 ks do 100 ks cetiri sa cilindra.
Ali hocu da kazem da je lakse raditi sa MF iz 89g nego sa novim Belorusom od 130 ks to iz iskustva govorim.
 
Druze, ja vec imam traktor sa dobrom kabinom i klimom.
577 bi mi trebao za berbu, prskanje, setvu.
Pitao bi ja tebe kada bi radio vise zemlje, da li bi trazio udobnu kabinu i klimu.
Zasti nisi vozio Tama 130, nego si vozio drva sa Mercedesom 814?
 
Ja naprimer kada sejem, prskam. Tada radim samo to, ne umaram se toliko. A kada je jesen, sidjem sa kombajna, jedem, pijem kafu, sednem u traktor, tanjiram nocu do 2-3 ujitro. Treba mi kima leti kada ljustim strnjike, i posto sejem psenicu, na psenicu, treba da orem u avgustu. Veliki i udoban traktor mi treba i za pripremu za prolecnu setvu, nema truckanja, brze se zavrsava setvospremacem od 4m. Sto se tice transporta, placam kamion, i ide jedan radnik sa fergusonom i prikolicom. Sto se tice toga, bitniji mi je kombajn sa klimom, kog jos uvek nemam. A i necu ga imati skoro.
N.A. Kako bi ti uradio, kupio bi IMT 5106, a za setvu,prskanje, spartanje, za te poslove bi kupio udoban traktor sa klimom?
Kod mene ce na red docu i manji traktor, koji ce biti tih i udoban. Ali polako, ne moze sve odjednom...
 
Nazad
Vrh