Slobodna diskusija o traktorima

Videh prije negde na KP traktor MF65 za ispod 2000€. Realno, to je masina za sve te vladimirce, Ursuze, stare torpede itd..
Zima je, nije ti zurba, ja bih ti savetovao da sacekas da izleti dobra kupovina i da sto bolje potrosis svoje(pozajmljene) pare.
 
Ako moze da radi do 10-12kj sam odlicno.
Pa jel mislis da moze da ore drugom sa 1*16* u zemlji gde 560 vuce 757.20?
gde 560 ore sa tim plugom zetorcic ce da vuce jednobrazca samo tako. vucna sila je u klasi sa 335 i vladimircem i 5-6ha nije za taj traktor nista. drugar ga je imao godinama i sve radio sa njim [8ha] dok nije kupio 560. posle je usluzno dosta kosio sa roto kosom ,balirao i vukao berac jednoredi sempeter koliko mi se cini. sa njim je danima radio i to na smenu 2 vozaca. potrosnja smesna i nije kvarljiv. prodat je pre 3god i ponovo je u selu kod komsije i dalje radi bez greske. za toliku povrsinu nebih bezao od te solucije jer i ja ga umalo nisam kupio ali sam odustao posto je bio totalno rasulo .nije plus radio nekoliko godina i trebao je kompletan remont sa svim novim gumama. za manje povrsine po meni veoma dobar i vrlo mali potrosac sto je dosta bitno za manje gazdinstvo. zetor S50 je strasan oltajmer ali za delove je tesko. mnpogi ga kupuju sa rashodovanim motorom pa ubacuju neki 6-tak posto moze to da trpi. ali oltajmer je skup za delove
 
Nije mi zurba do kraja leta cu navatati nesto sigurno.Bio je jedan dal mf ili 551 na oglasima motor kao na 558-560 u odlicnom stanju u NS kod nekog preprodavca koliko se dobro secam 1950e.
Vica022 kako je isao sa beracem?
 
kazem ti jednoredni sempeter su terali na smenu njih dvojica bez stajanja. mali samo pici, ali on ima ko i ursus kardan preko brzina tako da jako lepo radi sa prikljuccima. Nebi ga covek drzao preko 25god a radio non stop. sad uzima u arendu zemlje i dosta vise radi i kupio kombajn i berac i zafalilo mu novaca pa ga je prodao. ali je napomenuo ovom komsiji ako ga prodaje on ga kupuje opet. sta onda reci dalje. ja licno ga volim i mislim da je kvalitetan traktorcic za manje posede .nisam imao novaca tad da ga kupim ali polako nisam se ni za vladimirca vencao a i on sluzi dosta dobro. malo imam zemlje tako da 100 god moze trpeti
 
Moj kolega dosta hvali ZETOR S 50 i kaze da bolje vuce nego C-360 i da je dosta izdrzljiv.Ipak,to je previse stara masina i ne bi preporucio nekom da kupi.Ja sam nalazio bio odlican VLADIMIRAC sa kabinom,od prvog vlasnika za 1400e,a C-335 u dobrom stanju sa novim zadnjim gumama za 1600e,tako da za te pare sigurno moze da se uzme tako nesto u ok stanju.Jedino sto mi se ne svidja,zali mi se rodjak da C-335 nema snagu da vuce tanjiracu 20 diska drugom,a prva mu je dosta spora.
 
dvoklipac je dvoklipac i tu nema sta. u necemu gde bas treba snage njima tu zafali.ali zato cupaju na drugim mestima gde jaci nemogu. tromiji su na gasu ali imaju zamah od teskog zamajca i tu je poenta. a prenos ko prenos ni na jednom nije super usaglasen za sve poslove. a moze se skinuti i po koji tanjir sa tanjirace pa ce vuci. sve i od zemljista zavisi. kod nas i 539 zapinje sa 20 diskova da hoce izgoreti. ali tako je sa svim manjim traktorima jer nemozes i jare i pare
 
Ljudi to su traktori od 1600-2000e i 30-40ks, ne mozete ocekivati da vuku tanjirace po oranju nekom vecom brzinom i slicno.
 
Zeleni dolazili u obzir T40 bez prednje? Njega mozes naci u tom cenovnom rangu.


NEce ni da cuje... Ja sam mu to prvo predlagao... A taj traktor moze da se najde za te pare i ipak je TRAKTOR i za Vladimirca i za Ursusa c335 i za Zetora 2511!!!!!
 
Poslednja izmena:
Moj kolega dosta hvali ZETOR S 50 i kaze da bolje vuce nego C-360 i da je dosta izdrzljiv.Ipak,to je previse stara masina i ne bi preporucio nekom da kupi.Ja sam nalazio bio odlican VLADIMIRAC sa kabinom,od prvog vlasnika za 1400e,a C-335 u dobrom stanju sa novim zadnjim gumama za 1600e,tako da za te pare sigurno moze da se uzme tako nesto u ok stanju.Jedino sto mi se ne svidja,zali mi se rodjak da C-335 nema snagu da vuce tanjiracu 20 diska drugom,a prva mu je dosta spora.

Evo ga traktor za tebe - http://www.kupujemprodajem.com/Torpedo-7506-dv-sumski-17768475-oglas.htm?filter_id=517 :osmeh:.
 
Ne zna se sta je gore. Da li kupiti traktor koji je radio u zadruzi ili u sumi. Ni jedni ni drugi mu tu nisu prastali. :zli:
 
Ovaj traktor jašio i kurta i murta naizvlacio se on drva po dobrim vukojebinama na njemu se mnogi ucili kako se drva izvlace možda je i sređen da ne grešim dušu .viđao sam ovaj traktor jer taj vlasnik je u mojoj blizini zivi a bavi se baš dobro izvlacenjem trupaca ima još i 577 isto ovako sa ovim rolbarom .
 
Dobro pa je slikan po mraku i sumaglici pod ulicnom lampom... Detaljnije bi ga i moja baba uslikala ;)

Ja ovakve iz inata ne zovem...
 
Obicno bace jednu sliku u pomenutim uslovima cisto da se vidi da svetlosna instalacija radi, ali ovaj ga pretera. :osmeh:
 
Ljudi to su traktori od 1600-2000e i 30-40ks, ne mozete ocekivati da vuku tanjirace po oranju nekom vecom brzinom i slicno.

Tacnije izmedju 25 i 32 ks :osmeh:... pa ljudi ocekivaju da traktor od 2 klipa koji trosi litar/sat da ore, drlja, seje, tanjira (najbolje bi bilo vucnom tanjiracom od 5 m sirine) 2. brzom...
 
Nazad
Vrh