Slobodna diskusija o traktorima

Mozda u skorije vreme prodam jedan svoj traktor, pa posle moram da kupim drugi. Koj biste mi traktor preporucili od nekih 90-100ks? Kupio bih traktor do 10000e, plafon 11000e.....
 
Imam 539, Deutz 85 konja, Steyr 120 konja. E mozda ce Deutz da se proda. Pa bih umesto Njega nesto oko 100ks, da bude univerzalan traktor....
 
Da se nadovezem na ono iz teme Torpedo....Pitam najozbiljnije za 90ku u mtz820 iznenadio sam se kad sam cuo da su tu negde po snazi,ako neko ima oba traktora neka iznese iskustva?Moderatori hvala na opasci za psovku.:cvetic:
 
Da li u PVP sme da ima goriva, na ovom kinezu ima merac na PVP merac i kad ga izvadim do vrha meraca puna a gorivo na meracu
 
Nezna se sta je gore,koristio i jedan i drugi,za mene katastrofa za rad i za sluh.:osmeh:
Sto bi rekao jedan veliki mislilac u selu"Jeb..s posao,5 traktora,10 klipova"
 
To je tacno da je ziva vatra ali na auspuh:osmeh:Ako se bira izmedju ova dva Ursus 330 dobija glas.

- - - - - - - - - -

Mirko znam i ja sta valja al mi malo poplitak dzep. :D
Tomo da li ste orali sa njim?
Nije za mene pitanje ali mogu da kazem iskustva,ja sam orao s njim,bas neki dan je burazer orao s njegovim 330 i ja sam seo koji krug.Hidraulik resenje je katastrofa,nema onu oprugu u ploci hidraulika kao svi traktori vec radi tu operaciju preko poluga koje se pomeraju napred nazad pa kod nas u brdu se propinje kao lud,meni to smesno_Ore nekako,slicno kao rakovica.U oranju mozak probija i bez kabine.
 
Mirko znam i ja sta valja al mi malo poplitak dzep. :D
Tomo da li ste orali sa njim?
Naravno da smo orali to nam je jedno 5godina bio prvi i jedini traktor imali smo jednobrazni olt plug ali neki iz prve serije i to je bila izmisljena kombinacija,a imali smo i dvobraznog sa njime smo orali za zito i trobraznog pravljen od konjskih plugova za garenje mada je otac znao i sa njime da uzore za zito.Malo je sporiji od fergusona u 1 brzini ali jako lepo ore ima tezine traktor pa nije ko ferguson kad mu se popisas pod gume on proslajfuje,a o potrosnji necu ni da pricam jer bi odma rekli da smanjim ribu i jedan od rethih traktora koji ima rezervu na slavini ko APN-ac kad pocne da trokira samo je okrenes i peglaj kuci ili do prve pumpe!:osmeh:
 
Ja nemam salvinu sa "rezervom", ali ne mozes da mu istrosis rezervoar... jedino ako spavas na tom traktoru (bar jedanput :haha:).
Pa Bi Zeleni, sve sam ti vec rekao u vezi ovih traktora :osmeh:
330 ima takvu hidrauliku kao sto je Mirko naveo, (a ti si pitao za 335, koji ima sasvim dobru hidrauliku).
Glas ide za 335, ali ako vladimirac je u pitanju (ne t.25, vec ovaj od 30inesto ks), onda bih malo razmisljao (t-25 je i gori i slabiji od 335, a ovaj drugi je samo gori :haha:).
 
imam vladimirca i sto se tice vucne sile jaci od svakog ferge. ursus je za nijansu jos jaci i solidan traktor sa ipak i mkvalitetnijim delovima a jeftini. ali u startu su skuplji od vladimirca skoro duplo.ja sam hteo malog 335 uzeti ali se nemogu toliko protegnuti sa novcima i vlatko je u dvoristu. vlatku je veliki problem sto nema duplo kvacilo spram 335 i ostalih i to je najveca mana i hoce cesto zezati sitnice .glas ipak od mene je za 335 ili zetor 2511 posto su tu negde sa cenom. a za male novce vlatko je ipak dobar traktor sa malo bubica za oranje je najbolje plug sa tockom za sva 3 traktora koja sam naveo stim da se vlatko jako tesko propinje spram ursuza i zetora
 
Moj rodjak ima C-335 i ima neki trobrazdni plug,pravljen od onih volovskih i ore sa njim za zito,a gledao sam ga sa IMT 755 u tezim uslovima nista nije mogo da uradi.Meni se licno svidja jer je mali potrosac,a za svoju snagu ima veliku vucnu silu.Mada i Vladimirac za svoju snagu moze dosta da potegne,a i one kabine novi tip su ima bas fine.
 
Pozdrav drugari sta je po vama bolje pazariti ursus c335 ili vladimirca t25?

To su uglavnom po funkcionalnosti isti traktori. Oba nose motore dvoklipce. Razlika je u nacinu hladjenja motora. Vladimirac ima nesto veci izbor brzina i mnogo bolji raspored komandi, pod odvojen od kutije menjaca, dobra kabina (ove 3 stavke vaze za modele '80 i mladje). Potezna moc je gotovo ista. Velika prednost ursusa je dvostepeno kvacilo, koje ovaj drugi nema, mada se i na to navikne. To je moje vidjenje ovih traktora.
 
imam vladimirca i sto se tice vucne sile jaci od svakog ferge. ursus je za nijansu jos jaci i solidan traktor sa ipak i mkvalitetnijim delovima a jeftini. ali u startu su skuplji od vladimirca skoro duplo.ja sam hteo malog 335 uzeti ali se nemogu toliko protegnuti sa novcima i vlatko je u dvoristu. vlatku je veliki problem sto nema duplo kvacilo spram 335 i ostalih i to je najveca mana i hoce cesto zezati sitnice .glas ipak od mene je za 335 ili zetor 2511 posto su tu negde sa cenom. a za male novce vlatko je ipak dobar traktor sa malo bubica za oranje je najbolje plug sa tockom za sva 3 traktora koja sam naveo stim da se vlatko jako tesko propinje spram ursuza i zetora

Zetor 2511 je dosta slabiji od 335 (t-25 ne poznajem toliko koliko ovaj drugi kockasti, i od njega je slabiji). Ursus nosi klip 102mm precnikom a 2511 nosi klip precnika 95 mm...
Zetori imaju popr. dobru hidrauliku (zetormatic), ursus takodje (pricam o 335). Mislio sam, da valadimirac ne moze da ore bez tocka na plugu, ali i on moze. Znaci sva 3 traktora mogu orati i bez tocka (narvno ako je hidraulika u normalnom stanju, da nema nikakve "cake"... napr. ostecen cilindar itd.).
Zavisi za sta treba traktor, oba 2 (sva 3) su dobri traktori. Mislim da vise zavisi od stanja (godina proizvodnje, odrzavanje, itd.) ovih traktora, nego marka. Napr. ja ne bih kupio krs ursus 335, ako bih nasao za iste pare napr. zetor 2511 u (zaista) dobrom stanju.
 
Moj prvi komsija ima ursus 335 i IMT 539 (2008 god).....sve teze poslove radi sa ursusom, kaze da je bolji u oranju, sto se tice vuce. 539 ima dosta bolju hidrauliku, al dosta je laksi od ursusa i puno vise klize u oranju.
 
Nazad
Vrh