Slobodna diskusija o traktorima

Ako su dobri i idealni uslovi ferguson ore brze (1. brza) od ursusa 335.
Ako nisu dobri uslovi, ursus 335/zetor 2511/vladimirac ore dalje, ferguson ne.

Vucna sila kod ursusa, zetora i vladimirca je 30+% veci od fergusonove (pod "test uslovima" 30%, ako je kriticno, onda i vise).
 
560 je otisao zbog finansiskih razloga.Ma necu treba mi nesto malo 30-40ks za pocetak da bude posla stalno za njega a ne da mi stoji vecinu vremena.
 
Uglavnom slicni su, a i lako se remontuju (sto se motora tice svakako). Koji nadjes jeftinije, kupi.
 
Zeleni ne znam koliko zemlje radis, ali ako je oranje problem uzmi jednobrazni plug. Traktor ce se igrati sa njim. Sve ostale prikljucke oni mogu nositi bez problema. Kada budes kupovao gledaj da nadjes sa sto boljim gumama, (oba traktora nose iste) to bi bio trosak za 4 nove oko 500e.
 
po meni ursuza 335 i zetora 2511 nemozes naci u pristojnom stanju ispod 1800-2000 eur. zetorcic jeste slabiji 22ks ali je mrcina i odradjuje dobrom transmisijom skoro ko ova dva. drugo kardan ide preko brzina i veci broj brzina ima za izbor. vladimirca mozes naci za 1200-1500 eur u ekstra snanju. kod njega vecinom je sve spolja i vrlo lako se remontuju svi sklopovi. sto rekli najprostije resena mehanika i po tome je zahvalan. gume su najeftinije isto ko za fergu 11,2-28 tako da oko 130-140 eur su komad. najbitnije je da su u dobrom stanju i za sto manje novaca. neces pogresiti u izboru nijednog. ja sam vladimirca platio sa prevozom do kuce 120km 620eur. sve sto sam ulozio u njega jos uvek nije preslo 1000 eur .sta jeftinije od toga moze da se nadje. a moze se naci i za 500 eur ako nekom zapne za novce. imao sam jednog takvog za 850 eur u stvarno ekstra stanju sa stvarnih 1800 cas. ali kad nemas novce ujedam sam sebe.
 
Znate kako moze taj zetor i jeftinije da se nadje 1500e u dobrom stanju.Iskreno tog zetora sam naj vise i gledao ali me malo odvlaci od njega snaga da li ce on kod mene moci vuci 1*16 plug koji nose fergusoni,kakav je sa delovima gde se mogu naci.Da li je istina da se propinje kao blesav?Da li moze da radi sa 1.8-1.9m spremacem 440l prskalica dvoredni spartac?
 
Znate kako moze taj zetor i jeftinije da se nadje 1500e u dobrom stanju.Iskreno tog zetora sam naj vise i gledao ali me malo odvlaci od njega snaga da li ce on kod mene moci vuci 1*16 plug koji nose fergusoni,kakav je sa delovima gde se mogu naci.Da li je istina da se propinje kao blesav?Da li moze da radi sa 1.8-1.9m spremacem 440l prskalica dvoredni spartac?

Moze da ore s 1x16, mozda malo sporije, ali svakako moze, delove nije tesko naci (mada su malo skuplji delovi - naspram ursusa oko 20-30% skuplji delovi). Dosta tesko se propinje (dosta je dugacak - i to na "nosu" od prednje mosta, pa napred). Sigurno moze da radi s 1,8 setvospremacem (da vuce 18 radnih tela "obicnog" setvospremaca). Prskalicu moze da nosi (ako se dobro secam podizna moc je oko 800 kg kod zetora (a kod ursusa 750 kg). Dvoredni spartac nosi ko od sale.
 
10-12 kj sigurno moze da se obradjuje sa tom traktorom.
Sve zavisi od (tezine) zemlje, dubine, uslova... Mislim da bi mogao da ore drugom s 1x16, gde 560 s 575.20 ore prvom na nekih 25 cm (napr. u "Bacvanske zemlje" :osmeh: - ali nikad nisam orao s 2511 "Bacvansku zemlju" :haha:).
 
Hebiga kod nas se nađe za te pare i i 355 (najjetiniji cca 1400 a za 1800 i s kabinom) , imt 555 ili 551 pa čak i jedan zetor 6911 ( ~1750 eura) samo da ti ga je kako rastavit i prevest u gepeku :osmeh: ili tamo kroz spačvansku šumu . I to sve cijene u oglasima a svaka ide bar pedeset € a neke i više dolje.
 
Mnogo ti je to matoro vec. Znam da su ti finansije takve kakve su, ali bas da kupis toliko star traktor, ne ide.
Kao sto je neki kolega pomenuo, za mali budzet, zlatna sredina mu dodje univerzal 445.

Evo, cena nije fiksna, pozajmis se nekih 300-400e, dodas na gomilu koju imas i zavrsio si posao a i imas sta da sredjujes, kao sto si rekao da tako nesto juris :)

http://www.polovniautomobili.com/oglas5628151/universal_445/
 
Nazad
Vrh