Slobodna diskusija o traktorima

A jbg kad niko nema para pa da uzme pravi stroj a ne poluproizvode samo muka.
 
zabelezi gde je pumpa bos pa probaj malo zakrenuti .osetice se ako je bolja vuca i paljenje. nebi trebalo da su u principu mnogo lenji .komsija ima Jinnmu 45ks i prilicno je ostar. nisam bas video tu jacu verziju kako se ponasa ali mozes probati na pumpi pa vidi. lako ces vratiti gde je bila ako obelezis koliko si zakrenuo
 
Kako vam se svidja moj projekat? pozdrav
Pre
974740_941111712583941_208747152_n.jpg

Posle tj. sad
10818930_941099079251871_1976521133_n.jpg
 
Da li je pritisak ulja u motoru veci ako se koristi ulje sae 30 umesto sae 15w-40?Imam 15w40 i kada je traktor hladan, pritisak je oko 3,2 bara a kada se dobro zagreje u oranju, padne na 2;2 bara. Rekose mi u selu da treba da sipam sae30 i da ce biti bolje?
 
Po meni je to dobro,nista ne diraj.
Ja sipam 20w50 i kada je hladan pritisak je 3 bara,a kada se ugreje 2.4-2.5.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
 
20w50 je dobro za starije masine. Marko, pa dovoljno je 2+ bara. Sta bi ti vise? :osmeh:
Bitno je da ne padne ispod 1 na ler kad se ugreje (doduse bolje bi bilo da ne padne ispod 1,5-2 kad je motor ugrejan a radi na ler), ali ljudi rade i sa skoro 0 na ler (kad se ugreje). "Samo da kad "radi" motor ne bude na 0"...
 
Torpedo 75-06e je okretniji dosta i ima bolji raspored tezine zbog veceg razmaka izmedju prednje i zadnje osovine , manji potrosac oko 15% a imt 577 je brži u transportu dosta i u brazdi obidje torpeda svaki treci krug sa istim plugovima kad rade iskazuje vecu snagu srazmerno vecoj potrosnji.
 
Evo sta clan stalker kaze za sae 30

15W-40 ulje je bolje na temp. nižim od +5°C i višim od +30°C. SAE 30 se može koristiti ali ne i na mrazu (čak iako se ne "stegne") ... isuviše je viskozno za tako nešto.

Znam, sipao sam 15w-40 po njegovoj preporuci tj ajd da ga i ja citiram:

100 puta pa ajd' 101. da kažem:
Gde ide SAE 30 ide i 15W-40, kada je motor u pitanju 100% (samo je bolje).
Deutz (proizvođač) kaže: 15W-40 a ne ja. Ili da budem precizan: SAE 30, može ali od +5°C do +30°C dok 15W-40 može od -20 do PREKO +30°C. Ako ćemo da se držimo preporuka proizvođača monogradna ulja bi trebalo menjati 3 puta godišnje (SAE 20W-20 od -15 do +10 cel. zatim SAE 30 i preko +30°C SAE 40), pa nazdravlje

Nego sam samo pitao da li bi pritisak ulja bio povecan ili ne bi ukoliko se sipa sae 30? Ukoliko recimo ne koristim traktor zimi, a stvarno ga i ne koristim, da li je mozda bolje da sipam sledeci put sae 30, i da li bi se takvim uljem povecao pritisak u motoru (da li bi postigao stabilniji rad na normalnim temperaturama)?
 
Najbolje bi bilo da ako imaš potrebe za korišćenjem traktora i u zimskom periodu da koristiš to 15w-40 a u letnjem sae 30,ali to povlači i veće troškove jel bi s 'proleća sipao sae 30 a u jesen 15w-40.
 
ako ima vec problem sa pritiskom ulja sipaj 20w50 em je bolje em veci viskozitet. nekoristis ga zimi a i mozes jer start je opet laksi nego na sae 30 ili 40
 
To je ono sto sam hteo da znam. Posto mi je sve jedno koje cu da kupim naredni put, zasto ne bih kupio neko koje ce obezbediti veci pritisak motora, ako vec ne koristim traktor zimi.
 
20w50 ulje je jos bolje leti od sae 30-40 jer jos bolje trpi velike temperature. nebi trebalo da gubi viskozitet cak i preko 40 stepeni kad je napolju. meni je trenutno INA 20w50 u pasatu jer je motor puko ko dinja a pali jos uvek na mrascicima. najvise je bitan kvalitet ulja koji se sipa zbog mucki sa uljem.Ina po meni nije losa i povoljna je jos kad sam kupovao bila na akciji bas ova 20w50 tako da je bila 200din po litri. sa modricom su mnogi zadovoljni ali znam da mnogo pakovanja je fals.
 
Treba da menjam lamelu na imt 533. Ima u ponudi turske, indijske i neke Garantove lamele. Koje su najkvalitetnije? Čiji je proizvođač Garant?
 
indijske znam da nisu lose i original Kron. ali Kron ima i fals jer mala privreda radi dal u indjiji ili s. pazovini i pod original se prodaje. u to budite uvereni jer sam siguran u to.original je dosta skuplji ali je najbolji .ako su dobri nutovi i srce nije ispucalo mozes i obloge zamenuti
 
Nazad
Vrh