Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Atmosferski motori recimo počnu da troše ulje ili ako već troše onda pojačaju potrošnju ako se duže tera sa prljavim ili pak zasićenim filterom. Ovaj filter sa snimka je očigledno od neke građevinske mašine koja radi u surovim uslovima jer ni ja nisam video ovako prljav filter na poljoprivrednoj mašini.
Имаш снимака на јутјуб где Американци раде пасуљ и оно кошење у три фазе. Исто оволико комбајни имају прашине у филтерима.
 
Bilo bi lepo kad bi ovaj tvoj zema lepo opisao korak po korak kako je ovo odradio, ne bi bilo loše to napraviti...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mislio sam na spravu od tvog zeme 83...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
znam sta si mislio ali kad sam vec nasao ovo reko mozda nekome dobro dodje kako se pravi

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Mislio sam na spravu od tvog zeme 83...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
A ja? Imas tamo na sledecoj strani, treba ti okretna T racva, ostalo kako smislis. Ja sam krajeve nasao od starog zamrzivaca, veoma malo ih zakrivo jer se u suprotnom prebrzo okrece. I reduciraj. Na T je navoj 1/4, bakarna cev je 15mm, na njoj se vare mesingani prelazi ali nisam nasao na 1/4 odmah nego na 3/8, pa reducirao od 3/8 na 1/4. Tako na obe strane jer sam koristio pistolj za izduvavanje na kome je isto 1/4. Sve to imalo gde se grejanje prodaje, mozda moglo i lakse ali ovo je imalo. T racvu potrazi gde se prodaje oprema za pneumatiku, a mozes i na netu da narucis. Imas i odmah na 3/8 ali su izlazi 8mm. Ako jos nesto treba mogu da slikam ponovo.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel neko zna br.tel ili naziv firme covjeka sto radi plasticne caure vitla,plastike pika prstiju ,prodaje i civije za traktore razne!on je iz ade ili mola,negdje sam zagubio vizit kartu,a danas nije bio u rumi na vasaru!
 
Kako se uklapaju klasovi zitni hederi u zetvi suncokreta, gledam sirinu radnog zahvata , 3,90m pa onda ima 4,50m, pa 4,90, sve nestandardno?
Npr kod df zitni hederi, 3,6m(za 5 vrsta suncokreta), pa ide 4,2m (6), pa onda 4,80m(7), pa 5,60(8vrsta suncokreta).
 
U soji na primer na 70 cm, heder od 4.90 hvata 7 redova od reda do reda. Da je uži ostavljao bi travu ako je ima izmedju redova...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh