Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ljudi jel ima neko da je nasao neko resenje za skupljanje sapurina iza kombajna a da nije previse komplikovano?
 
Ili dzambo vrece kao pelena ili da vuces prikolicu.

Ne uspevam da nadjem video kako to francuzi rade, oni dosta kukuruza rade klip i skupljaju sapurike za grejanje.
 
Poslednja izmena:
Kod nas u selu ima dva koji skupljaju u korpu nazad pa kad se napuni istrese se na gomilu a u Kucuri član @jaglica ima sa elevatorom sa strane pa direkt tovari u prikolicu.
 
Ili dzambo vrece kao pelena ili da vuces prikolicu.

Ne uspevam da nadjem video kako to francuzi rade, oni dosta kukuruza rade klip i skupljaju sapurike za grejanje.
Prije koju godinu sam gledao video da oni jos beru kukuruz u klipu, ali sa ozbiljnim beracima. I taj sav kukuruz stavljaju u kos sirine da moze traktor manji uci, mogu misliti sta imaju te sapurike.
 
Molim za pomoć
Meni se čini da ovo nije najbolje izrađeno, mislim da je nož predaleko.
Nismo probavali
Može netko sa iskustvom da prokomentira

 
Ovo je radio onaj iz Beceja,jako lose...Brtka radi zapravo te za suncokret.
Ja sam morao da obrusim levi deo do fiksnog noza da noz na zupcaniku lepo zatvara,ali opet je htelo da navlaci i glavi noz.
 
Što je najgore te Bečejske nisu ništa cenovno povoljnije a kao da su se deca igrala na času opštetehničkog, nisu čak ni ofarbane.Imam uloške podbubnja za multi crop iz Bečeja i morali su da se prerađuju kako bi seli u nosač.
 
Brtka je rekao da ne radi ploče za taj tip hedera.
Sad nam je problem što se stabljika ne odsjeca ispred rakete, a raketa u fiksnom položaju. Uopće ne odsjeca stabljiku nego ju povlači dole i otresa od heder
 
Ја сам купио у Б.Петровац и нисам исто задовољан лоше одрађени у пм. Глави ми нож багура под чистач и нда загушио,а материјал обична гвожђушина отац попиздео. Звао Бртку али није имао зупчанике за Фантинија. Остало ми још пар кЈ сунцокрета да одрадим и,онда преко зиме иде преправка зупчанике нове али окаљене и ножеве исто окаљене јер ово је смеће што ми човек продао. Најжалије ми што,нисам имао где да прекопирам и сами да направимо.
 
Е јбг саћу су се уједем за задњицу😭
Ајде ако будеш се кад сетио усликај ми,да упорњдим са овима што сам ја купио.
 
Nazad
Vrh