Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Jel Vascic? Oni prodaju i dijelove, to jeste on i brat koliko me sjecanje sluzi
Да спојили су је на вакум и држали немам појма колико и све је као ОК не пушта и онда су је напунили, али каже отац када је упалио климу и како додаје ваљда гас на комбајну негде је као стварала вакум. Ако сам добро разумео оца јер ја сам јуче изашао из болнице па сам још увек ошамућен имао сам проблем са центром за равнотежу. Још увек се осећам мамурно као после доброг пијанства, па не могу све да похватам оца. Сада сам га звао и каже хлади па се угаси али лампица светли и једном му је вода почела капати заледио хладњак па се отопљавао. Не знам мало ме све ово мучи што ја нисам на комбајну али јбт га завршићемо жетву тако па ћемо је радити уписан сам на листу чекања код једног мајстора из Бечеја. Моја је грешка што је много раније нисм проверио па да је у жетви била сређена.
Bolje ti odmori, da ne najebes jos vise. Valjda se otac strpi.
Ista situacija je bila kod mene, dosao majstor da napuni a ja nisam bio tu nego otac. I ti sad sta god da skontas otac nije siguran.
To mu je vjerovatno curio kodnez u kabinu, zacepio mu se odvod. Jedino ako je bas vidio da je zaledio..
 
Jel Vascic? Oni prodaju i dijelove, to jeste on i brat koliko me sjecanje sluzi

Bolje ti odmori, da ne najebes jos vise. Valjda se otac strpi.
Ista situacija je bila kod mene, dosao majstor da napuni a ja nisam bio tu nego otac. I ti sad sta god da skontas otac nije siguran.
To mu je vjerovatno curio kodnez u kabinu, zacepio mu se odvod. Jedino ako je bas vidio da je zaledio..
Видео је лед, каже може да се вози таман кад се загреје у кабини укључи климу расхлади га и потаман му је,ја му кажем ајде сада би у Змају падао у несвест. 😁
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Napunili su skoro duplo vise gasa nego sto treba...

Kolege da li je po vama ovo dovoljno cisto? Rasipa nema apsolutno sem koje vlatke koja je pomekana.
dce2c9e1fd0f9358c4377a1d3f3d8882.jpg


Poslano sa mog SM-A415F koristeći Tapatalk
 
Radjeno je sa korpom od kukuruza..
Po meni vrlo dobro, mala je razlika naspram psenicne.
 
Drigari danas u radu od jedanput poceo heder da brzo spusta kad ga spustam,znaci bez kontrole toliko brzo spusti da se podigne zadnji trap,a dize normalno. Sta moze biti?
 
Ako razvodnik drži podignut heder onda je samo do ventila. Obično je to samo rupa na podlošci 1-2 mm.
Pisao sam da imam sličan problem sa vitlom (rotor što ubacuje žito). Na kraju sam izbušio jedan brezon i uvrnuo u jednu spojnicu da završim sezonu pa ću poslije tražiti kvar. Probao sam sa rupom 2mm pa je bilo tek osjetno bolje. 1mm je bilo malo sporo pa sam izbušio 1,5mm i sad sam zadovoljan.
Ne znam koji kombajn imaš ali vjerujem da su svi ti ventili van razvodnika.
 
Za johana ne znam. Na claas su na različitim mjestima za različite cilindre i mogu se vidjeti u katalogu djelova.
Pogledaj na cijevima od razvodnika do klipova za dizanje. Ako primjetiš bilo kakav dio a da nije cijev zavrnuta na cijev može biti tu postavljen. Može biti i u dijelu koji izvana liči na spojnicu a isto tako i na izlazu iz razvodnika. Može biti samo kao podloška a i kao ozbiljan ventil sa oprugama.
Ne znam gdje se nalazi na tom kombajnu pa samo pokušavam pomoći da znaš šta gledati.
 
Gledaj da ti urade ako je moguce da bude celina, znaci da ne montiras sve kao na zmaju. Kod mene je uradjeno tako da je sve namontirano samo komplet navuces na zitni heder na krajeve i drzi se na 4 srafa. Za 15 min skines i stavis.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh