Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Gledaj da ti urade ako je moguce da bude celina, znaci da ne montiras sve kao na zmaju. Kod mene je uradjeno tako da je sve namontirano samo komplet navuces na zitni heder na krajeve i drzi se na 4 srafa. Za 15 min skines i stavis.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Колико те је коштало то задовољство?
 
imam ja u ponudi ako nekom treba komplet adaptacija za suncokret Claas od hedera c600,mi to nekoristimo neseje se suncokret ,a moze i na manje hedere da se montira
 
Jel ima neko iskustva sa promenom brzine kukuruznog hedera? Komšija je uzeo novi kombajn Masey Ferguson 7343 a ranije je imao Claas Dominator 108 i za njega ima Conspeed heder pa bi da ostavi taj heder za ovog Maseya. Jel ima neko iskustva sa tim i da li znate nekog majstora ko se tim bavi?
 
Trebalo bi da piše na adapteru na koliko obrtaja ide ulazni par zupčanika.Grlo na Claas-u se vrti na 750 o/min a na Massey bi trebalo da je na 540 o/min pa je potrebno izmeriti obrtaje ulaznog grla i proračunati odnos kako bi adapter radio na optimalnim obrtajima.
 
Kada radite adaptaciju za suncokret da li stavite sve one limove na vitlo? Namontirao sam skoro sve, jako slaba vidljivost.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Slikacu kasnije. Vidim ja u hederu sta se desava ali kad idem u napred moram da spustim heder, umalo nisam u zid upalio

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Kada radite adaptaciju za suncokret da li stavite sve one limove na vitlo? Namontirao sam skoro sve, jako slaba vidljivost.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Mi dok smo radili žitnim hederom suncokret stavljali smo limove na svaki drugi red a sa ostatka skinuli žice ima dovoljno obrataja vitlo a ne smeta toliko.
 
Имаш и из Бечеја неког лика имаш, његов оглас у Половним аутомобилима прави корпе за комбајне и породаје ремонтоване адаптере за све комбајне.
 
Nazad
Vrh