Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

@Truya 86 Mitković M.Moštanica, Sigma Mol, brojeve izguglaj.
Hvala u svakom slucaju!Snasao se drugar,bas sa Mitkovicem dogovorio da odnese sita na remont.Dolazi covek svakog 15-og u Sm Palanku na vasar tamo smo ga i nasi pa se dogovorili sta i kako.Inace danas sam spakovao moj Deutz Fahr,resili varijatore sve radi glatko, kao po loju.Ostale neke sitnice,zamena ulja,uljnog filtera,filtera hiraulike,goriva i vazduha.Sad cekamo sezonu da krene pa da ga probamo i u radu.
 
Ima li neko mozda informacije za kombajne Dania 8900 kakvi su ovako, vredi li to nesto?
To je kombajn velikog kapaciteta, 8redi kukuruzni adapter nosi...
Inace D 9000 jumbo je prvi kombajn na svetu sa kompijuterom sa svim parametrima
Takodje je imao i predbubanj koji su konkurenti uveli deceniju kasnije
Uglavnom kada je izasao bio je daleko ispred konkurencije
 
Taj 9000 je imao majstor Ivan iz Padine, ne znam da li ima još. Stvarno je sila. Kao mali ei niš televizor ima unutra u kabini.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mi smo imali mali 3600, zmija od kombajna...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Taj D9000 je preteča mog Maseya Cerea serije a danas se zove Centora i još uvek se pravi.D9000 je imao 6 širokih slamotresa na mom i danasnjem modelu ima 8 užih slamotresa.Širina bubnja je 1680mm. Nema predbubnja nikakvog, D9000 ima bubanj i biter i duge slamotrese a noviji imaju i separator i krace slamotrese.
 
Pozdrav svima, u potrazi smo za kombajnom pa mi je zapala za oko jedna matora ali održavana i pažena 410ka. Ima li neko iskustva sa Mf 410, radnog zahvata 3m ?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Drustvo koju mast koristite za podmazivanje kombajn. Mislio sam na neku kvalitetniju?
Texaco Molytex EP 2, baš kvalitetna, kada se nešto sa njom zamasti vjedva se skida i ono baš se razvlači i masti nije suva kao neke. Potrošili smo bačvicu 50kg, sada smo nabavili Shell Gadus S2 V220 2, na prvu mi isto djeluje jako dobra.
 
Nazad
Vrh