Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Zdravo ljudi,ja sam cvrsto resio da kupim kombajn:osmeh:.Isao sam gledati 2 Deutz fahr-a m 1002 jedan je bio katastrofa stanje ovaj drugi onako treba sredjivanja,lose gume limarija solidna treba i tu malo uloga da se sredi.Svidja mi se kombajn po gabaritima bas bas al jbg treba naci da je u ok stanju.Ako neko zna neki Fahr m1002 ili 1080 nek preporuci slobodno,idalje sam zagrejan za njih.E sad ispala mi je jedna Zmaj Dania 3600 deluje kao bas uredan kombajn,trebam ici ovih dana da ga pogledam.Kakva je situacija sa delovima za te kombajne?Znam da ih nema puno,to je isti kombajn kao i Dronimburg D 3600-3800.Ako su veliki problem delovi onda da ga izbegnem?U selu imamo 4 komada svi su Dania 3800 tj imaju hidro pogon i svi su skroz zadovoljni s njima, medjutim s delovima niko nema neko veliko iskustvo kazu da im do sad nije nista ozb crkavalo na njima sem lezajeva i tako nekih sitnica.Bas u komsiluku mi je bivsa Dania od naseg clana Cipu.
 
Drustvo i ja resio da se kombajnisem,listam oglase, pa da priupitam da li ima neko od forumasa ili neki vas komsija,tu u mojoj okolini(+-80-100km) da ponudi nesto. Ne bi hteo nesto veliko tu negde oko +-150 ks da bude, marka nije tako bitna (bez zmaja),jos ako bi bilo sa kuk.hederom i adaptacijom za suncokret bilo bi super.Godiste nije tako bitno(87-8 do 94-5,za novije verovatno neda komsija),bitno je da stanje bude korektno. Javite na pp.
 
Moraš prvo znati do koliko para hoćeš kombajn. Primera radi Dobar Claas Dominator 88/98 (160-170ks) do 90-tog godišta košta 30k u žitnoj varijanti. Za Claas-a ćeš relano najlakše naći delove. Ali zato cene delova u nebesima. New Holland i Deutz Fahr su cenovno povoljniji. A za delove stvarno ne znam.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Moraš prvo znati do koliko para hoćeš kombajn. Primera radi Dobar Claas Dominator 88/98 (160-170ks) do 90-tog godišta košta 30k u žitnoj varijanti. Za Claas-a ćeš relano najlakše naći delove. Ali zato cene delova u nebesima. New Holland i Deutz Fahr su cenovno povoljniji. A za delove stvarno ne znam.
Znam ja koliko mi je limit(namerno nisam napisao cenu),mada ako nesto stvarno bude vredelo mogu malo i prebaciti. Znam za Claas da su skuplji od ostalih,pa zato nisam ni naveo koju marku trazim, sve marke su u opticaju. Cisto sam napisao poruku da trazim kombaj,pa cisto ako neko prodaje ili zna nekog ko prodaje (dosta puta se desi da neka masina i ne bude u oglasima a proda se takoreci od uva do uva). Kako bi se reklo, otvaram tender.
 
Svi kombajni jacih brendova su otprilike isti, neko ima ovo dok neko nema ovo. Po meni je bitno da uzmes uredan i garaziran kombajn. Ako ti nije mrsko raspitaj se malo za delove, jer mozda tu kod tebe ima predstavnik za claas-a a ti kupis deutz-a.
 
Mi prodajemo Fara 1300 m, 160 ks, kod nas je oko desetak godina, i sluzi nas dobro, al pred svaku sezonu spremanje pregled, i ide
 
Drustvo i ja resio da se kombajnisem,listam oglase, pa da priupitam da li ima neko od forumasa ili neki vas komsija,tu u mojoj okolini(+-80-100km) da ponudi nesto. Ne bi hteo nesto veliko tu negde oko +-150 ks da bude, marka nije tako bitna (bez zmaja),jos ako bi bilo sa kuk.hederom i adaptacijom za suncokret bilo bi super.Godiste nije tako bitno(87-8 do 94-5,za novije verovatno neda komsija),bitno je da stanje bude korektno. Javite na pp.
Kod mene ima New Holland TX34 sa oba adaptera, žitni Geringhoff 480 sklopivi i kukuruzni Capello 946 6 redni sklopivi sa sječkom. Baš dobra mašina, 92g. hidro pogon, klima, sječka za slamu
 
Puni oglasi lexiona i tx 66, ostalo slabo. Ja trazim nekog mediona ili tc 57/5070 ali slabo, trazimo i dalje

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Шта мислите колико су реалне цене од 18000-20000 евра за Змај 143 са сва три адаптера МБ мотором сечком и климом? Вреди ли то толико пара или је скупа инвестиција?
 
  • Wow
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh