Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ista stvar svuda,što više kombajna manje ljudi,jedva smo kukuruze priveli kraju.Sve više verujem nemcima tj što više površine što brže uraditi.
 
Bojčetiću, ako misliš kad se udružite I kupite kombajn da ti kukuruz neće pokisnuti, e tu se varaš... Ako vas je dvojica i bož pomozi, ali više, pa opet tu kombajn ne može stići svima da pokosi..
 
Заједница је уек била јбна ствар, колега и ја смо исто хтели неки новији комбајн да узмемо, а да може да кипује у камион. И Клас 98 би нам био одличан али онда он почео да машта о услугама, е ту сам ја онда рекао нека хвала остаћу ја на змајчеку.
 
Cuo sam na nekom zimskom predavanju da su dvojica uzeli bolji kombajn zajednicki, i parnim danima se ide kod jednog, neparnim kod drugog, i to je to, samo kombajn zajednicki, onaj cija je njiva ide u transport sa svojim traktorom i prikolicama a ovaj drugi vrse
 
Neisplativo mi je uloziti 100k eura da bi skidao 100kj. Printom nemam vremena to sarafati i voziti. Moram u kooperaciju pa ako ne ide prodamo ga, razdelimo novce u gotovo.
 
A sta ako neko od njih nece da se proda masina?! Si se zapitao za to, posto ste kompanjoni..s asta tu moze da bude.
Najbolje za sebe neki manji uzeti, jeftiniji, naci vozaca pa neka ga tera on...

Tebi za 100kj 98 dominator binodradjivao posao..e sad jesu matori, ako gledas da uzmes nesto novije...ali rade posao
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Mislim da bi to moglo ali bi trebalo iskopirati da se prepiše od onih koji to već rade.Ako mašinski prstenovi tamo funkcionišu zašto onda ne bi moglo i kod nas.
 
A sta ako neko od njih nece da se proda masina?! Si se zapitao za to, posto ste kompanjoni..s asta tu moze da bude.
Najbolje za sebe neki manji uzeti, jeftiniji, naci vozaca pa neka ga tera on...

Tebi za 100kj 98 dominator binodradjivao posao..e sad jesu matori, ako gledas da uzmes nesto novije...ali rade posao
I ja sam za to da se kupi neki manji kombajn ali da je njegov.Ne mora biti dominator 98, moze i 88, 78 a i neki dzoni ili deutz. Moj deutz je slicnih gabarita kao dominator 78 i prosli vlasnik je sa njim radio 200ha godisnje.

@bojcetic Nemas ti tu nesto puno sarafanja. Jedino ti ostaje problem oko transporta ali valjda se nadje neki koji bi vozio kombajn.
 


Зналу неко нешто о овоме комбајну, какви су и како су се показали?
Или боље тражити нешто друго у том ценовно рангу!?
 
Najbolja opcija mu je da sam kupi kombajn i da ga on tera, a da plati prevoznika sa dve kade da razvuku.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Mislim da Bojčetić ima ličnu kartu ,verovatno može sam da odluči.Dobro je čuti razna iskustva ali odluka je njegova.
Da li znate onu priču kada su ljudi iz sela pitali dva ortaka ,kako su tako dugo uspeli da rade zajedno .Jedan od njih kaže ,zato što sam mu ja uvek povlađivao i trpeo ga .Na to će ovaj drugi: Ko je koga trpeo ,ja sam tebi uvek popuštao .Tog momenta su se posvađali i raskrstili sa zajedničkim poslovima.
 
Nazad
Vrh