Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Код нас исто толеришу и то баш доста остало им од пре да кад је жетва мне дирају пољопривреднике да би што пре скинули летину. Има дана кад оће да зауставе али прође уз опомени док на пример у Србобрану кад виде да си са стране онда не жале мада у доста случајева чика Милутин, а понекад кад је неки загуљен онда и чика Ђорђе Вајферт решавају ситуацију.
:haha:ма нису они такви.
Генерално не дирају кад је жетва,али за ротацију и инсталацију обавезно пишу.И то подржавам максимално.
 
Провери ниво уља у резервоару, њихове пумпе су јако осетљиве и ако фали мало уља зајебава. Ја сам имао исти случај са малим џонијем јесенас, када није уопште хтео да дигне хедер. Попиздели били јер смо мислили да је нова пумпа страдала (одрадила две сезоне). Мерач је показивао да има довољно уља, међутим када сам досуо 2дц уља, дигао га је без проблема.

Е сад ако ти ни то не помогне онда је дефинитивно до пумпе, ослабила и неможе да нагура потребни притисак да дигне тежи хедер него што је житни...
 
Mene je zezala pumpa, probaj ovo, probaj ono i tek kada smo izmerili pritisak i videli da na punom gasu daje 80 bara rešili smo problem.Kupio novu pumpu, namontirao i hidraulika se popravila.Možda je slučajno nasuto gušće ulje kao što sam se ja zeznuo pa dolio 68 umesto 46 pa dok se ulje ne zagreje nikad da podigne adapter.
 
Провери ниво уља у резервоару, њихове пумпе су јако осетљиве и ако фали мало уља зајебава. Ја сам имао исти случај са малим џонијем јесенас, када није уопште хтео да дигне хедер. Попиздели били јер смо мислили да је нова пумпа страдала (одрадила две сезоне). Мерач је показивао да има довољно уља, међутим када сам досуо 2дц уља, дигао га је без проблема.

Е сад ако ти ни то не помогне онда је дефинитивно до пумпе, ослабила и неможе да нагура потребни притисак да дигне тежи хедер него што је житни...
0,2 lit ulja mu je trebalo da bi proradila hidraulika? Mozda u ovo poveruje neko ko nema kombajn....Da je do nivoa ulja falilo je tu mnogo više od 0,2 lit.
 
Ja pred psenicu ove godine uzmem da proverim da li ima ulja u menjacu, izvadim merac kad on suv i isto tako i saraf koji se nalazi sa strane menjaca.. Odem do prve pumpe i kupim 4l modricinog ulja, krenem ja tako da dosipam, sipam i sipam kad odjednom nasu ja cijeli kanister od cetri litre.. Odem opet na pumpu i kupim jos 4 litre modricinog ulja, sipam sipam i pocne da preliva ulje na srafu. Sve ukupno je stalo malo jace od 6 litara, i iz radoznalosti pogledm u knjigu koliko staje ulja kad ono 6.6l. I tako je menjac radio 10-20 hektara (kod mene plus kod starog vlasnika) bez kapi ulja verovatno....

BEM ti budalu, sad se setih da nisam proverio ulje u bocnim reduktorima.....
 
Poslednja izmena:
Bombe bi trebalo da eliminisu udarce, tj da ih ublaze, proveri ti razvodnik i pumpu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Postoji prigušnica na razvodniku uz pomoć koje podešavaš brzinu spuštanja žitnog hedera i kukuruzog adaptera.Bombe nemaju nikakve veze sa time i služe samo da ublaže i amortizuju udare tokom transporta.
 
Poredim specifikacije kombajna (razmisljam da udruzeno nas nekoliko uzme svoj kombajn da imamo).
Gledamo npr Lexion 440 vs 450. To je sve isto sem motora. Da li onda ima potrebe uzimati veci motor? Radio bi soju i kukuruz 90%.
Drugo pitanje Tucano 320 vs 340 vs 440. Da li 6ti slamotres na 340 u odnosu na 320 znaci 20% veci protok? Koliko Aps ubrzava rad u psenici, soji i kukuruzu?
Begaj ti od toga po pola a kamoli od toga da vas par kupi tako neku skupu masinu, ako ne prvu onda vec drugu godinu krenu da izbijaju svadje ko je koliko ulozio u kombajn ili kome se ide prvom da vrsi.
ALI svako ima svoje i ne bih da ti se mesam. Znam kako je ovde zavrsilo to po pola, jos ako su masinu kupili dvojica od kojih je jedan picajzla a drugi aljkav.....
 
Bojceticu, da kupite bilo koji model od ovih gore sto si naveo neces pogresiti. Moj ti je savet da gledas da ima vise čukica koje olaksavaju rad poput autokontura itd. Ne brini se, nece na njega švabo staviti slab motor. APS jeste dobra stvar, ali da zaobidjes neki full dobar kombajn zato sto nema APS :nono::nono::nono:.
 
Bojceticu, da kupite bilo koji model od ovih gore sto si naveo neces pogresiti. Moj ti je savet da gledas da ima vise čukica koje olaksavaju rad poput autokontura itd. Ne brini se, nece na njega švabo staviti slab motor. APS jeste dobra stvar, ali da zaobidjes neki full dobar kombajn zato sto nema APS :nono::nono::nono:.
Da mi sad nije pokisao deo kukuruza ne bi ni razmisljao o kombajnu. Ali desava se da moji kombajneri rade sve vise zemlje i realan problem ce biti da stignu blagovremeno uraditi. Razlika vlage pre kise i posle je 1-2% u korist pre kise. Oni ljudi nisu stali, ali jednostavno taj kombajn ne moze da uradi koliko imaju posla a da nas ne uhvati kisa.
 
Nazad
Vrh