Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Po zakonu je 3,5 m max širina.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ovi sa autima kao muve bez glava, haos je....ne mogu da poverujem da je toliko nepostovanje, jbt gledaju te kao predmet ometanja saobracaja.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, kao da je put rezervisan samo za automobile, a svi ostali, motori, radne i poljoprivredne masine kamioni…. Samo smetaju, i sta ce bas sad tu oni….
 
Al vas handre. ovde max sirina masine je koliko i put, samo da ne udje u drugu traku( znaci oko 4m). Meni se heder jedva uklapa u put (3.90 spoljna sirina), samo sto su u zadnjih par godina nabili znakove uz put pa ne mozes hederom izaci van trake. Ja na svim masinama imam ispravnu instalaciju ali dzaba kad stoka to jebe ni 2%. Ove godine sam isao vrsiti poznaniku psenicu, i sa glavnog puta sam trebao skrenuti u njegovu ulicu. Dam ja zmigavac malo ranije i taman krenem da skrecem, kad dva auta me pretekose kao da me nema na putu. Da sam par sekundi ranije poceo skretati mogao je neko poginuti, i normalno bio bi kriv kombajner. Isto me je tako skoro sleper udario prilikom skretanja...
 
Ovde ne diraju poljo mehanizaciju, a svasta se vozi, seljaci su vise nego bezobrazni....veci je problem kao sto vec pomenuh, da stignes citav do njive i u povratku do kuce.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sve je tako ali bar kočnice i žmigavci moraju biti ispravni, ima i nas paora svakavih, što jest.
 
Znas kako nose. Posalju jednog izvidjaca da prodje kroz selo pa ako nema patrole onda trkom do atara.
Iz tog razloga ja sam uzeo 3m sejalicu. Heder vucemo na kolicima, a kukuruzni je sklopivi.
 
Ne teram te ništa. Novi je zakon od pre 2-3 godine. Ako su te navatali pre toga onda je ok.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Član 18

Najveća dozvoljena širina vozila iznosi 2,55 m, osim:

1) za radnu mašinu, vozila vrste S i traktor na koji je postavljen priključak za izvođenje radova za koje najveća dozvoljena širina iznosi - 3,00 m;

2) za vozilo vrsta N i O sa klimatizovanom fiksnom ili izmenjivom nadgradnjom sa zidom debljine preko 45 mm, za koje najveća dozvoljena širina iznosi - 2,6 m;

3) za vozilo vrste N koje ima izmenljive uređaje za održavanje puteva, za koje najveća dozvoljena širina iznosi - 3,00 m.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, širina vozila ne obuhvata prekoračenja koja mogu nastati usled deformacija pneumatika u zoni naleganja na kolovoz, postavljanja lanaca za sneg i ugradnje gabaritnih svetala, pokazivača pravca skretanja, spoljnjeg ogledala, svetala za osvetljavanje puta, elastičnih blatobrana i druge dodatne opreme elastično vezane za čvrstu konstrukciju vozila.

Svi zglobno ili elastično vezani delovi iz stava 2. ovog člana, kad se preklope uz čvrstu konstrukciju vozila, moraju biti unutar propisane najveće dozvoljene širine vozila, a ostali delovi - unutar propisane najveće dozvoljene širine iz ovog člana, uvećane za vrednost dozvoljenog odstupanja od najviše 1%.

Odredbe ovog člana ne odnose se na vojna vozila.

Izuzetno od odredbe člana 18. stav 1. tačka 1) ovog pravilnika najveća dozvoljena širina kombajna iznosi 3,50 m.
 
Znaci da se zakon nista nije menjao. Po istom ovom zakonu kaxnjavaju. Prikljucak nesme biti siri od 3 m, a heder na kombajnu max do sirine kombajna.
Ovde su kaznjavali zmaja sa 4 reda adapterom, a o petorednim da ni nepricam. Za traktor moze biti maximalno 3 m sirine zakacena masina. Naravno da tolerisu ako je koji cm preko, ali 4 m nepustaju. Kombajne sa zakacenim zitnim hederima narocito vole.
Nemate vi ocito pojma sta je saobracajna policija u opstini Backa Palanka.
Jednom prilikom su zaustavljali na samom izlasku iz atara posle mosta na DTD. Ljudi cekali u ataru dva sata. Napravila se kolona sve dok patrola nije otisla.
 
Код нас исто толеришу и то баш доста остало им од пре да кад је жетва мне дирају пољопривреднике да би што пре скинули летину. Има дана кад оће да зауставе али прође уз опомени док на пример у Србобрану кад виде да си са стране онда не жале мада у доста случајева чика Милутин, а понекад кад је неки загуљен онда и чика Ђорђе Вајферт решавају ситуацију.
 
Nazad
Vrh