Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Koji je model u pitanju, mozda sta iskopam.
 
А јесте размишљали о осигурању стакала на комбајнима кад су већ тако скупе?
 
Danas uradili malo kukruza, i po savetu forumasa izvadim donja sita. Poklopac povrata nikako nije iskakao i veliko Hvala ko je napisao da izvadim donja sita. Rasipa ima skroz malo a kukuruz je prečist, loma skoro i nema. Obrtaji su negde oko 600- 650 jer ne moze ici nize.
f153738ebbcbdf25691771f8e7039e02.jpg


Poslano sa mog SM-A415F koristeći Tapatalk
 
Koja je po vama minimallna snaga motora na kombajnu da radi sa 6r adapter u kukuruzu? Vidim ljudi rade sa medionom 310, to je 180ks, i sa lexionom 410.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Zaboravih da napomene da je na ovaj lexion 410 stavljen slabiji mercedes motor, jer je farbricki perkins otisao u ku....
 
Ja sam vitlao Zmaja 162 i Zmaja 170 sa šestorednima (zmaj adapterima) bez sečke. OM352 A na kombajnima.
 
Kombajn sa motorom od 170ks, treci klip na grlu i bunker 5000L, jel mislite da bi mogao da ide u 6r adapter? Ne trazim 10kmh da ide.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Koji kombajn točno ? Znam da ide jer je kolega tako radio par dana sa 98 dok mu se 108 Maxi nešto pokvario. Radio je sa Olimacom preklopni 6 redi, mali bunker problem. Kukuruz 7-8 t po kj, stalno kipa. Za 170 ks po meni idealno 5 redi, kolega prodaje kombajne i radi usluge, uvijek za jesen traži barem 220 ks za 6 redi.
 
Naravno da moze. Jedino sto mu uzima snagu i jeste adapter tako da moze. Ko ima osecaja i zivaca sve moze.
 
Uzmeš 5 redni adapter i cepaj.Lakši je od šestorednog i ne mora da bude sklopivi, možeš svuda da prođeš a ne brini ništa što seješ sa 6 rednom sejalicom.
 
Ovde po nekima bi kombajni od 350 konja trebalo da nose najmanje 12 redova.
Sta god ko da kaze, ali ova moja kombinacija sa bunkerom deklarisanim na 8100 l i 250-275 ks motorom i sestorednim sklopivim je po mom misljenju optimum za sve uslove rada, i kad rodi i kad ne rodi.
 
Kombajn sa motorom od 170ks, treci klip na grlu i bunker 5000L, jel mislite da bi mogao da ide u 6r adapter? Ne trazim 10kmh da ide.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Raso,lexion 405 ima 175ks i sa 6-rednim ide u kukuruzu koliko adapter moze da primi,ali sto ti Matic kaze uzmes 5-redni i radis posao. Sa 5000L i 6 redi tesko ces praviti krig u rodnoj godini
 
Ovde po nekima bi kombajni od 350 konja trebalo da nose najmanje 12 redova.
Sta god ko da kaze, ali ova moja kombinacija sa bunkerom deklarisanim na 8100 l i 250-275 ks motorom i sestorednim sklopivim je po mom misljenju optimum za sve uslove rada, i kad rodi i kad ne rodi.
Ne kazem to… ali ako je 142 mogao sa 105 ks godinama da radi sa 4 reda i pri tom tarupa. Zasto 170ks nema snage za 6 redi.
 
Nazad
Vrh