Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Daleko je to od ulaza u ns. To je kod nas u Kaću. Prodaje se dugo, a šta je razlog ne znam...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nema tu leba od remonta samo druga pumpa da se ubaci tu je levi rotor meni zeravica trazio 1200 evra da sredi pumpu, otiso ti rotor 100 posto. Rotor kad se zagreje gasi se kombajn, resenje da nosis zaledjenu vodu i da ga hladis jel da?
Doneo mi jedan bosista ovde u komsiluku pumpu sa nekog kamiona sa elektronskom diznom spakovao i ide vec 5-6 godina bez problema, mogu da ti posaljem njegov broj u pp ako hoces
 
Nema tu leba od remonta samo druga pumpa da se ubaci tu je levi rotor meni zeravica trazio 1200 evra da sredi pumpu, otiso ti rotor 100 posto. Rotor kad se zagreje gasi se kombajn, resenje da nosis zaledjenu vodu i da ga hladis jel da?
Doneo mi jedan bosista ovde u komsiluku pumpu sa nekog kamiona sa elektronskom diznom spakovao i ide vec 5-6 godina bez problema, mogu da ti posaljem njegov broj u pp ako hoces
Ne gasi se,ali kad ga ugasim ne pali se dok se ne ohladi,jednom sam.imao zaledjenu flasu pa sam ga vrlo brzo upalio,boshova pumpa je u pitanju,posalji mi slobodno broi
 
Ja sam planirao bez donjeg sita, prosle godine sam stavio sito i dosta je izbacivalo poklopac na povratu.

@pujol je si nasao elektro magnet za sjecku, cuo sam prije neki dan da ima Slak u vinkovcima ali sam skroz zaboravio ko me pitao.
 
Zvao par frigo majstora za klimu na kombajnu, normalno niko nema r12 plin. Pitao sam ih sta preporucuju u zamenu, kazu da se r12 vecinom menja sa r406a. Kada se on ubaci ne treba dodati ulje, cena toga zadovoljstva kod svih je oko 100e. Znam da vas je dosta punilo sa r134a i da nije bilo problema, ali ima i ljudi kojima je r134a napravio problem (nisu izvukli mineralno ulje, nisu ispirali sistem dusikom itd). Gledao sam i da nabavim alat i da sam punim (manometri oko 50-60e, ulje sa bojom 23e, vakum masina napravljena od kompresora frizidera, i plin r134a 65e boca), nisu neki novci ali imam klimu samo na autu i kombajnu...

Moje pitanje je da li je neko punio sa r406a i kako se pokazalo?
 
Vraćam se danas iz Novog Sada, stoji Laverda pored puta, nova, otpao joj zadnji levi točak. Dobro je da nije neko naleteo na njega.
 
Nazad
Vrh