Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Па то ради било који сеоски мајстор. Извуче се једна жица са акумулатора која увек има напон. Мотор који покреће браву је електро магнет коме не треба пуно струје. Треба раставити браву и видети који покретач би одговарао и где би се качио.
Имам уграђен аларм на југу и убачене су две браве тако да знам да није немогуће.
Nema ovde majstor ni za šta. 13 meseci ne mogu da nađem majstora da remontuje kočnice na zmajevkama a ne za ove budževine...Meni treba majstor da vrati bravu u fabričko stanje.
 
Imam problem na sitima od slamotresa ulaze mi stapovi od suncokreta i nagomila se plevlja od suncokreta i napune se slamotresi, sta uraditi
mislio sam da navarim trake od 10mm da smanjim rupe
 
Predposavljam da imaš dva reda sa krupnim saćem (1 i 3 kaskada) i u trećoj kaskadi zadeva štapove i onda 4-5 kaskada se napine plevom.
 
On baš ima velike rupe na saću.To sam video kod komšije na 975, takođe štapovi od suncokreta zabodeni i slamotresi blindirani.
 
Mislim da ti je isplativije uzeti iz beceja pravljenu. Ovi po oglasima hoce po 1000e za secku a ima ulaganja. Koja je sirina, mozda pase od nekog kombajna.
 
Clan @nikollaa je kupovao u Vektor Becej secku za zmaja. Koliko sam video prave i za druge kombajne. On je platio 1200e bez ugradnje.
 
Clan @nikollaa je kupovao u Vektor Becej secku za zmaja. Koliko sam video prave i za druge kombajne. On je platio 1200e bez ugradnje.
Bas tako, pravili su i za druge kombajne secke. Moje su isle 5 godina bez ikakvih problema na zmaju, korektno odradjene skroz za zmaja. Za strane kombajne slazem se sa Maticem mislim da samo original moze da isprati kapacitet kombajna.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Da ne ispadne da sam nepristrasan ali nije to baš tako jednostavno, original namontiraš za sat vremena i vozi Miško.
 
Ima i kod nas u bih par secki, ali ti je neisplativo dovuci. Obidji otpade kombajna mozda naletis na koju.
 
Nazad
Vrh