Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Ма боле вас ђоксон, за измену корпе на класићима...из три дела је и 60% величине моје на џонију...

Е мој џони, ко ти склепа ту корпу....дабогда му руке отпале....
 
Ma da, sila nebeska. 😂 Napisao sam zbog toga što je Nedeljko kupio LeksiKona a znam da ima i Dominatora pa da naglasim da ne bude zabune.
Nemaju svi klasići multi crop, morali smo da se izborimo za njih i kupimo ih naknadno da bi nam olakšalo posao.Jedna izuzetno ozbiljna investicija koja se ne daje sa kombajnom.Možeš i ti da je ubaciš na Džordina, pravi Gal iz Bečeja sve samo se treba otvoriti domaćinski.
 
I moja isto ima makar 80 kg, ziv se ispatis dok je stavis pa jos dok je namestis. Jeb*lo ih podesavanje vitla na dugmice kad za korpu dusu ispustis. Posto su tebi uzeli maticu za 98?
 
Vi svi što kukate kako vam je teška zamena korpe... Da li je i vama korpa širine 1680mm kao meni i iz jednog dela?
 
Ne znam pravu cenu jer je došla sa kombajnom a kupovao sam pšenične segmente u Bečeju za 130e po komadu 2018 godine i to nije ni blizu originalu ali ajde, trebali su mi hitno.Univerzalne segmente koristim za suncokret, soju i kukuruz a blinde skidam u pšenici obavezno.Da li je to ispravno ili nije ne zanima me nešto posebno.
Galicije kod mene je 1320mm, veći kapacitet. 😂
 
Pa sad, sve zavisi.Jedni su namontirali M.B motor na Z143 a nisu znali da treba da podese obrtaje bitera i samog motora pa su im se dešavale razne stvari.Izletala sita napolje kako sa lađom tako i bez lađe, po putu je bukvalno leteo...😂
 
Prošle godine sam kupio trodelni korpu za dominatora žitni i kukuruzni segmenti u Bečeju bila 800 ili 850 evrova.
 
Dva meseca ne mogu da nađem firmu ili majstora koji može da mi reši problem na vratima New Hollanda gde smo izgubili komplet cilindar od brave. Ako neko zna majstora koji mi to može popraviti, molim za broj...
 
Nazad
Vrh