Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Maticu slazem se da su dobri, samo ne opravdavaju tako visoku cijenu u odnosu na druge. Vozim Deutz Fahra koji je u rangu sa Dominatoro 58/68. Vozio sam od kolege 58, iskreno da ti kazem nisam primijetio neku razliku uopste. A cijena skoro 10€ razlike...
 
Možda su cene i naduvane ali tako je kako je, po to se prodaju.Nije rešenje ni kupiti neki kombajn koji posle nećeš nikada i nikome prodati ako ti se javi potreba za većim.Ovako u startu daš malo više para i za deset sezona dobiješ opet istu ili približno istu cifru za njega i prodaš ga relativno lako.
 
Клас иде као алва, остали муку муче са продајом других марки, нажалост то је тако код нас...а цене су управо такве јер су тражена роба, да их нико неће, биле би доста ниже, у рангу са осталим маркама, овако коме комшија да да купи, зна се шта се узима, Клас па сви остали....
 
Kod nas od kombajna koji se kupuju 99% je Claas, ima jedan DF i jedan NH. Ostalo zmajevi koji polako idu ka Smederevu.
 
Gde ja mogu da nadjem ovakav elektromagnet drugari,konkretno treba mi za silazni kombajn koji uključuje heder


 
Za početak po pocinkovanoj limariji pa onda sistem neovršene mase itd.
Sama ta pocinkovana limarija vredi ko pola kombajna posebno za ove nase urasle puteve. Ako je nesto napravilo udubljenej na limariji ili nesto tako samo farba spane na tom dijeli ali ne rdja. Kod mene na dajcu ima rdje kolko os posebno sto je prosli vlasnik samo izduvavao kombajn i tako ga ostavi u garazi, ne bi to bio problem da ga on temeljito izduva nego samo malo predje kompresorom i sva ona prasina na koju je pala kisa je ostala na kombajnu i pocela stvarati rdju ispod.
 
Gde ja mogu da nadjem ovakav elektromagnet drugari,konkretno treba mi za silazni kombajn koji uključuje heder


Takav slican elektro-magnet kod mene na kombajnu pali sjecku i citao sam na nekom forumu da je neko to mjenjao i morao naruciti iz njemacke.
 
Ovih dana se malo prevozilo.
e1217fd0763e9d8f8e8bcaf1c616378b.jpg
975b7264cc7b8f9ddfbf5e41b047a255.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Gde ja mogu da nadjem ovakav elektromagnet drugari,konkretno treba mi za silazni kombajn koji uključuje heder


Otac i ja trazimo bezuspesno taj deo vec godinama...
 
Da jedan je na hrvatskom forumu rekao da je narucio preko kataloskog proja a drugi je lik nasao negdje u hrvatskoj za 1000e.
 
Nazad
Vrh