Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Generalno ti Maseji nisu nesto popularni kod nas. Kakvi su najbolje znaju vlasnici koji ih imaju. Mege su mnogo zastupljenije kod nas i sigurno su jedni od najpopularnijih kombajna. Mege su odlicne i po meni jedina mana im je motor iza kabine.
 
Generalno ti Maseji nisu nesto popularni kod nas. Kakvi su najbolje znaju vlasnici koji ih imaju. Mege su mnogo zastupljenije kod nas i sigurno su jedni od najpopularnijih kombajna. Mege su odlicne i po meni jedina mana im je motor iza kabine.
To je najveća mana kod tih starijih Claasova, taj motor iza kabine po meni i nema velike poklopce bočne. Isto na Deutzu je bolje rješeno što jedna strana na motoru tjera hidromat, a druga vršalicu dok kod Claasa dok mi je otišla sad osovina, nema doma bez šlepanja.
 
Masey je bolja kupovina zato sto je jeftiniji od mege,u bilo kom drugom segmentu ne moze da se poredi. To sam iskusio i na licnom i na tudjem primeru. Ta dva kombajna jednostavno nisu za poredjenje.
To je i jedan od razlog zašto smo ga kupili,zašto davat 50% više novaca za kombajn koji se neče tako brzo otplatit..Nemogu ga usporedit sa Megom 204 u radu jer nisam radio pored nikoga,iako ih ima puno u mom kraju,ali nakon jedne sezone rada sa MF ja zadovoljan,nisam zadovoljan nekim stvarima ali na to budem naviknuo,najviše mi bitno da je motor iza i na prostoru možeš oko njega radit kak očeš..
Zašto drug nije bio zadovoljan sa MF neznam..Ima taj kombajn neke stvari čudno rješene i komplicirano,ali ni jedan kombajn nije savršen.
Mega 208 je kombajn sa 6 slamotresa i bubanj širine 160cm,to je veči kapacitet od MF 36-ice,tam jo bubanj 138cm,slično kao i na Megi 204...
 
Kolege, da li neko zna za neki domaćinski kombajn da je na prodaju Claas Leksion 410-440 po mogućstvu sa hederom od 5.40m?
 
Ima kod Ace u Klenku dosta Lexiona.Bio je jedan baš dobar 420 pre otprilike mesec dana, ne znam da li ga je prodao do sada, nisam išao.
 
Nazad
Vrh