Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Koliko taj Lexion treba da uradi godisnje hektara da bi bi isplativ?
5100 sati motora nije malo, ima tu finog remonta ako nije nista radjeno...
 
Poslednja izmena:
Sale ti bese imas JD 10..,kako ti se cini sto se tice potrosnje, odrzavanja,dostupnosti delova?
1177 hidro, šta da ti kažem kupljen u sred sezone (soja-kukuruz) i u soji se kretala potrošnja sa 4,25m zahvatom do 10lit po kj mada može to i manje, problem usitnjenost parcela, treba ga uposliti.U kukuruzu nisam uspeo da ga izmerim ali je veća potrošnja zbog 4 reda adaptera (tako došao u kompletu) znači treba bar 5 redi a održavanje šta znam, sad sam našao par prodavaca i uglavnom ima i na lageru a ima i šta se čeka, naravno imaš i zamenskih i originala pa šta rešiš.Na primer radio sam remont turbine kod cubike i remont uz godinu dana garancije 430 evra a ulje za motor u kite-u 8000 i neki dinar za 20lit kantu original john deere, filter ulja 3000 din isto john deere.Sad tražim dob šine i ima za 280 evra Poljske ili Nemačke a ima i za 400 evra, svih osam.
Generalno gledao sam nju holanda th 34, 32, dominatora 98 i nekako mi john najviše zapao za oko i ne kajem se, jes da će imati da se poradi na njemu ali kad se sredi biće to aždaja (i sad je ovako).
 
Ne bih ga prodavao zato što je malo radio preko a to se vidi po njemu (potrošenost delova i farba na kljunovima stoji originalna) a i znam da u takvom stanju neću naći adapter tog godišta a i mlađe, najviše me muči što kombaj ima one široke gume (70cm) i sa 4 reda je knap, spoljna širina 235cm, mora o sastavnim redovima da se vodi računa, pojeli mi džigericu uslužno, negde sastavni redovi na 40-50cm razmak, strašno.

Da dodam roto sečka (nož) ispod okidača hvata.
 
Aj jedno pitanje, vidim da po oglasima ima dosta new holand TX serije, narocito 66, a cene nisu jake(skoro mi smesne) za takav kombajn i godiste. Pa me zanima zbog cega je tako, da li imaju neku manu pa nisu ljudi zadovljni ili nema delova za njih?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
NH 66 su dobri, al su jako siroki. Vrlo nezgodni u saobracaju. Imaju dobrih resenja, al i poneku manu. Kad pocnu da se kvare treba dobar poznavalac.
 
N.H je tenk spram Claas-a.Koliko sam gledao sve je predimenzionisano i jako dok je na Claas-u sve nekako mekano i lilavo ali to tako ide i ide.Pišem za Dominatore i Mege, većinom su na svim prenosima ležajevi manjih dimenzija na limenim nosačima a celu vršalicu kada je sve u redu može dete da okreće rukom koliko lako ide.
 
Svidja mi se New Holand TC 56, a gledam cene TX serija ista cena ili cak i jeftiniji a mnogo veci kombajn. Iskreno claas me odbija zbog cene, jeste da su dobri, ali cena naspram godista nije realna. John Deere 1177-1188 nije nista losiji kombajn od dominatora, ali dominator ima cenu kao da je Bog medj kombajnima.
 
N.H je tenk spram Claas-a.Koliko sam gledao sve je predimenzionisano i jako dok je na Claas-u sve nekako mekano i lilavo ali to tako ide i ide.Pišem za Dominatore i Mege, većinom su na svim prenosima ležajevi manjih dimenzija na limenim nosačima a celu vršalicu kada je sve u redu može dete da okreće rukom koliko lako ide.
Sta ti znači lilavo?
 
Kilavo-lilavo.Claas je za mene Bog i batina a isto sam se nećkao kod kupovine i prelomio na kraju a to sam trebao uraditi još 2011 kada sam Zmaja menjao za Zmaja, bio sam u mogućnosti ali kad ne znaš i nemaš iskustva pogrešiš i to mnogo.
 
Nazad
Vrh