slike kunica- zeceva

Većina prodavaca na pijacama su prevaranti i spremni su da uvale sve i svašta,lepi su kumovi,ali mislim da je jedan od roditelja kalifornijski,a drugi nešto sasvim drugo,mada nema veze,mesanci dve čiste rase obično bolje napreduju,zato hrani dobro i medju mladima ćeš najverovatnije dobiti nekog jače pigmentisanog.Pozdrav
Ništa kupovina po vašarima i pijacama posebno koga prvi put vidiš, a posebno zbog kojekakvi boleština.:sta:
 
Većina prodavaca na pijacama su prevaranti i spremni su da uvale sve i svašta,lepi su kumovi,ali mislim da je jedan od roditelja kalifornijski,a drugi nešto sasvim drugo,mada nema veze,mesanci dve čiste rase obično bolje napreduju,zato hrani dobro i medju mladima ćeš najverovatnije dobiti nekog jače pigmentisanog.Pozdrav

Milošević u potpunosti se slažem sa tobom
 
Ja sam kalifornijske kupio na izlozbi..lik je izlagao nesto kunica, a ispred hale je bila berza gdje je prodavao mlade..
A mesance sa uzeo od kunicara koji ih ima 20 godina i gaji ih za svoje potrebe..
 
Moje prinove sa danasnje berze:
Zenka 5,5 meseci
2d8non6.jpg


5cktw9.jpg


Ova je stara 5 meseci, nesto nije bila raspolozena za slikanje :osmeh:
mcqg0j.jpg
 
Kunici su ok ali mi se nesvidja ova glinena posuda za hranu mislim da ces imati puno prosipanja hrane.
 
Ne prosipaju za sad, a ako pocnu ubacicu parce osb-a ispod dok ne nabavim pravu hranilicu.
 
@ pitbulns. Kunici su extra,stvarno mi se mnogo svidjaju.Dobro si to pazario drugar,nek su ti zdravi i napredni i da se dobro razmnozavaju.:ppozdrav:
 
@ pitbulns.. Lepi kunici, nek su zdravi i da se sto cesce kote...
PS jel ti ova glinena posuda gnezdo za golubove??
 
Hvala vam.
Covek ih prodaje kao posude za kunice, da li moze da se koristi i za golubove ne znam, nemam ih :) Dosta je teska tako da mislim da nece biti prevrtanja, videcemo.
 
Moj post za tvoju posudu za hranu je dobronameran nemoj me pogresno shvatiti. Neki kunic ako je jako temperamentan prevrne posudu i od betona a ne od gline sto nemora da znaci da ce i tvoji raditi dzumbus. Sto se tice konkretno ove tvoje posude (koliko vidim na slici) nesvidja mi se zbog toga sto nema upustene ivice ka unutra i tako kad kunic pocne da grebe po posudi svu hranu izbaci napolje a kad ima upustene ivice ka unutra onda kako grebe chrana se vrati nazad i ne prosipa. Sledeci put kad budes uzimao ove posude obrati paznju na ovu malu ali jako korisnu sitnicu!
Ali vreme ce ti pokazati. Pozz
 
Glinena posuda jeste gnezdo za golubove.Ja sam iste pazario pre 5~6 godina u Sabcu.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

j0g12r.jpg

Moje panonke,stigle sinoc samo se lik za.ebo poslao mi jednog muzjacica umesto zenke.

- - - - - - - - - -

2a82pz8.jpg

Muzjak star 2,5 meseca~nije u krvnom srodstvu sa zenkama (zaboravio sam da napisem da su one stare 1,5 meseci)

- - - - - - - - - -

2zgarkl.jpg

A ovo im je "telesna garda" da ih stiti od stetocina :haha:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Moj post za tvoju posudu za hranu je dobronameran nemoj me pogresno shvatiti. Neki kunic ako je jako temperamentan prevrne posudu i od betona a ne od gline sto nemora da znaci da ce i tvoji raditi dzumbus. Sto se tice konkretno ove tvoje posude (koliko vidim na slici) nesvidja mi se zbog toga sto nema upustene ivice ka unutra i tako kad kunic pocne da grebe po posudi svu hranu izbaci napolje a kad ima upustene ivice ka unutra onda kako grebe chrana se vrati nazad i ne prosipa. Sledeci put kad budes uzimao ove posude obrati paznju na ovu malu ali jako korisnu sitnicu!
Ali vreme ce ti pokazati. Pozz
Ma nisam shvatio pogresno, vi ste svi ovde iskusniji od mene sto se tice kunicarstva, svaki savet je dobrodosao :ppozdrav: I bio si u pravu, poceli su da izvrcu, tako da su sad dobile neke drvene dok ne porucim one prave limene.

2zgarkl.jpg

A ovo im je "telesna garda" da ih stiti od stetocina :haha:

Kako ti se pokazao nlt, jel dira i kunice? Ja drzim pitove pa mi je malko teze da ih ubacim kod kunica da ih cuvaju, jer bas i ne bi bili sacuvani :osmeh: Ali treba drugar da mi da stene dzek rasela, kontam i to je terijer valjda ce da odradi pos'o...
 
@ pitbulns.Necas verovati druze,tako je dobro socijalizovana i vaspitana (kerusa)~ne dira ni golubove, ni koke,zeceve a da ne poverujes jede sa mojim mackama (imam 2 macora,kao trutovi teski oko 6kg). Sa druge strane ne trpi tudje kerove,macke.....neki dan sam je jedva skinuo sa komsijnog mesanca (a 4puta je veci od nje :haha:):ppozdrav:
 
Nazad
Vrh