slike kunica- zeceva

Shone lepa zečica, zanima me koliko je teška sa tri meseca čisto da uporedim kilažu sa mojim panoncima od ti meseca.Sa kolikim brojem kunića raspolažeš,i da bude više slika ove godine.:ppozdrav:
 
Shone lepa zečica, zanima me koliko je teška sa tri meseca čisto da uporedim kilažu sa mojim panoncima od ti meseca.Sa kolikim brojem kunića raspolažeš,i da bude više slika ove godine.:ppozdrav:

Hvala...nisam je jos merio,sutra cu je izmeriti pa cu napisati koliko je teska sutra joj je tacno tri meseca...pa ja sam tek pocetnik u kunicarstvu za sada imam jednu kalifornijsku zecicu ona ce sad 5 meseci,ovu malu od tri meseca i za koji dan cu donedi od te male sestru iz istog legla :D...a imam u planu da nabavim muzijaka i jos jednu zenku al stariju da je mogu odmah pripustiti,a to cu da vidim ako bude nesto sto mi se svidi na ovoj izlozbi u Somboru sto ce biti sad od 25 do 27 januara

- - - - - - - - - -

Shone lepa zečica, zanima me koliko je teška sa tri meseca čisto da uporedim kilažu sa mojim panoncima od ti meseca.Sa kolikim brojem kunića raspolažeš,i da bude više slika ove godine.:ppozdrav:

evo otisao sam odmah da je izmerim ima 2kg i 950g
 
Da to je ta kilaža nema neke velike razlike, i ja planiram da uzmem jednu ženku kalifornisku da je parim sa panoncem.Kakvi su tvoji utisci o kaliforniskim ženkama.pozdrav
 
Za sada nisu losi utisci,al videcu kad se bude pocela kotiti :D
Veruj mi da nece ti biti losi utisci ni dalje jako lepo ti mesanci napreduju,moj zekan i zenka koji su mi za priplod okoceni su prosle godine 14 februara i zekan sada tezi oko 7.1 kg a zenak varira od 7 kg kada nije skotna pa do skoro 8 kg kada nosi male,to ti iz iskustva govorim:ppozdrav:samo napred...
 
Evo mog samo dela prva slika je nz zecica,druga je zekan,treca je zecica koja je izvela drugo leglo sa cetvrte slike i sprema se za trece za jedno 20 dana
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam slike kod kunićnjaka, ali mnogo im teži i krzno više od čiste vrste bar tako mislim. Otac čist beo i velik, možda davno bio panonac, majka čist braon isto veća vrsta. Do 2 meseca dajem kukuruz i farmkomercov za mlade 16% a posle kukuruz i 15%.
 
Kupljeni kao Kalifornijski, e sad u sta ce da izrastu to cemo tek da vidimo :osmeh:
Svakako planiram samo zbog mesa da ih drzim.
Fala ::super::
 
Ajd kad je krenulo sa kalifornijskim...

Moja zenkica stara 1,5 mjeseci sada ima dva i duplo je veca..
jry8ut.jpg
 
Svakako imaju kalifornijskog u sebi,no najbitnije je da su oni zaista lepi ko' lutke:ppozdrav:
Kao sto rekoh, ja sam ih uzeo kao kalifornijske, a posle kad sam malo cackao po netu vidim da oni imaju tamnije oznake od ovih mojih... mada na nekim slikama vidim i ovakve sivkaste kao sto su moji, tako da nemam pojma jesu li cisti ili ne. Ali nije mi to nesto Bog zna sta ni bitno iskreno, samo da su zdravi i pravi i da bude gomila dece jednog dana:ppozdrav:
 
Meni rece prodavac, da te crne oznake dobijaju posle menjanja dlake..

Sutra ih slikam ponovo i kacim slike..
 
Tako je i meni ovaj rekao. Ajd da ne gusimo vise temu, ima posebna za kalifornijske, okacicu sliku kad se zagarave ::super::
 
Većina prodavaca na pijacama su prevaranti i spremni su da uvale sve i svašta,lepi su kumovi,ali mislim da je jedan od roditelja kalifornijski,a drugi nešto sasvim drugo,mada nema veze,mesanci dve čiste rase obično bolje napreduju,zato hrani dobro i medju mladima ćeš najverovatnije dobiti nekog jače pigmentisanog.Pozdrav
 
Nazad
Vrh