Skladištenje zrnaste robe

Lim je svejedno superiorniji u odnosu na crep ,oba imaju i mane i prednosti,ali na kraju kad se podvuce crta lim je bolji.E sad svako ima svoje misljenje naravno.
 
Bojcetic Jedno pitanje, da li smijem i ako mogu, koliko vremenski mogu da drzim kukuruz u metalnom silosu, u silosu nema spiralu? Kukuruz osusim na 14% vlage..
 
Pozdrav ljudi. Zanima me vas misljenje u vezi nekog objekta sto bih hteo da napravim... Uglavnom imam svinjare 10x8m, sa jedne strane 4 boksa 5x2.5 i sa druge strane 4 boksa 2x2.5 i staza od 1m po sredini.
E sad iznad tih manjih bokseva i staze je bio predvidjen senjak gore da se napravi ali zbog manjak sredstava u ono vreme stavljen je samo krov.
Sad mene zanima kad bih ja hteo to da dovrsim kako je planirano i kad bi stavio proprecne grede 16x14 na metar razmaka, 3m je raspon, i sve to ispatosio colaricom. Zanima me koliko bi ja mogao tereta gore da natovarim, pricam o zrnastoj robim?
 
Krenuli majstori.Kopanje temeljnih stopa za kamionsku vagu.
157c351d1318a61179ec67a1b227b5ee.jpg
542744795ce270dd8dcd702307c7a166.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kamionske su oko 10000-20000e ako se dobro sjecam. Bazdrarenje je takodje papreno..
 
Sa koliko vlage se sme skladistiti psenica u kucnim uslovima, u krugu od 4 mreze armature na 4 metra visine. Objekat je zatvoren sa tri strana limom, dole obican beton. Da stoji recimo bez brige do nove godine, ima ko kakva iskustva?
 
A mesto za kućicu sa sve dovodom struje za klimu računar i naravno frižider za ladno pivo kao kod Đukić Agrara?
 
Nazad
Vrh