Skladištenje zrnaste robe

Ako bude samo prijemno mesto neću ništa prečišćavati a ako budem ostavljao svoje onda će ići preko aspiratera.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kad se već pomenu aspirater...Postoje li te mašine i manjeg kapaciteta ili samo velike,namenjene za silose,mlinove...?
 
Naručena vagarska kućica. :ppozdrav:
83a3e434fb4701ced6b060650b7276d1.gif


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kolika treba da bude vlaga kukuruza za bezbedno skladištenje u džambo vrećama, nailazim na podatak 14, 15%? Ima li smisla otvarati (iseći) celu gornju stranicu vreće?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kolika treba da bude vlaga kukuruza za bezbedno skladištenje u džambo vrećama, nailazim na podatak 14, 15%? Ima li smisla otvarati (iseći) celu gornju stranicu vreće?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Pretpostavljam da koristite dzambo vrece od vestaka ? Ako njih koristite kako zatvorite rupu od istakaja u rasipac ? I da li ima problema sa misevima kad se tako cuva, da li ih progrizaju ili imate neki sistem zastite?
 
Dzambo vrece od stiropola su bas dobre, i dole i gore imaju rupu koja se moze svezati spagom koja je zavezana za vrecu. Jedini problem je sto ih pacovi pregrizaju..
 
Pretpostavljam da koristite dzambo vrece od vestaka ? Ako njih koristite kako zatvorite rupu od istakaja u rasipac ? I da li ima problema sa misevima kad se tako cuva, da li ih progrizaju ili imate neki sistem zastite?

Vreće nisu od đubriva, već od uglja koji se koristi za prečišćavanje vode, nabavio sam veću količinu za dž. Nisam do sada skladištio u zrnu i nemam iskustva sa tim načinom skladištenja. Vreće imaju tzv. usta za istakanje i sipanje sa donje i gornje strane i obe se mogu zatvoriti vezivanjem kanapom koji tu već postoji.
Hoću da pređem na čuvanje u zrnu iz razloga što ove godine planiram da sejem nešto veću površinu (za moje hobi pojmove) i ogromne uštede u vremenu koje je potrebno za krunjenje ako se bere u klipu. Tu je naravno i ušteda u prostoru koji klip/zrno zauzimaju, kao i ušteda u vremenu za istovarivanje, transport...
O problemu sa pacovima nisam razmišljao, nameravam da vreće držim u prostoriji u koju ne bi mogli da uđu. Čuo sam da pacovi ne smeju da uđu u sloj zrna sa gornje strane, instiktivno se boje davljenja, ali zato je progrizanje sa strane realno. Ja bih morao vreće da potpuno otvorim sa gornje strane zbog toga što uzimanje i prepakivanje radim ručno.


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege kakva su vam iskustva sa čuvanjem pšenice u metalnim silosima i koliko može dugo da se čuva
 
Nazad
Vrh