Skladištenje zrnaste robe

Pocinjem sa izgradnjom garaze 12x12m zid ce mi biti visine 2m koji ide u Ge.jedno pitanje dal bi mogla krovna konstrukcija bez stubova napred da bude jer mi se zid vezuje za drugu halu ,gledam ljudi radili bez stubova ako neko zna nesto neka napise dal nije veliki raspon pa da mora?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Наравно да може без стубова, ај скицирај па ми пошаљи у поруке како си замислио да то изгледа? Па да дам своје мишљење шта и како...не волим напамет да радим и да измишљам криве дрине у својој глави како бих ја то радио...одокативно може да се ради са решеткастом конструцкијом која ће бити носач кровне конструкције ослоњене само на два стуба на крајевима...једино што ће то бити масиван носач димензије цеви из главе 100х80х4мм горњег и доњег појаса, дијаогнале и вертикале мањих димензија 60х40х3мм и нема да мрдне на том распону нигде.

Наравно и главни кровни носачи морају бити сличних димензија, а биће их на том растојању ~5 комада..на три метра поље...
 
Malo si smanjio ovo,koliko se sećam spominjao si nešto veće. Kakav krov planiraš da radiš, koliko tona planiraš da spakuješ gore, misliš da će ploča biti dovoljno jaka sa ovim montama
 
Monta ima ojacanje od po 2 10mm armature i ide mislim dupla armaturna mreza. Debljina ploce ce biti 25cm. Da smanjio sam,samo za svoje potrebe trebalo bi zrna da stane negde oko 70-80t.
 
Koje su dimenzije osnove i koliku visinu zida planiras na spratu? Ja sam nesto slicno pravio 2013.godine 6,5x6,5 visina 1,4 m na spratu, donji deo visina 3,2 m do grede. Isto sam stavio armaturne mreze na plocu.
 
Dole je 2,25 do ploce. A gore ce biti oko 2,5-3m videcemo jos. Krov ce biti drvene grede + lim sa filcom. Duzina je 10m sirina je 4,5m.
 
Definitivno ove godine skidamo žicu sa unutrašnjosti čardaka i nečim treba da ga zatvorimo da bi smo ga punili zrnom. Zanimaju me predlozi i iskustva. Stubovi su na 1m razmaka, planiram punjenje do 3,5-3,8m visine. Da li ga zatvoriti fosnama od 5cm (falcovati ih) ili gradjevinskom daskom od 22mm (ili koje je već debljine)? Dajte neki predlog?
 
Da li ti je čardak poletvan? Ja nemam letve vec samo žicu na razmaku stubova od 1m.Da mi je poletvan čardak mogao bih staviti samo onu sitnu žicu i rešena stvar, ovako moram ipak nešto jače da stavim.
 
Daska 2.5cm radi radnju. Nema potrebe za fosnama. Obavezno naspramne stubove povezati lanecem/punim materijalom fi10/12/14.
 
Naspramni stubovi su već dobro povezani u temelju i na 2,2m visine.(i na 3,5m) Kako bi slagao/redjao i učvrstio dasku od 2,5cm? Imamo ideju za to ali bi da čujem i druge predloge.
 
Ne znam.cenovni rang, ali sam video da je blažujkama jedan član napravio oplate na čardaku. Izgleda vrhunski, pa preračunaj koliko to cenovno izadje. Možda ima neka akcija za blažujke, njih ne treba obradjivati.
 
Nazad
Vrh